رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 25 آبان 1396 - 18:58
  • کد خبر : ۱۱۴۸۵
  • مشاهده :  309 بازدید
  • چاپ خبر : نکات خواندنی از لیگ دسته اول فوتبال

نکات خواندنی از لیگ دسته اول فوتبال

هفته ی سیزدهم رقابت‌های لیگ دسته اول با برگزاری ۹ بازی در شهرهای مختلف کشور انجام شد و تیم نفت مسجدسلیمان صدرنشین این مسابقات در شیراز مقابل برق متوقف شد .

رقابت های لیگ دسته اول فوتبال کشور روز سه شنبه با انجام ۹ بازی هفته ی سیزدهم خود را هم پشت سر گذاشت و در حساس ترین بازی این روز تیم های اول و دوم جدول در شیراز از پس یکدیگر بر نیامدند تا نساجی ، تیم سوم در هفته ی سیزدهم بهترین استفاده را از این فرصت برده و بتواند از تیم برق جدید در جدول عبور کرده و به رده ی دوم صعود کند . در انتهای جدول اما تغییر خاصی صورت روی نداد و سه تیم صبا ، شهرداری تبریز و راه آهن کماکان سه رده ی انتهایی جدول را در اختیار خود دارند . 

بدترین نتیجه ی هفته ی سیزدهم را هم تیم مس رفسنجان تحمل کرد . این تیم که در هفته های اخیر خوب نتیجه نمی گیرد ، روز سه شنبه در حالی که ابتدا با دو گل در خانه ی خود از تیم بادران پیش بود ، با دریافت سه گل بازی را واگذار کرد تا علی سامره به شدت مورد هجمه ی انتقاد هواداران مس قرار گیرد . این سومین شکست متوالی شاگردان سامره در سه هفته ی گذشته بود .

* بازگشت بادران هم به بازی هم به جدول
تیم فوتبال بادران که چند هفته یی بود از فرم دلخواه دور شده بود ، در دیداری خارج از خانه مقابل مس رفسنجان به میدان رفت . در این بازی که پرگل ترین بازی هفته هم بود ، ابتدا تیم میزبان با گل های بهرام رشید فرخی در دقایق ۱۰ و ۱۷ از میهمان خود پیش افتاد اما تیم میهمان با گل محمد آبشک و ۲ گل دیرهنگام کریم اسلامی که در دقایق ۸۵ و ۹۳ به ثمر رسید ، از شکست پیروزی ساخت .

بادران با یک «نیمه ی دوم» کاملاً متفاوت نه تنها در این بازی «کامبک» داشت و به خوبی به بازی برگشت ، بلکه به نوعی به کورس بالای جدولی ها هم بازگشت داشت . بادران در پایان هفته ی سیزدهم ۲۳ امتیازی شد و به رده ی چهارم جدول رسید . این بازی با رد و بدل شدن ۵ گل پرگل ترین بازی هفته هم بود .

* دومین گل راه آهن
راه آهن همچنان می بازد ، اما این تیم در هفته ی سیزدهم موفق شد دومین گل این فصلش را هم به ثمر برساند . راه آهن در هفته ی سیزدهم یازدهمین شکست این فصلش را تجربه کرد تا با ۲ امتیاز وضعیت اسفباری در قعر جدول داشته باشد . تنها نقطه ی مثبت این بازی برای راه آهن به ثمر رسیدن یک گل نوبرانه بود .

* نفت به خواسته اش در شیراز رسید
نفت مسجدسلیمان با محمود فکری روزهای خیلی خوبی را تجربه می کند . این تیم هفته هاست مقتدرانه در صدر جدول قرار دارد و حاشیه ی امنیت مناسبی هم برای خودش با تعقیب کنندگان ایجاد کرده است . نفت در حساس ترین بازی هفته ی سیزدهم در شیراز به مصاف نزدیک ترین تعقیب کننده‌اش رفت و در یک بازی هوشیارانه و منطقی به آن چه می خواست ، رسید . 

شاگردان فکری گرچه به ظاهر در این بازی متوقف شدند ، اما فاصله ی امتیازی مناسب خود با تعقیب کنندگان را حفظ کردند . با این تفاوت که تا هفته ی دوازدهم اختلاف امتیاز این تیم با تیم دوم که برق شیراز بود ، ۵ امتیاز بود و در این هفته آن ها با ۴ امتیاز از تیم دوم جدول که نساجی باشد ، پیش هستند .

* نساجی ، تیم برنده در هفته ی سیزدهم
بهترین بهره را از اتفاقات صدر جدول تیم نساجی برد . در واقع مساوی نفت و برق شیراز برای نساجی یک اتفاق خوب بود تا شاگردان پاشازاده با پیروزی مقابل صبای پایین جدولی از رده ی سوم به رده ی دوم جدول برسند و فاصله ی امتیازی با صدر جدول را نیز تا حدودی کاهش دهند تا بیشترین بهره را در بالای جدول تیم نساجی برده باشد .

* ۳ تیم خارج از خانه و ۳ تیم در خانه برنده شدند
از ۹ بازی برگزار شده ی روز سه شنبه ، ۶ بازی با برد و باخت به اتمام رسید و ۳ بازی با نتیجه ی مساوی تمام شد . از این ۳ بازی یک بازی بین ملوان و گل گهر با نتیجه ی یک – یک به اتمام رسید و دو بازی دیگر با نتایج مشابه بدون گل به پایان رسید .

از ۶ دیداری که با برد و باخت همراه بود ، ۳ تیم خارج از خانه برنده شدند و ۳ تیم هم در خانه ی خود موفق به غلبه بر حریفان شدند . بادران ، آلومینیوم اراک و ایرانجوان سه تیمی بودند که در خانه ی حریفان موفق شدند به ترتیب بر مس رفسنجان ، راه آهن و شهرداری ماهشهر پیروز شدند .

مس کرمان ، نساجی و اکسین البرز هم موفق شدند به ترتیب بر ماشین سازی ، صبا و فجرسپاسی غلبه کنند . نکته ی جالب اینجاست که هر سه تیمی که در خانه پیروز شدند با نتایج مشابه ی یک بر صفر سه امتیاز  بازی های خانگی را به حساب خود ریختند .

* زودهنگام و دیرهنگام ترین گل هفته
مجتبی ممشلی مدافع تیم نساجی در دقیقه ی ۳ مقابل صبا گلزنی کرد تا زننده ی زودهنگام ترین گل هفته باشد . در مقابل کریم اسلامی مهاجم تیم بادران در دقیقه ی ۹۲ زننده ی گل سوم و گل پیروزی بخش تیمش مقابل مس رفسنجان بود تا نه تنها دیرهنگام ترین گل هفته ، بلکه حساس ترین گل هفته را زده باشد .

* گل زن ترین بازیکنان هفته
هفته ی سیزدهم به طور کلی یک هفته ی کم گل بود . دو بازی بدون گل ، ۴ بازی با تنها یک گل ، یک بازی با ۲ گل ، یک بازی با ۳ گل و یک بازی هم با ۵ گل به پایان رسید تا در مجموع هفته ی سیزدهم را با ۱۴ گل پشت سر بگذاریم .

در این هفته دو بازیکن توانستند بیشتر از یک گل به ثمر برسانند که هر دو بازیکن هم در یک بازی این اتفاق را رقم زدند . بهرام رشید فرخی مهاجم تیم مس رفسنجان و کریم اسلامی مهاجم تیم بادران هر یک دوبار گلزنی کردند تا عنوان گلزن ترین بازیکنان هفته به این دو بازیکن تعلق گیرد . 

"خبرگزاری مهر"

telegram

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه