رفتن به بالا
  • دوشنبه - 27 فروردین 1397 - 14:09
  • کد خبر : ۱۳۱۷۴
  • مشاهده :  169 بازدید
  • چاپ خبر : قهرمانی سیتی ؛ در کمین رکوردها

قهرمانی سیتی ؛ در کمین رکوردها

آبی‌های منچستر با تثبیت قهرمانی خود در ۵ هفته مانده به پایان فصل توانستند با رکورد منچستریونایتد در سال ۲۰۰۱ برابری کنند .

شاگردان پپ گواردیولا ۵ هفته مانده به پایان رقابت‌ها با اقتدار قهرمان فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ لیگ جزیره شدند . تیم منچسترسیتی که روز گذشته با شکست تاتنهام توانست اختلاف خودش با منچستریونایتد را در ۵ هفته مانده به پایان فصل به ۱۶ امتیاز برساند با شکست ۰-۱ شاگردان ژوزه مورینیو مقابل وست برومویچ رسماً قهرمان لیگ برتر فصل ۱۸-۲۰۱۷ شد .

آبی‌های منچستر با تثبیت قهرمانی خود در ۵ هفته مانده به پایان فصل توانستند با رکورد منچستریونایتد در سال ۲۰۰۱ برابری کنند . منچسترسیتی که در این فصل توانست با کسب ۱۸ پیروزی پیاپی رکورد جدیدی را به نام خودش در تاریخ لیگ جزیره ثبت کند ، می‌تواند در ۵ هفته ی باقی مانده چند رکورد تاریخی دیگر را تغییر دهد .

سیتی که در ۳۳ بازی توانسته ۸۷ امتیاز کسب کند ، تنها ۸ امتیاز دیگر تا رکورد ۹۵ امتیاز تیم چلسی در فصل ۲۰۰۵-۲۰۰۴ فاصله دارد . سیتیزن‌ها همچنین در این ۳۳ بازی موفق شدند ۹۳ بار گل‌زنی کنند و حالا چشم به رکورد ۱۰۳ گل زده ی چلسی در فصل ۲۰۱۰-۲۰۰۹ دارند . شاگردان گواردیولا که در ۳۳ بازی موفق شدند ۲۸ بار پیروز شوند ، می‌توانند رکورد ۳۰ پیروزی فصل گذشته ی چلسی را جا به جا کنند . 

این قهرمانی دومین جام پپ گواردیولا در دوران حضورش در منچسترسیتی محسوب می‌شود . این بیست و سومین جام دوران مربی‌گری گواردیولای اسپانیایی است که سابقه ی قهرمانی در لالیگا و بوندس‌لیگا را دارد .

"آی اسپورت به نقل از نود"

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه