رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 9 اسفند 1396 - 09:11
  • کد خبر : ۱۲۶۴۷
  • مشاهده :  175 بازدید
  • چاپ خبر : در نقد برچسبی که علی کریمی به کی‌روش زد
ali-karimi

در نقد برچسبی که علی کریمی به کی‌روش زد

علی کریمی با کش دادن دعوا با کی‌روش مساله را به سمتی‌می برد که می‌تواند عوارضش دامن تیم‌ملی را بگیرد .

علی کریمی همیشه به انجام مصاحبه‌ها یا رفتارهای غیرقابل پیش‌بینی مشهور بوده است . او یک ستاره ی محبوب است با طغیان های باورنکردنی . از همان روز اولی که او در فوتبال ایران مطرح شد و با داور ژاپنی کتک‌کاری کرد ، بگیرید تا وقتی بعد از تعویضش توسط برانکو در بازی با پرتغال به ساک پزشک تیم مقابل دیدگان میلیون‌ها هوادار لگد زد تا روزی که لوگوی برنامه ی ۹۰ را در نشست خبری به زمین کوبید . برخوردهایی که در اکثر مواقع باعث شده علی کریمی از آن ها پشیمان شود و گاه مثل ماجرای برنامه ی ۹۰ برای آن عصبانیت از بینندگان برنامه عذرخواهی کند .
تازه‌ترین رفتار غیرقابل پیش‌بینی کریمی ، نسبتی بود که او در شوی مهرداد میناوند به کارلوس کی‌روش داد و سرمربی تیم ملی را به خاطر استفاده از شبکه ی اجتماعی و ارسال پیامک به عادل فردوسی‌پور “لات کوچه خلوت” نامید . کلید واژه‌یی که بر خلاف کلید واژه ی “اتهامات بزدلانه” که با تحریف آشکار به “بزدل” تبدیل شد ، از سوی بسیاری از رسانه‌ها و افراد نادیده گرفته شده و کسی به کریمی به خاطر استفاده از این واژه ی عجیب علیه سرمربی تیم ملی انتقادی وارد نکرد . البته این سوال مطرح است که چه طور علی کریمی که خود در این مدت بیشترین استفاده را از فرصت شبکه‌های اجتماعی نظیر تلگرام و اینستاگرام برای انتقاد از بخش‌های مختلف اجرایی کشور اعم از دولت ، فدراسیون و سرمربی تیم ملی داشته ، این گونه کی‌روش را مورد خطاب قرار می‌دهد و او را نامحترمانه “لات” معرفی می‌کند .
یا سوال دیگری که از کریمی مطرح است ، این که در روزگاری که استفاده از شبکه‌های اجتماعی به روال معمول و عادی در جهان بدل شده و روسا یا وزاری خارجه ی کشورها از قابلیت شبکه‌های اجتماعی برای رساندن حرف‌های شان به طرف مقابل استفاده می‌کنند ، چرا کریمی از این ترکیب تند و مشمئزکننده علیه سرمربی فعلی تیم ملی استفاده کرده است ؟
کریمی باید بداند اگر یکسری از رفتارهای او در گذشته به دلیل جوانی بازخورد آن چنانی نداشته اما از او در سن چهل سالگی برخی رفتارها دور از انتظار است و شاید جامعه دیگر کریمی را برای تداوم دعوا صد روز تا جام جهانی و به خطر انداختن یک دنیا دل بستن به موفقیت تیم ملی در جام جهانی ، با یک عذرخواهی ساده نبخشد .

"امیر مسعودی _ خبرگزاری خبرآنلاین"

telegram

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه