رفتن به بالا
  • دوشنبه - 4 دی 1396 - 18:03
  • کد خبر : ۱۱۹۹۱
  • مشاهده :  338 بازدید
  • چاپ خبر : پنج‌سکانس از دوپینگ در لیگ‌ یک / آمپولی‌ها

پنج‌سکانس از دوپینگ در لیگ‌ یک / آمپولی‌ها

اتفاقات عجیب‌وغریب زیادی درباره ی دوپینگ گسترده در لیگ یک افتاده که همچنان مسکوت مانده یا نهایتاً گه گاهی مانند مثبت درآمدن تست یکی از بازیکنان سروصدا می‌کند .

جز داستان سرنگ‌های استفاده‌شده در رختکن صدرنشین لیگ یک که شایبه‌های زیادی را درست کرد و در فضای مجازی هم خبرساز شد ، اتفاقات عجیب‌وغریب زیادی درباره ی دوپینگ گسترده در لیگ یک افتاده که همچنان مسکوت مانده یا نهایتاً گه گاهی مانند مثبت درآمدن تست یکی از بازیکنان سروصدا می‌کند .

سکانس اول

یکی از تیم‌های لیگ یک که فصل پیش تا هفته‌ ی آخر هم شانس صعود به لیگ برتر را حفظ کرده بود ، در چندبازی ابتدایی فصل همه را قلع‌وقمع کرد و صدرنشینی لیگ یک را هم به دست آورده بود . اما آمادگی عجیب‌وغریب بازیکنان تیم در دقایق آخر مسابقه و شایبه ی دوپینگ بازیکنان ، افسران ضددوپینگ را حساس کرد و افسران ضددوپینگ در تمام مسابقات آن ها برای گرفتن تست آمدند . تیمی که در سه‌هفته‌ی اول پیروز شده بود ، شش‌هفته در حسرت پیروزی ماند و آخر سر هم سرمربی‌اش اخراج شد و این روزها به دنبال سرمربی جدید است .

سکانس دوم

یکی از بازیکنان در لیگ آزادگان بعد از پایان مسابقه‌ی تیمش به اتاق تست دوپینگ می‌رود ، اما نزدیک سه‌ساعت افسران دوپینگ را به این بهانه معطل نگه می‌دارد که دستشویی ندارد ! بعد از وقت‌کشی ، سرمربی تیم مذکور وارد اتاق می‌شود و بعد از دعوا و جنجال و پرت شدن حواس‌ افسران ، نمونه ادراری پر شده را تحویل افسر دوپینگ می‌دهند .   

سکانس سوم

یکی از تیم‌های شهرستانی که سرمربی نه‌چندان خوشنامی روی نیمکتش می‌نشیند ، ۳۰دقیقه پیش از آغاز مسابقه تیمش را برای گرم‌کردن وارد چمن می‌کند . اما لحظاتی بعد متوجه می‌شود که افسران ضددوپینگ در ورزشگاه حاضر هستند و بازیکنانش باید تست دوپینگ دهند .‌ تدبیر آقای سرمربی جابه‌جایی ۶نفر از بازیکنان اصلی تیمش با نفرات ذخیره است . پیش‌بینی نتیجه‌ی آن مسابقه هم چندان سخت نیست ؛ شکست آقای سرمربی با دوپینگی‌های روی نیمکت .

سکانس چهارم

یکی از سرمربیان لیگ یکی در چندسال گذشته همیشه از فردی با عنوان «متخصص مکمل‌های ورزشی» در کادرفنی تیمش استفاده می‌کند . آقای سرمربی تمام بازیکنان تیمش را مجبور کرده است که بدون سوال پرسیدن ، مکمل‌هایی را که آقای متخصص تهیه می‌کند ، سر بکشند و وارد زمین شوند . آقای سرمربی آن‌قدر به حضور متخصص مکمل‌های ورزشی ؟! در کادرفنی‌اش اعتقاد دارد که چندبار مجبور به تغییر باشگاه به خاطر اصرار برای حفظ او شده است .

سکانس آخر

در حالی که گرفتن تست دوپینگ در لیگ دسته اول امر مرسومی نبود ، اما مسابقات این فصل لیگ یک به طور ویژه‌یی توسط افسران دوپینگ مشغول رصد شدن است و آخرین متهم این رصد شدن ، یکی از بازیکنان تیمی شهرستانی بود که امروز تست دوپینگش در آزمایشگاه کلن آلمان مثبت اعلام شد . ماده ی مصرفی بولدنون – که باعث افزایش پروتیین‌سازی در عضلات و استقامت بیشتر می‌شود – تنها ۵روز در بدن مصرف‌کننده باقی می‌ماند و بازیکن لیگ یکی بدشانس بوده که کم تر از چندروز بعد از مصرف مجبور به انجام تست دوپینگ شد .  

"آی اسپورت"

telegram

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه