رفتن به بالا
  • یکشنبه - 2 اردیبهشت 1397 - 09:19
  • کد خبر : ۱۳۲۳۹
  • مشاهده :  91 بازدید
  • چاپ خبر : بارسلونا برای سی امین بار قهرمان جام حذفی اسپانیا شد

بارسلونا برای سی امین بار قهرمان جام حذفی اسپانیا شد

تیم فوتبال بارسلونا با برتری قاطع ۵ بر صفر مقابل سه ویا برای سی امین بار ، قهرمان جام حذفی باشگاه های اسپانیا شد .

دیدار پایانی جام حذفی باشگاه های اسپانیا ، بامداد یکشنبه بین تیم های بارسلونا و سه ویا در ورزشگاه «واندا متروپولیتانو» شهر مادرید برگزار شد و بارسلونا با ارایه ی نمایشی سراسر هجومی و تحسین برانگیز به پیروزی ۵ بر صفر دست یافت و برای سی امین بار فاتح (کوپا دل ری) شد .
شاگردان «ارنستو والورده» در بارسلونا این دیدار را تهاجمی آغاز کردند و در دقیقه ی چهاردهم ، پاس «کوتینیو» در دهانه ی دروازه ی سه ویا به «لوییس سوارز» رسید و این مهاجم اورگویه یی به راحتی گلزنی کرد .
در دقیقه ی ۳۱ ، همکاری بازیکنان بارسلونا در جناح چپ ، توپ را به «لیونل مسی» رساند تا ستاره ی آرژانتینی به زیبایی گل دوم کاتالان ها را به ثمر برساند .
در حالی که بازیکنان سه ویا برای جبران نتیجه تلاش می کردند ، در آخرین دقیقه ی نیمه ی نخست ، پاس مسی به سوارز رسید تا این مهاجم گل دوم خود و سوم تیمش را به ثمر رسانده و کار حریف را تمام کند .
در نیمه ی دوم نیز ، شرایط تغییری نکرد و در دقیقه ی ۵۲ پاس طلایی«لیونل مسی» موجب شد تا «آندرس اینیستا» کاپیتان بارسلونا گل چهارم تیمش را به نام خود ثبت کند .
در دقیقه ی ۶۹ ، بارسلونا صاحب ضربه ی پنالتی شد که «فیلیپ کوتینیو» برزیلی گل پنجم تیمش را درون دروازه ی تیم نگون بختِ سه ویا جای داد .
شاگردان «وینچنزو مونتلا» در تیم سه ویا که فصل خوبی را سپری می کنند ، در این دیدار حرفی برای گفتن نداشتند و توپ و میدان را به طور کامل در اختیار ستاره های بارسلونا قرار دادند .
در دقیقه ی ۸۸ «آندرس اینیستا» کاپیتان پرافتخار بارسلونا که آخرین روزهای حضورش در این تیم را تجربه می کند و فصل آینده در لیگ چین توپ می زند ، در میان تشویق بی امان هواداران دو تیم بارسلونا و سه ویا تعویض شد تا صحنه یی ماندگار در فوتبال اسپانیا ، ثبت شود .
در نهایت سوت داور به نشان برتری ۵ بر صفر بارسلونا و قهرمانی قاطع این تیم در جام حذفی اسپانیا به صدا در آمد .
پس از بارسلونا که پرافتخارترین تیم جام حذفی باشگاه های اسپانیا است ، تیم های اتلتیکوبیلبائو با ۲۳ و رئال مادرید با ۱۹ قهرمانی در رتبه های بعدی قرار دارند .

"ایرنا"

telegram

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه