رفتن به بالا
  • شنبه - 1 خرداد 1395 - 13:31
  • کد خبر : ۱۲۴۳
  • مشاهده :  294 بازدید
  • چاپ خبر : آقایان چه کردند با محبوب انزلی‌چی‌ها ؟
چرا تيمي که در خط دفاعي سه ملي‌پوش دارد بايد هر بازي دروازه‌اش باز شود ؟

آقایان چه کردند با محبوب انزلی‌چی‌ها ؟

باشگاه ملوان در امر مدیریت نیز آن قدر ضعیف عمل کرد که اول فصل وقتی بازیکن سرباز جذب می‌کرد ، چون قرار بود مجانی بازی کنند ، هر کسی آمد بفرما زدند !

سقوط قوی سپید به دست خودی‌ها

ملوان بندرانزلی با قدمتی نزدیک به نیم قرن سابقه با تفاضل یک گل بیشتر نسبت به سیاه‌جامگانی که سابقه‌اش قابل مقایسه با این تیم نیست ، سقوط کرد ! هر دو تیم ۲۳ گل زده داشتند ولی ملوان با ۳۵ گل خورده در مقابل ۳۴ گل دریافتی حریف مشهدی کم آورد تا برای دومین بار در پانزده سال اخیر راهی لیگ یک شود .

این که چه بر سر تیم مردمی ، سازنده ، ریشه‌دار و پرمهره آمد تا نتواند خودش را حفظ کند ، عجیب است ! آیا بی‌پولی تیم را به این روز انداخت ؟ اصلاً این طور نیست و ملوان سال‌های بدتر از این را نیز تجربه کرده بود و سقوط نکرد . بی‌تجربگی‌ و نداشتن مربی که شناخت کافی از تیم نداشته باشد ، باعث افتادن تیم شد ؟ نباید به این موضوع فکر کرد ، چون ملوان به حد کافی بازیکن باتجربه داشت و سرمربی‌اش نیز بزرگ شده ی همین تیم است و سال‌ها چه به عنوان بازیکن و چه مربی کار کرده بود . این که چرا ملوان در ۱۸ بازی فقط یک پیروزی به دست آورد و از راه‌آهن هم کم تر گل به ثمر رساند ، خیلی عجیب است .

سربازها برای ملوان چه کار کردند ؟

چرا تیمی که در خط دفاعی سه ملی‌پوش دارد باید هر بازی دروازه‌اش باز شود ؟ حسین ماهینی ، حسین کنعانی و عزت پورقاز مدافعان مورد علاقه ی کارلوس کی روش هستند که در چند سال اخیر همیشه به تیم ملی دعوت شده‌اند و بازی هم کرده‌اند . آیا این مدافعان باید اجازه دهند بازیکنی مثل حمید عسگری بیاید در محوطه ی شش قدم آن هم با پا گل بزند ؟ چرا باید تیمی با داشتن سه مدافع ملی‌پوش گل خورده‌اش با سیاه‌جامگانی که یک ملی‌پوش ندارد و نداشته بیشتر باشد ؟ چه طور شد ملوان با داشتن این همه هافبک وسط آن هم باتجربه همیشه میانه ی میدان را به حریفان داد و حداقل در زمین خودش نتوانست امتیاز جمع کند ، آیا سربازهای ملوان به اندازه ی توانایی خودشان بازی کردند ؟ آیا ماهینی و دیگر سربازها از جمله شهاب کرمی در فصل گذشته از بازی‌های شان رضایت داشتند . وقتی نوشتیم که ملوان در حال سقوط است ولی حسین ماهینی و کنعانی با مصاحبه‌های شان به فکر قهرمانی پرسپولیس بودند باید باشگاه به آن ها یادآوری می‌کرد که آقای بازیکن که سرباز ملوان هستی باید فکرت به تیم خودت باشد نه تیم دیگری که مربوط به تو نمی‌شود ! باید از هواداران فوتبال فهم ملوان پرسید آیا از بازی بازیکنان سرباز راضی هستند یا نه ؟ قطعاً نظر مثبتی نخواهند داد .

مدیریت پاسخ این سوالات را بدهد

باشگاه ملوان در امر مدیریت نیز آن قدر ضعیف عمل کرد که اول فصل وقتی بازیکن سرباز جذب می‌کرد ، چون قرار بود مجانی بازی کنند هر کسی آمد بفرما زدند !

آیا شهاب کرمی به کار تیم آمد ؟ آیا نورمحمدی که نیم فصل توسط حمید استیلی جذب شد به درد تیم خورد ؟ آیا درویشی توانست مهاجم گلزنی برای تیم باشد و سوالات دیگری که چه طور تیمی که مهاجم نداشت اجازه داد فرزاد حاتمی و محمد نزهتی تیم را به راحتی ترک کنند ؟ وقتی تیمی دروازه‌بان ذخیره ی خوب نداشت ، چه طور اجازه داد سرگیی پاشنکو در شرایط سخت از تیم جدا شود ؟ پاشنکو فصل قبل هم این کار را کرده بود و یک بازیکن پولی بود و برای کسب درآمد مجدداً به انزلی بازگشت .

آیا فکر این را کرده بودند که اگر حسینی مصدوم می‌شد که شد ، چه کسی جانشین او شود ؟ نیما میرزازاد جوان در آن حد بود که در روزهای سخت و حیاتی به داد دروازه ی ملوان برسد ؟ باور کنید خیلی اتفاقات غیرفنی از جمله بستن قراردادهای عجیب در باشگاه که قطعاً خود بازیکنان از آن خبر دارند .

در آینده ی نزدیک هم در این خصوص و هم اشتباهات محمد احمدزاده خواهیم نوشت .

———-

روزنامه ی ورزشی ۹۰
 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه