رفتن به بالا
  • دوشنبه - 18 دی 1396 - 18:40
  • کد خبر : ۱۲۰۸۱
  • مشاهده :  429 بازدید
  • چاپ خبر : موضع جدید مایلی‌کهن ؛ دست مربیان خارجی را می‌بوسم

موضع جدید مایلی‌کهن ؛ دست مربیان خارجی را می‌بوسم

محمد مایلی کهن در یک گفت و گوی رادیویی صحبت های تازه یی را در خصوص مواضعش نسبت به مربیان خارجی مطرح کرده است .

او در پاسخ به این سوال که چرا همیشه مواضعی خاص نسبت به مربیان خارجی دارد ، گفت : «این طور نیست . من دست مربیان خوب خارجی را هم می بوسم ؛ اما نظرم این است که یک مربی خارجی باید دستاوردی خیلی بزرگ تر از مربیان داخلی داشته باشد . به طور مثال به بوکس کشورمان اشاره کنم که اکنون سال هاست برای پیشرفت دست به دامن مربیان کوبایی شده اما حاصل این حضور برای بوکس کشورمان چه چیزی بوده که مربیان داخلی از رسیدن به آن عاجز هستند ؟ اما باز هم تاکید می کنم ، مربی خوب خارجی باید به ورزش ما اضافه شود . به نظر من مدیران ما نسبت به مربیان داخلی و خارجی فرق می گذارند . مثلاً دریافتی های خارجی ها را مشاهده کنید ؛ جالب این که هر وقت مربی ایرانی درخواست پول می کند ، به او جواب می دهند ، امسال سال اقتصاد مقاومتی است ! او به عملکرد برانکو ایوانکوویچ در پرسپولیس اشاره کرد و گفت : «درست است که برانکو در پرسپولیس موفق بوده اما باید این نکته را اشاره کرد که بیشتر موفقیت های کنونی پرسپولیس حاصل تدبیری بوده که مدیران وقت در اجازه ی ادامه ی کار به او بعد از ناکامی های ابتدای فصل پانزدهم را داده بودند . اگر در آن مقطع و باتوجه به نتایج ناموفق و قعرنشینی پرسپولیس که فشار زیادی را متوجه ی آن ها کرده بود ، مدیران وقت این تیم تصمیم به برکناری برانکو می گرفتند ، شاید هیچ کس در آن لحظه انتقادی نداشت اما این تدبیر در نهایت نتیجه داده و برانکو به موفقیت به همراه پرسپولیس رسیده . این اعتماد اکنون در سپاهان نیز وجود دارد و باعث شده کرانچار علیرغم نتایج نه چندان راضی کننده همچنان به عنوان سرمربی به کار خود در این تیم ادامه دهد . وگرنه عبدالله ویسی نیز در فصل گذشته در سپاهان همین نتایج را می گرفت که موجب برکناری اش شد . برانکو مربی باهوشی است و مسلماً به خوبی توانسته تحلیل مناسبی روی حرف های گرشاسبی داشته باشد . وقتی آقای گرشاسبی مدام از امیدواری برای توافق با برانکو صحبت می کند ، ایشان با هوش ذاتی اش شرایط ما را درک می کند و آن چه که خودش می خواهد را به پرسپولیس تحمیل می کند . در حالی که من می دانم برای برانکو هیچ جایی بهتر از پرسپولیس نیست و ایشان قصد رفتن از پرسپولیس را هم ندارند .»

او در خصوص انتقادهایش از کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی گفت : «من چشم روی خوبی های ایشان نمی بندم ؛ اما وضعیتی که من از آن انتقاد می کنم ، کارهای نادرستی است که آقای کی روش انجام می دهد و اختیارات بیش از حدی که در ایران دارد و مثلاً نبودنش در اکثر اوقات سال در ایران و این که هیچ کس نیست به این موضوع رسیدگی کند . ضمناً انتقاد من این بار از رسانه های خودمان است . چه طور به شما بر نمی خورد که مدیررسانه یی تیم ملی یک خارجی باشد ؟ رسانه ها باید به این موضوع بپردازند و مسلماً حضور مدیررسانه یی خارجی نمی تواند کمکی به فوتبال کشورمان کند که البته رسانه های داخلی از آن غافل بوده و توجهی ندارند .»

مایلی کهن همچنین گفت : «این که صداوسیما پول فوتبال را نمی دهد ، کار درستی نیست ؛ اما من با آن مخالف هم نیستم ، چراکه فکر می کنم فوتبال ما اگر صدمیلیارد درآمد هم داشته باشد ، مدیران ۱۵۰ میلیارد تومان برای تیم شان خرج درست می کنند . این پول را صداوسیما حتماً باید به فوتبال بدهد و من این مساله را از سمت دیگری ارزیابی کردم .»

"آی اسپورت به نقل از خبرورزشی"

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه