رفتن به بالا
  • یکشنبه - 29 بهمن 1396 - 16:40
  • کد خبر : ۱۲۵۲۲
  • مشاهده :  263 بازدید
  • چاپ خبر : کلاهبرداری ۱/۲ میلیاردی در لیگ دسته اول

کلاهبرداری ۱/۲ میلیاردی در لیگ دسته اول

مدیرعامل سابق باشگاه ملوان در خصوص مسایل مربوط به کلاهبرداری در انزلی اظهار نظر کرد .

اخاذی و کلاهبرداری از بازیکنان جوان در فوتبال مدت‌هاست که مشکلات زیادی به‌وجود آورده است . ظاهراً یکی از همین کلاهبرداران در انزلی دست به چنین کاری زده که علی کریمی نیز در برنامه ی اخیر ۹۰ به آن اشاره کرد . مسعود رضاییان مدیرعامل وقت ملوان اخیراً در این باره گفت‌وگویی انجام داده است .

او درباره ی ماجرای کلاهبرداری در انزلی اظهار داشت : این اتفاق زمان خود ما رخ داده و حرف علی کریمی درست است ولی اصلاً ربطی به باشگاه ملوان ندارد . تا جایی که من اطلاع دارم یک شخصی به عنوان مدیربرنامه پنج ، شش نفر را به انزلی آورد و برای‌شان خانه هم می گرفت . او خورد و خوراک آن ها را هم می‌داده و مربی بدنساز هم گرفته بود تا آن ها را تمرین دهد . ظاهراً او می‌خواسته روی آن ها سرمایه‌گذاری کند و به این تیم و ‌آن تیم بفرستد . البته او به این چند نفر قول داده بود که هم سربازی آن ها را درست کند و هم به ملوان بفرستد . البته بیشتر بحث ملوان نوین یا همان تیم دوم ملوان بود که بازیکنان را به این تیم بفرستد . او از بازیکنان پول می‌گرفته و کمی هم برای خودشان خرج می‌کرده . من شنیدم از یکی از بازیکنان ۱۵۰ میلیون تومان پول گرفته و در مجموع یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون کلاهبرداری کرده است . این افراد به دادسرا شکایت کرده‌اند و در آینده دادگاهی خواهند شد . اگر اشتباه نکنم طرف مقابل متواری است ولی از طریق تلگرام مدارک فرستاد تا از این طریق خودش را معرفی کند .

رضاییان در خصوص ارتباط این موضوع به باشگاه ملوان گفت : این آقا به اسم باشگاه ملوان دست به چنین کاری زده که قانوناً به باشگاه مربوط نمی‌شود . قطعاً شما می‌دانید زمان تست‌گیری خیلی‌ها مراجعه می‌کنند که تست بدهند و ما هم بدون دریافت یک ریال از آن ها تست می‌گیریم . در هر حال مشکل از خود این افراد است که گرفتار چنین مساله‌یی شده‌اند . آن ها اگر می‌خواستند جذب ملوان شوند باید به دفتر باشگاه مراجعه می‌کردند نه این که همه ی کارهای‌شان را به دست یک نفر بدهند . زمانی که من مدیرعامل تیم بودم آقای مایلی‌کهن و آقای دست‌نشان در کادرفنی بودند که هیچ‌ بازیکنی را بدون تست قبول نمی‌کردند . حتی دو نفر که بازی کرده بودند و می‌خواستند به ملوان بیایند از آن ها خواستند که تست بدهند ولی قبول نکردند .

مدیرعامل سابق ملوان درباره ی این که چه قدر با آن شخص آشنایی دارد ، اظهار داشت : فردی به نام جواد بود که گاهی وقت‌ها با تیم پیشکسوتان نیز تمرین می‌کرد . اتفاقاً دو تا بازیکن هم برای ما آورد اما چون تست ندادند آن ها را جذب نکردیم . فکر می کنم یکی از آن ها به پارس جنوبی رفت و یکی هم مس کرمان . یکی مهاجم بود و یکی هم مدافع . او احتمالاً با تیم پیشکسوتان تمرین می‌کرد تا به نوعی به بازیکنان مورد نظرش ثابت کند دستی در تیم دارد ، در حالی که اصلاً ربطی به باشگاه نداشت و فقط اطراف تیم می‌چرخید . حتی او یک بار می‌خواست به تیم‌های پایه‌یی ما لباس بفروشد ولی ما قبول نکردیم . هر تیمی برای خودش دفتر و مدیرعامل دارد که می‌توانند به آن جا مراجعه کنند و از همه‌چیز مطلع شوند . او ملوان را طعمه قرار داده بود تا بتواند کارش را انجام دهد . یک بار یکی از همین افراد به باشگاه مراجعه کرد و حتی می‌خواست یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پول کمک کند تا سرباز تیم شود ، ما قبول نکردیم ، چون باید تست می‌داد و مورد تایید کادرفنی قرار می‌گرفت .

مسعود رضاییان درباره ی این که چرا دیگر در کادر مدیریتی فولاد حضور ندارد ، گفت : این سوال را باید خود مسوولان جواب دهند ولی هر سال در شروع فصل وقتی می‌خواهند مدیرعامل معرفی کنند ، نام من در شبکه‌های مجازی مطرح می‌شود ! این داستان مثل ترساندن بچه‌هاست که وقتی می‌خواهند بترسانند از نام «گرگ» استفاده می‌کنند . حال داستان ما هم در فولاد مثل همان گرگی است که فقط برای ترساندن است .

منبع : "روزنامه ی گل _ نقل از ورزش سه"

telegram

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه