رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 25 بهمن 1396 - 18:16
  • کد خبر : ۱۲۴۸۰
  • مشاهده :  243 بازدید
  • چاپ خبر : دست‌نشان : تخریب سکوهای تختی قابل هضم نیست

دست‌نشان : تخریب سکوهای تختی قابل هضم نیست

سرمربی تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در مصاحبه یی مفصل به مشکلات موجود در این تیم پرداخته است .

نادردست نشان سرمربی تیم فوتبال ملوان بندرانزلی که روز گذشته موفق شد در دیدار برابر نساجی مازندران با پیروزی ۳ بر صفر زمین مسابقه را ترک کند ، در گفت و گو با “ورزش سه” توضیحات مفصلی در مورد شرایط و مشکلاتی که سفیدپوشان ملوان این روزها با آن ها دست و پنجه نرم می کنند ، ارایه داد .

 دست نشان در شروع صحبت های خود در مورد پیروزی برابر نساجی گفت : با توجه به این که ما در بازی قبلی پیروزی را با شایستگی و در حالی که اشتباهات مختلفی رخ داد ، از دست دادیم ، فکر می کنم بچه ها خیلی ناراحت بودند و انگیزه های بیشتری داشتند ؛ با این که شرایط نساجی حساس تر بود و این تیم یکی از بزرگ های فوتبال ایران است و در لیگ یک از هر نظری آمادگی دارد ، چون امکانات و تشکیلات خیلی خوبی دارد . در مجموع فکر می کنم نتیجه ی هفته ی گذشته این انگیزه را برای به دست آوردن پیروزی رقم زد و خوشبختانه سه امتیاز را کسب کردیم . البته می‌دانستیم می توانیم پیروز بشویم ولی فکر نمی کردیم با سه گل ببریم . ولی خدا را شکر با کمک هواداران ، بازیکنان و تلاشی که در زمین داشتند و کنترل خوبی که در بازی داشتند ، یک روز خوب را رقم زدیم .

سرمربی تیم ملوان بندرانزلی در مورد تعداد پرشمار سربازهای این تیم و تاثیر آن ها در نتایج این تیم ، افزود : خیلی جالب است که تیم ۱۱ نفره‌ی روز گذشته‌ی ما ۷ بازیکن سرباز داشت و سه بازیکن سرباز یعنی حیدری ، مقانلو و بابک مرادی برای ما گل زدند . این نشان می دهد که ملوان با نیروی دریایی زنده است و اگر بیشتر کمک کنند ، استقامت تیم هم بیشتر می شود . همین جا تشکر می کنم از نیروی دریایی که در شرایطی که ما بودجه برای جذب بازیکن نداریم ، سربازان با کیفیتی به ما داده اند .

سرمربی قایمشهری تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در مورد رابطه ی بسیار خوب هواداران این تیم و نساجی مازندران که در فوتبال این روزهای شمال یک اتفاق جالب توجه است ، توضیح داد : به هر حال ارتباط خوبی بین هواداری دو تیم است . در بازی رفت همین مورد را در مقابل هواداران ملوان انجام دادند . زیبایی های فوتبال همین است و هر چه قدر از زشتی کم شود ، به زیبایی اش اضافه می شود . در پایان بازی هم تمام بازیکنان و هواداران ما هواداران نساجی را تشویق کردند . ارتباطات باید این گونه باشد و امیدوارم بین همه ی تیم ها این رفتار جا بیافتد و در نهایت فوتبال است که می تواند لذت ، شادی و غم را ایجاد کند و بعد از آن خانواده ی ورزش نباید آسیب بببیند و این کاری بود که هواداران دو تیم انجام دادند .

دست نشان در پاسخ به سوالی در این خصوص که چرا با وجود ماه ها بازسازی سکوهای ورزشگاه تختی انزلی به یکباره همه ی سکوها تخریب شد ، خاطرنشان کرد : ما هم سر در نیاوردیم که چرا تخریب کردند . مطمئناً اگر قرار بود تخریب شود ، می توانستند در جای دیگری ورزشگاهی را در نظر بگیرند تا در آنجا بازی کنیم . همیشه گفتم ، ملوان به پشتوانه ی نیروی دریایی و هوادارانش زنده است . وقتی استادیوم نباشد ، تماشاگر نیست و وقتی تماشاگر نباشد ، دیگر فوتبال ارزش ندارد . در مورد تخریب جایگاه هنوز چیزی نمی دانم و واقعاً برایم قابل هضم نیست .

وی ادامه داد : از مسوول این کار باید بپرسید . امسال از دست رفته است و این چیزی است که ناخودآگاه به ملوان ضربه زده است . ملوان  اگر هوادار نداشته باشد ، تیم معمولی می شود . تیم های شمال به پشتوانه ی تماشاگران شان تفاوت دارند . شهرهایی مثل انزلی یک استادیوم مناسب با هوادارانی که دارد ، نیاز دارد .

مربی تیم ملوان در خصوص این که آیا در انزلی ورزشگاهی مناسب برای برگزاری بازی های این تیم وجود دارد ، اضافه کرد : استادیومی که بشود بازی برگزار کرد ، وجود ندارد و بیشتر زمین های چمن هستند . ولی خوشبختانه انزلی به دلیل بافت ساحلی شرایط بسیار خوبی دارد و زمین های زیادی وجود دارد که  استادیومی در شان انزلی بسازند . مثلا در جاده ی حسن رود که به منطقه ی آزاد می خورد ، فضاهای مناسبی وجود دارد و بیرون از شهر هم است که باعث می شود بحث ترافیک و این مسایل وجود نداشته باشد .

دست نشان در پاسخ به این سوال که چرا نباید شهری مثلی انزلی با شرایط آب و هوایی بسیار مناسبی که دارد ، یک استادیوم مناسب داشته باشد ، بیان کرد : این خواست مسوولین است که ببینند می توانند در دوره هایی که منتخب مردم هستند چیزی برای آن ها به یادگار بگذارند یا خیر . مثلا شهردار مونیخ استادیوم می سازد و می گوید ۷ ساله پولش را به ما برگردان . بایرن مونیخ هم این قدر پولسازی می کند و پس از چند سال استادیوم برای خودش می شود ؛ چرا نباید اینجا این کار شود .

وی با اشاره به مشکلات ورزشگاه های مختلف در ایران و به خصوص تبریز که سابقه ی کار در آن دارد ، عنوان کرد : مثلاً در تبریز برای تیم قدیمی شهرداری تبریز یک استادیوم مناسب وجود دارد . این ها چیزهایی است که فکر می کنم از طریق شهرداری ها باید ساخته شود و در اختیار باشگاه ها قرار داده شود و پولش را بگیرند . مثل پارک و سایر مواردی که شهرداری به صورت مستقیم وارد می شود . وقتی یک شهر مثل انزلی همه درگیر فوتبال هستند ، چرا شهرداری نباید این کار را بکند . استادیوم قشنگ و زیبا نشان دهنده ی فرهنگ و تکنولوژی مردم آن شهر است و به نظرم باید شهرداری وارد عمل شوند و بعد پولش را بگیرند . ما از خارجی ها در زمینه های مختلف الگو می گیریم و در این مورد هم این کار را بکنیم . ۸۰ درصد استادیوم های اروپایی برای شهرداری شهر است و ما باید این کار را در ایران هم انجام دهیم .

سرمربی فصل گذشته ی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان و خونه به خونه ی مازندران در مورد این که چه قدر امیدوار است که تیمش به لیگ برتر صعود کند ، ادامه داد : صد در صد کار بسیار سختی داریم . نشدنی نیست و در واقع در فوتبال هیچ چیز نشدنی وجود ندارد و من با کمک بازیکنان تلاش می کنیم که این مهم را رقم بزنیم ولی موفق شدن فقط کار فنی و مربی گری نیست . ابرازهای زیرساختی اولویت دارند و بعد تاکتیک و کارهای مربی . ماشین را باید بنزین بزنید که راه برود وگرنه در سربالایی به ماشین فشار می آید و نمی تواند راه برود .

وی در خصوص بدهی نجومی ملوان به زوران که در نهایت پرداخت شد و این که بازیکنان فعلی تیم در شرایط مالی بدی به سر می برند ، تاکید کرد : یکی از مشکلات عدیده یی که داریم ، همین موضوعات و بدهی های گذشته است که شاهکار مدیران قبلی است و الان گریبان ما را گرفته است . الان تمام تلاش برای دادن بدهی ها است و پرداخت حقوق بازیکنان فعلی خیلی سخت است .

دست نشان در پایان و در پاسخ به این سوال که با تمام مصایبی که تیم ملوان بندرانزلی با آن مواجه شده است ، به نظر می رسد هواداران این تیم هم باید کمی واقع بینانه تر به ماجرا نگاه کنند ، گفت : هوادارها متوجه شده اند که با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنیم . خیلی ها می گویند که چه قدر صبر دارید ولی به عشق همین مردم من تلاش می کنم و تمام تلاشم را برای موفقیت تیم می کنم .

"ورزش سه"

telegram

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه