رفتن به بالا
  • یکشنبه - 21 آبان 1396 - 10:18
  • کد خبر : ۱۱۴۳۱
  • مشاهده :  512 بازدید
  • چاپ خبر : پاسخ به پورغلامی ؛ عذر بدتر از گناه می‌آورید

پاسخ به پورغلامی ؛ عذر بدتر از گناه می‌آورید

چند روز پس از حذف ناباورانه ی تیم جوانان ایران از حضور در مرحله ی نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا ، فرهاد پورغلامی همچنان در مصاحبه‎‌های مختلف به توجیه شکست و ناکامی تیمش می‌پردازد .

او در گفت و گو با ورزش ۳ از کمبود وقت برای آماده کردن تیم جوانان گفته است : « تیم اردن یک سال و سه ماه در اردو بوده است و ما تنها ۲ ماه زمان برای حضور در این مسابقات داشتیم . مشکل ما زمان بود . ما زمانی که تیم را گرفتم آقای یاوری تیم را در اختیار داشتند و ایشان هم یک هفته بود که تیم را تشکیل داده بودند و من مجبور شدم ۶۰ درصد تیم را تغییر دهم . ضمن این که علاوه بر زمان ما میزبانی مسابقات را هم از دست دادیم ولی باز هم می گویم که بازی های خوبی انجام دادیم و تنها در ضربات آخر خوب عمل نکردیم . »

پورغلامی بعد از حذف تیمش هم همین دلایل را برای این ناکامی برشمرده بود و هرگز کوچک ترین اشاره‌یی به ضعف احتمالی کادرفنی در این ناکامی نکرد . او همچنان کمبود وقت و گرفته شدن میزبانی از ایران را دلیل حذف تیمش می‌داند و مدعی است که شاگردانش در این مسابقات خوب بازی کردند و فقط ضربات آخر را بد زدند !

پیش از این هم به این توجیهات و بهانه‌ها پرداخته شده است اما سوال اصلی اینجاست که آقای پورغلامی چرا با وجود این که می‌داند فرصت کافی برای آماده‌سازی تیمش را ندارد ، این مسوولیت بزرگ را قبول می‌کند و کارنامه ی خود را زیر سوال می‌برد ؟ آیا فقط عشق به خدمت به فوتبال ایران باعث شده تا او سرمربی گری تیمی را قبول کند که فقط ۲ ماه برای آماده شدن فرصت دارد ؟ شاید هم ماجرا اصلاً خدمت به فوتبال نبوده و ایشان و دیگر مربیانی که کار کردن در چنین شرایطی را قبول می‌کنند ، به پیشنهاد سرمربی گری تیم ملی به چشم یک فرصت طلایی برای خود نگاه می‌کنند و خیال‌شان راحت است که در صورت ناکامی ، بهانه‌ها و توجیهات کافی مثل کمبود وقت و عدم شناخت کافی از بازیکنان وجود دارد ؟ آیا همه ی این توجیهات ، عذر بدتر از گناه نیست ؟

با حذف تیم جوانان از حضور در مرحله ی نهایی مسابقات قهرمانی آسیا ، شیرینی موفقیت تیم نوجوانان در جام جهانی هند به کام‎‌مان تلخ شده است . مشخص نیست تا کی قرار است چنین توجیهاتی را از زبان مربیان ناکام این تیم‌ها بشنویم ؟ همین چند ماه پیش بود که تیم زیر ۲۱ سال کشورمان با مربی گری امیرحسین پیروانی ، از صدرنشینی در گروه ۳ تیمه شامل قرقیزستان و عمان بازماند و به مرحله ی نهایی این مسابقات نرسید . یکی از توجیهات پیروانی درباره ی آن ناکامی دقیقاً کمبود زمان بود و به این ترتیب باید گفت ، فوتبال ما فقط در ۳ ماه اخیر از یک سوراخ دو بار گزیده شده و دو فرصت بزرگ برای درخشش فوتبالیست‌های جوان کشورمان در سطح قاره ی آسیا از دست رفته است . سوالی که از مسوولان فدراسیون باید پرسید این است که چند بار دیگر باید به همین سادگی توسط تیم‌های ضعیف‌تر حذف شویم تا درس عبرت بگیریم و تیم‌های‌مان را با اردوهای مناسب و البته مربیان خوب راهی مسابقات بین‌المللی کنیم ؟  

"آی اسپورت"

telegram

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه