رفتن به بالا
  • دوشنبه - 20 شهریور 1396 - 20:28
  • کد خبر : ۱۰۵۸۱
  • مشاهده :  351 بازدید
  • چاپ خبر : ملوان ، بادران و اکسین ، شاهکارآفرینان

ملوان ، بادران و اکسین ، شاهکارآفرینان

شاهکار بازی‌های جام حذفی را اکسین کرج خلق کرد ! تیمی که هم به معرفی علی لطیفی ، به عنوان یک مربی صاحب فکر نایل آمد و هم تیم «چغر» و دونده‌یی را به جان دیگر مدعیان لیگ یک انداخت !

اکسین ، یک ره‌آورد و یک تحفه دیگر هم دارد : … جوانی به نام یاسر وکیلی که هم گل می‌زند با رو کردن چشمه‌های پرآبی از تکنیک تحسین‌برانگیزش در حرکت پا به توپ و دریبل‌های ریز و هم پاس گل می‌دهد ، پس از به هم ریختن نظم دفاعی حریفان ! علی لطیفی ، برای مات کردن علی دایی ، اول توانست یاسر وکیلی را در موقعیت «وزیر» قرار دهد و سپس کار سایپا را به مرحله ی آخر بعد از کیش برساند ! تیم علی لطیفی را هر که دست‌کم بگیرد ، می‌بازد و بدجوری هم می‌بازد !

از تیم‌های لیگ یک که در جام حذفی کاری کردند کارستان ، یکی هم بادران تهران است که باد می‌راند و توفان به پا می‌کند ! توفانی که اسباب غرق شدن پیکانی‌ها را فراهم کرد ! پیکانی که نه تندی داشت و نه تیزی ! تیمی که در قواره ی لیگ برتر نشان نداد ! تیمی که برای بردن آمده بود ، اما باخت ! تیمی که مغلوب تمام‌عیاری شد ، برابر خواست و اراده ی برتر محمد ربیعی و یاران گمنامش ! تیمی که رعایت اعتبار و کارنامه ی مجید جلالی را هم نکرد ! بادران سه گل به پیکان زد تا بگوید : … بازی در جمع لیگ یکی‌ها هم سخت و دشوار است ! در مقابله پیکان و بادران ، حق به جانب بادران جلوه کرد که مسابقه را خوش‌فکرتر آغاز کرد و ادامه‌اش داد ! زور پیکان و مجیدهایش (جلالی و صالح) ، به بادران و محمد ربیعی‌اش که «ژن معلمی» دارد ، نرسید !

۲- از شاهکارهای بازی‌های یک‌شانزدهم جام حذفی ، یکی هم شاهکاری بود که ملوان خلق کرد ! یکی هم دسته‌گلی بود که سپیدرودیان ، نیمکت‌نشینان صاحب اختیارش ، به آب دادند ! در شهرآورد گیلان ، همه چیز برعکس شد ! در «ال‌گیلانوی» سال ۹۶ ، سپیدرود کم تر از انتظار ظاهر شد ! به قول عده‌یی ، سپیدرود، اصلاً ظاهر نشد ! سپیدرود ، حق خودش را ، حق مردمش را ، حق تماشاگران هنوز هم پرشمارش را نه شناخت و نه ادا کرد ! سپیدرود ، بود که باشد ! رفع تکلیف و ادای دین و الا تیم آقای نظرمحمدی کجا و این بازی دستپاچه و این فوتبال سردرگم که همه چیزش به سود میزبان بود ، کجا ؟

وارد بحث چیدمان نفرات نمی‌شویم ! کاری به کار دلایل نیمکت‌نشینی میعاد یزدانی و قربانزاده که به خودزنی می‌مانست هم نداریم که صلاح مملکت خویش خسروان دانند ، اما یک اصل را نباید نادیده گرفت و ناگفته گذاشت ! نباید از نقش نادر دست‌نشان به سادگی عبور کرد ! نباید ویژگی‌های روحی و قدرت روانی ملوان را کم به حساب آورد ! نباید توان جنگندگی تیم شهر انزلی را در نبردی که تمام‌عیار بود ، خفیف انگاشت و نباید بازی فوق ‌کلاس «بابک مرادی» را که هر کار و همه کار با مدافعان سپیدرود انجام داد را یک بازی معمولی دانست که ملوان چند بازیکن برتر داشت !

یک ، پژمان نوری ! دو ، سینا دست‌نشان ، سه ، شهریار مقانلو ! چهار ، محمدرضا حقیقی و پنجم که سرآمد همه بود ، بابک مرادی ! ملوان با این تیم و با این بازی ، در ردیف یازدهم جدول چه می‌کند ؟ ملوان با این تیم و این بازی ، ملوان با این سرعت و این ضدحمله‌ها ، چرا به جای ۱۵ امتیاز ، فقط ۵ امتیاز دارد ؟

ملوان با این تیم که در ورزشگاه شهید عضدی رشت از آن پرده‌برداری کرد ، دو راه دارد : یا همه ی حریفان را سپیدرود بینگارد و با تمام وجودش بازی کند ! یا دچار خودفریبی شده با غروری که خانمان‌برانداز است بازی کند ! در حالت اول ، ملوان قوی سپید خواهد شد با قدرت و صلابت اژدهای دریای شمال ! در حالت دوم (که چنین مباد) ، ملوان تیمی می‌شود که قدر خودش را به جا نمی‌آورد و برابر با ارزش‌های واقعی‌اش بازی نمی‌کند ! کمال کامیابی‌نیا این که در ۵ بازی لیگی‌اش ، یک بازی مثل جام حذفی نکرد !

درباره ی جام حذفی ، آثار و برکاتش ، بسیار می‌توان گفت : یک حرف گفتنی برمی‌گردد به آن چه پیرامون ایرانجوان بوشهر ، باید ادا کرد ! تیم خوبی که با فوتبال زیبا و قشنگش ، فولاد اهواز را ، در اهواز برد ! مسابقه‌یی که ۵۰۰ تماشاگر ، بیشتر نداشت !

"اردشیر لارودی _ آی اسپورت"

telegram

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه