رفتن به بالا
  • یکشنبه - 15 بهمن 1396 - 20:21
  • کد خبر : ۱۲۳۴۳
  • مشاهده :  386 بازدید
  • چاپ خبر : صبا و راه آهن خیال تیم های دیگر را برای سقوط مستقیم آسوده کردند

صبا و راه آهن خیال تیم های دیگر را برای سقوط مستقیم آسوده کردند

تیم‌های صبا و راه آهن که در لیگ دسته اول حضور دارند تا حدود زیادی خیال همه ی تیم های دیگر را بابت سقوط به لیگ دو آسوده کردند تا رقابت خاصی در پایین جدول نباشد .

هفته ی بیست و دوم از رقابت‌های لیگ دسته اول را پشت سر گذاشتیم و در این هفته هم شاهد یک اتفاق تکراری بودیم . شکست تیم‌های صبای قم و راه آهن تهران . دو تیم ریشه دار فوتبال کشورمان که بعد از سال‌ها حضور در لیگ برتر ، به لیگ یک سقوط کرده و در این مسابقات هم حال و روز خوشی ندارند . این دو تیم با اختلاف نسبت به سایر تیم‌ها در رده‌های آخر و ماقبل آخر جدول رده بندی قرار گرفته‌اند تا جایی که خیال همه ی تیم‌های دیگر را بابت سقوط نکردن به لیگ دو راحت کرده‌اند .

صبای قم روز گذشته میزبان ایرانجوان بوشهر بود . خود ایرانجوان هم شرایط مساعدی در لیگ یک ندارد و می‌تواند سومین تیمی باشد که قرار است برای حفظ سهمیه ی لیگ یک به دیدار پلی آف برود . ایرانجوانی‌ها در پرگل ترین بازی روز بیست و دوم شکست سنگینی را به صبا تحمیل کردند و این تیم را با نتیجه ی ۴ بر ۳ مغلوب کردند . راه آهن نیز در دیداری خارج از خانه به مصاف ماشین سازی رفت و با یک گل مغلوب این تیم شد .

صبای قم در فاصله ی ۱۲ هفته مانده به پایان مسابقات با ۱۰ امتیاز در رده ی هفدهم جدول قرار دارد و فاصله ی این تیم با نزدیک ترین تیم بالای دستش ۱۱ امتیاز است . یعنی این تیم باید حداقل ۱۱ امتیاز در این ۱۲ هفته بگیرد و ایرانجوان هیچ امتیازی نگیرد تا فقط امتیازش به تیم شانزدهم برسد . فاصله ی صبا با تیم شهرداری تبریز که در رده ی پانزدهم جدول و منطقه ی امن حضور دارد ۱۴ امتیاز است . جبران ۱۴ امتیاز در ۱۲ بازی گرچه روی کاغذ محال نیست ، اما در قوانین نانوشته فوتبال امری ناشدنی محسوب می‌شود .

تکلیف راه‌آهن نسبت به صبا مشخص تر است ، چرا که این تیم ۶ امتیاز هم از صبا کم تر دارد . یعنی فاصله ی این تیم قدیمی با حضور در منطقه ی پلی آف ۱۷ امتیاز و حداقل فاصله تا منطقه ی امن جدول ۲۰ امتیاز است .

به این ترتیب باید گفت دو تیم صبا و راه‌آهن خیال همه ی تیم‌های دیگر را برای سقوط مستقیم از لیگ یک به لیگ دو آسوده کرده‌اند . 

"خبرگزاری مهر"

telegram

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه