رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 22 فروردین 1397 - 20:22
  • کد خبر : ۱۳۱۲۷
  • مشاهده :  437 بازدید
  • چاپ خبر : پژمان نوری در حوالی نیمکت ملوان (عکس)

پژمان نوری در حوالی نیمکت ملوان (عکس)

کاپیتان با تجربه و ۳۸ ساله ی تیم ملوان انزلی هنوز هم بازیکنی جنگنده و موثر برای تیمش به حساب می آید .

ملوان روز گذشته و در بازی حساس هفته ی سی و یکم در برابر خونه به خونه ی بابل به یک برد باارزش دست پیدا کرد و با ۴۹ امتیاز در رتبه ی ششم جدول قرار گرفت . ملوان در روزی برابر خونه به خونه به پیروزی رسید که پژمان نوری کاپیتان ۳۷ ساله اش یکی از بهترین های تیمش بود . او در این بازی با وجود سن و سال بالا همان بازیکن دونده و جنگنده بود که با استفاده از تجربه ی بالایش نقش اصلی را در برد تیمش ایفا کرد . او با یک پاس زیبا پایه گذار پنالتی و تک گل ملوان در این بازی بود . نوری که سابقه ی بازی در پرسپولیس ، استقلال و تیم ملی ایران را در کنار سال ها حضورش در ملوان انزلی دارد ، یکی از گزینه هایی است که نامش برای رسیدن به نیمکت ملوان انزلی در آینده یی نزدیک به گوش می رسد . او البته به واسطه ی سال ها حضور در سطح اول فوتبال ایران و کار کردن با مربیان مطرح و کاربلد تجربه ی لازم را به دست آورده ، ضمن این که او به واسطه ی سال ها حضورش در ملوان پایگاه محکمی میان هواداران انزلی چی دارد . به نظر می رسد ، نقشه ها و رویاهایی که او برای رسیدن به نیمکت ملوان در سر دارد ، می تواند محقق شود ، آن هم در شرایطی که در حال حاضر فضای کلی به نفع مربیان جوان است .

درحال حاضر بازیکنان هم نسل پژمان نوری مثل علی کریمی ، جواد نکونام ، رضا عنایتی و بسیاری دیگر توانسته اند کار مربی گری را آغاز کنند و مورد حمایت کلی جامعه ی فوتبال هم هستند . این نشان می دهد که پژمان نوری نیز می تواند آرام آرام سکان هدایت ملوان را به دست بگیرد . 

نوری فوتبال حرفه یی را از ملوان آغاز کرد و در اولین دوره ی لیگ حرفه یی نیز یکی از جوانان مستعد این تیم بود . نوری البته در سال ۸۴ و در یک انتخاب عجیب و پرسر و صدا از ملوان به پگاه رشت رفت . اتفاقی که در استان گیلان کم تر از سوی هواداران انزلی چی و رشتی مورد بخشش قرار می گیرد . او اما در پگاه روزهای خوبی را سپری نکرد و بعد از دوسال به پرسپولیس پیوست . دوران حضور او در پرسپولیس همزمان با تغییرات اساسی در ساختار این باشگاه بود . خروج علی پروین و پایان شکل سنتی و ورود آری هان و دنیزلی در زمانی اتفاق افتاد که نوری به عنوان یک هافبک جوان و موثر به این تیم پیوسته بود . نوری در پرسپولیس دنیزلی ستاره ی این تیم بود و در تمامی پست ها به غیر از دروازه ، بازی کرد . او با پرسپولیس در لیگ هفتم به مقام قهرمانی رسید . نوری اما در فصل بعد از این تیم جدا شد و به ملوان بازگشت . سپس به تیم الامارات پیوست  و بعد از یکسال دوباره راهی انزلی شد . او یک فصل در استقلال هم بازی کرد اما روزهای پرشکوهش در پرسپولیس را تکرار نکرد و باردیگر به عضویت ملوان درآمد . او یکسال در خونه به خونه بود و سپس باردیگر لباس ملوان را پوشید . پژمان نوری ۴۹ بازی و ۴ گل ملی هم در کارنامه اش دارد .

 

"ورزش سه"

 

telegram

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه