رفتن به بالا
  • دوشنبه - 20 شهریور 1396 - 19:57
  • کد خبر : ۱۰۵۷۴
  • مشاهده :  297 بازدید
  • چاپ خبر : خودزنی سپیدرود و شورش بندرنشینان

خودزنی سپیدرود و شورش بندرنشینان

سپیدرودی ها در تنها دیدار خود در جام حذفی ، نتوانستند از رقیبی به نام ملوان بندرانزلی بگذرند ؛ دیداری که با توجه به میزبان بودن ، این تیم از اعتماد به نفس کافی برای مقابله با حریف دیرینه برخوردار نبود .

سپیدرودی ها پس از شکست برابر ملوان بندرانزلی انتقادات فراوانی را نسبت به عملکرد خود می بینند . اگر این شکست دو سال پیش و یا حتی سال پیش به وقوع می پیوست ، این حجم از انتقادات به سوی تیم خودساخته ی سپیدرود روانه نمی شد ؛ چرا که آن موقع اوضاع به گونه یی دیگر بود و سرخ های رشت به دنبال اثبات خود بودند اما اکنون این تیم در لیگ برتر توپ می زند ، یعنی در بالاترین سطح فوتبال باشگاهی ایران و طبیعی است که توقعات از این تیم بالا رفته باشد . 

آن ها پس از پیش فصل خوبی که سپری کردند پا به بازی های لیگ گذاشتند و به سه شکست پیاپی دست پیدا کردند (که اگر کمی منصف باشیم باید بگوییم حداقل ۴ امتیاز از آن بازی ها باید به دست می آوردند) . آن ها پس از آن توانستند یک پیروزی و یک تساوی نیز برای خود ثبت کنند تا اوضاع را کمی بهبود بخشند اما به محض این که شرایط کمی آرام شد ، بدشانسی در قرعه کشی و برگزاری دیدار برابر رقیب سنتی بازهم استرس ها را بالا برد ، استرسی که در ابتدای این بازی در چهره ی علی نظرمحمدی جوان نمایان بود . 

پس از آغاز بازی و برتری ملوانی ها همان طور که انتظار می رفت ، تیم مهمان سوار بر بازی شد و کفه ی ترازو را به سوی خود چرخاند . گل پژمان نوری از روی ضربه ی ایستگاهی نیز بیانگر همین نکته بود ؛ حتی پس از آن گل و در نیمه ی دوم انزلی چی ها دو ، سه بار تا فروپاشی دروازه ی سرخ ها پیش رفتند ؛ اما در نهایت با خوش شانسی تیم میزبان و البته درخشش دروازه بان این تیم فرصت ها از دست رفت تا در آخرین دقایق دیدار شاگردان نظرمحمدی با استفاده از شانس ، با به ثمر رساندن ضربه ی پنالتی بازی را به تساوی بکشانند . 

در وقت های اضافه نیز شاگردان دست نشان با خودباوری بالایی که به همراه داشتند ، توانستند با استفاده ی کامل از اشتباهات سرمربی و بازیکنان سپیدرود تیر خلاص را بزنند و پس از آن به عنوان تیم پیروز از ورزشگاه پیر شهر رشت خارج شوند . 

نکته ی عجیب در رابطه با این بازی این که بازیکنان سپیدرود با استرس بالا پا به میدان گذاشتند . استرس در میان بازیکنان این تیم آن قدر بالا گرفته بود که با گذشت زمان بازی و حتی وقتی در بهترین زمان ممکن بازی را به تساوی کشاندند ، نتوانستند از آن استفاده کنند . فشاری که روی بازیکنان با تجربه ی این تیم نیز مشهود بود و نفراتی مانند حسین کعبی و احمد آهی که سال هاست در بهترین شرایط در سطح اول فوتبال ایران بازی می کردند نیز دچار اشتباهات فاحشی شدند . 

این اتفاق در حالی می افتاد که بازیکنان تیم ملوان در کمال آرامش به بازی می پرداختند ، گویا آن ها به این نتیجه رسیده بودند که چیزی برای از دست دادن ندارند ؛ بنابراین تنها به پیروزی فکر می کردند . این موضوع چنان خود را نشان می داد که بازیکنان جوان و کم تجربه یی مانند سینا دست نشان ، بابک مرادی و نقدی پور نیز توانستند بازی خوبی از خود به نمایش بگذارند . 

این موضوع در کادر مربیان دو تیم نیز مشهود بود ، هرقدر که علی نظرمحمدی جوان ترکیب ابتدایی خود را اشتباه به میدان فرستاده بود و بعداً از طریق تعویض های خود به دنبال پاک کردن اشتباهات بود ، نادر دست نشان باتجربه ترکیب ابتدایی را خیلی منطقی به زمین فرستاد و پس از آن با تعویض های خود سعی در بهتر کردن آهنگ تیم داشت . 

هر آن چه که بود این ال گیلانو به سود انزلی چی ها به پایان رسید . پایانی که چیزی جز استعفای نافرجام نظرمحمدی را برای رشتی ها به دنبال نداشت و حالا آن ها باید به فکر آینده باشند . برای نظرمحمدی جوان بهترین الگو همین کوچینگ دست نشان در دیدار حذفی بود ، شک نکنید ملوانی ها اگر زودتر گل تساوی را می پذیرفتند ، می توانستند در همان نود دقیقه کار را تمام کنند اما به دلیل این که زمان نداشتند ، بازی به وقت های اضافه کشیده شد . 

حالا نظرمحمدی باید دقیقاً بازیکنانی که برای لیگ هفدهم به خدمت گرفته است را یک بار دیگر لیست کند و دقیقاً بداند چه بازیکنانی و با چه خصوصیاتی به همراه دارد تا در بهترین زمان ممکن از آن ها استفاده کند ؛ بازیکنانی که در دیدارهای این چنینی می توانند عصای دست وی و منجی تیم باشند .

"ورزش سه"

telegram

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه