رفتن به بالا
  • سه شنبه - 1 اسفند 1396 - 18:07
  • کد خبر : ۱۲۵۴۶
  • مشاهده :  268 بازدید
  • چاپ خبر : واکنش تند باشگاه ملوان در خصوص داوری های ناعادلانه

واکنش تند باشگاه ملوان در خصوص داوری های ناعادلانه

با تمام وجود برای سطح قضاوت های لیگ یک متاسفیم .

به گزارش “سپید نیوز” از سایت رسمی باشگاه ملوان بندرانزلی ؛ دکتر مهران نصیری اظهار داشت : گرچه فدراسیون فوتبال ۵ ستاره ی ایران در سطوح بین‌المللی موفقیت‌های خوبی به دست آورده است اما نتوانسته سطح داوری های خود را با شرایط روز فوتبال وفق دهد . مگر می‌شود در رقابت های لیگ یک هم تیم برنده از قاضی میدان شاکی باشد و هم تیم بازنده ؟ هم میهمان شاکی باشد و هم میزبان ؟

از آقای فریدون اصفهانیان به عنوان مسوول کمیته ی داوران درخواست می کنیم که پیگیری کنند تا ببینند باشگاه ملوان چه گونه عمداً و یا سهواً از قضاوت های ناعادلانه ی داوران لطمه خورده است . این موضوع درد و دل باشگاه ملوان بندرانزلی به تنهایی نیست و هر روز اعتراض بسیاری از مربیان و مدیران را شاهدیم .

جالب است که در یک بازی در انزلی مقابل صبای قم یک گل سالم مان را مردود اعلام کرده و پنالتی واضح ما را نمی‌گیرند و در همان بازی گل ناسالم تیم مقابل در دو متری چشمان کمک داور اول را سالم اعلام می‌کنند . در خصوص اشتباهات فاحش داوری این بازی تمامی کارشناسان داوری از جمله خود آقای اصفهانیان اذعان داشتند واقعاً باید به حال این نوع قضاوت های ناعادلانه تاسف خورد .

داوری قوانینی دارد که می بایست به وسیله قاضی میدان اجرا شود نه این که هر کسی به سلیقه‌ ی شخصی خود در موارد مشابه تصمیمات مختلفی اتخاذ کند . واقعاً درک این موضوع بسیار سخت است که داور بازی در وقت های تلف شده ی بازی با مس رفسنجان قبل از زدن ضربه ی خطا ، اطراف محوطه ی جریمه سوت پایان را نمی زند و بعد از زدن ضربه ی ایستگاهی به وسیله بازیکن ملوان که نهایتاً منجر به گل شد ، در حالی که توپ در شرایط خطرناکی قرار گرفته بود ، سوت پایان بازی را می زند ! یعنی آن دو ثانیه تا این حد حایز اهمیت بود ؟

چه قدر این موضوع دور از انصاف بود که پژمان نوری بازیکن با اخلاق ملوان را بسیار عصبی کرد . واقعاً بابت تصمیم اشتباه داور مسابقه که با اشتباه واضح خود تمام زحمات یک باشگاه را بر باد داد ، متاسفیم . احساس می کنیم برخی از داوران نمی دانند که چه اندازه کارشان حساس است و چه رسالت مهمی را در فوتبال کشور بر عهده دارند .

از این که اعتراض به داوری و شرایط قضاوت بخشی از فرایند تیم‌داری شده است باید کمی تامل و تفکر کرد . این موضوع آن قدر مهم است که ارکان تصمیم ساز فدراسیون فوتبال باید راهکارهای مناسب در این خصوص را پیدا کنند . وقتی هوادار یا بازیکنی از باشگاه مان تخلفی می کند ، فدراسیون فوتبال سریعاً طی نامه یی باشگاه را به پرداخت میلیون ها تومان محکوم می‌ کند اما اگر داوری تخلف کرد و حق تیمی ضایع شد ، می‌گوییم اشتباهات داوری بخشی از فوتبال است . متاسفانه این جمله شده توجیهی برای عملکرد ضعیف داوران .

فدراسیون فوتبال لطفاً جواب منطقی به ما بدهید . چه کسی پاسخگوی یک باشگاه با قدمت و مردمی که تمام امید هواداران و مردمان یک شهر است ، می باشد ؟ انصافاً از اعتراض کردن و بیانیه دادن در خصوص قضاوت های این فصل خسته شده ایم ، به نظر می رسد به جای تاکید بر روی آزمون های جسمانی جهت ارزیابی داوران کمی بر روی مهارت های ادراکی و روانی آن ها نیز توجه کنید تا شاید کیفیت قضاوت های شان توسعه پیدا کند .

در انتها با کمال احترام به تمامی اعضای فدراسیون فوتبال و کمیته ی داوران در صورت ادامه ی روند تاسف آور قضاوت های لیگ یک فوتبال کشور و عدم اصلاح شرایط ، ناگزیریم تا از وزارت ورزش و جوانان و حتی سازمان های بین المللی فوتبال موارد را پیگیری نماییم . ضمناً امیدواریم با درایت و مدیریت پیشکسوتان و کارشناسان داوری کشور روز به روز شاهد رشد و توسعه ی بیشتر سطح قضاوت های داوران در فوتبال کشور باشیم .

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه