رفتن به بالا
  • دوشنبه - 24 اردیبهشت 1397 - 21:49
  • کد خبر : ۱۳۴۷۶
  • مشاهده :  101 بازدید
  • چاپ خبر : صعود پرسپولیس به جمع هشت تیم برتر
لیگ قهرمانان آسیا ؛

صعود پرسپولیس به جمع هشت تیم برتر

تیم فوتبال پرسپولیس که در دیدار رفت مرحله ی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برابر الجزیره ی امارات شکست خورده بود ، در دیدار برگشت با گل ثانیه های پایانی کاپیتانش به پیروزی رسید .

تیم فوتبال پرسپولیس در دیدار برگشت از مرحله ی حذفی لیگ قهرمانان آسیا و از ساعت ۱۹:۳۰ امروز در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم الجزیره ی امارات رفت که این بازی در نهایت با نتیجه ی ۲ بر یک به سود پرسپولیس به پایان رسید .

در این بازی احمد نورالهی (۶۳) و سیدجلال حسینی (۸۹) برای پرسپولیس گلزنی کردند و رومارینیو (۷۰) برای الجزیره گلزنی کرد .

به این ترتیب پرسپولیس موفق شد به مرحله ی یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه یابد .

برانکو ایوانکوویچ پرسپولیس را با ترکیب علیرضا بیرانوند ، سید جلال حسینی (کاپیتان) ، شجاع خلیل‌زاده ، محمد انصاری ، صادق محرمی ، حسین ماهینی ، احمد نورالهی ، وحید امیری ، فرشاد احمدزاده ، سیامک نعمتی و علی علیپور به زمین فرستاد .

۲۰دقیقه ی ابتدایی مسابقه تحت تاثیر حملات تمام و کمال پرسپولیس قرار داشت . این حملات از دقیقه ی ۳ و با ضربه ی فرشاد احمدزاده که به تیرک الجزیره خورد ، آغاز شد . در دقیقه ی ۷ هم وحید امیری می توانست با لمس توپ در محوطه ی جریمه ی الجزیره برای پرسپولیس گلزنی کند که مدافع الجزیره توپ را دفع کرد .
برنامه ی پرسپولیس در این نیمه روی نفوذهای صادق محرمی از سمت راست ، ارسال های محمد انصاری از چپ و پرتاب اوت دستی بلند توسط ماهینی متمرکز بود . فرشاد احمدزاده هم در یکی دو صحنه نفوذ از عمق دفاع الجزیره را امتحان کرد و حتی در دقیقه ی ۲۲ در محوطه ی جریمه ی تیم حریف سرنگون شد ولی داور اعتقادی به پنالتی روی این صحنه ی مشکوک نداشت . در دقیقه ی ۳۵ هم فرشاد احمدزاده روی پاس در عرض می توانست برای سرخ پوشان گلزنی کند ولی ضربه ی فنی او از کنار دروازه به بیرون رفت .

باوجود این که پرسپولیس مالکیت توپ را در اختیار داشت اما به تدریج الجزیره با وقت کشی بازیکنانش ، بازی را از جریان انداخت . دروازه بان الجزیره یکی از نفراتی بود که در دقیقه ی ۳۹ به بهانه ی مصدومیت خودش را روی زمین انداخت و حدود دو دقیقه از وقت بازی را تلف کرد تا این بازی در نیمه ی اول با تساوی بدون گل تمام شود .

در نیمه ی دوم بازهم این پرسپولیس بود که از همان ثانیه های ابتدایی هجومی ظاهر شد . از دقیقه ی ۴۷ تا دقیقه ی ۴۹ سلسله ارسال های پرسپولیس از چپ و راست توپ روی دروازه ی الجزیره را تحت فشار قرار داد . در دقیقه ی ۴۸ هم ضربه ی سر احمدزاده با اختلاف کم از کنار دروازه بیرون رفت . در دقیقه ی ۵۲ شوت وحید امیری به دست بازیکن الجزیره خورد ولی داور این صحنه ی داخل محوطه ی جریمه را پنالتی تشخیص نداد .

در نهایت این احمد نورالهی بود که در دقیقه ی ۶۴ قفل دفاع تیم الجزیره را شکست . نورالهی با یک شوت سرکش ، گل اول سرخ پوشان را به ثمر رساند تا شادی را به ورزشگاه آزادی با ۹۰ هزار تماشاگر بیاورد .

اما شادی پرسپولیس زیاد دوامی نیاورد ، چرا که رومارینیو در دقیقه ی ۷۰ با یک شوت زمینی از پشت محوطه ی جریمه بازی را به تساوی کشاند .

بعد از این گل ، بشار رسن به جای وحید امیری و شایان مصلح به جای احمدزاده وارد زمین شدند تا بلکه پرسپولیس بتواند نتیجه ی بازی را جبران و از حذف شدن فرار کنند . وقت کشی بازیکنان الجزیره بعد از گل تساوی هم ادامه یافت . پرسپولیسی ها در دقایق ۸۲ ، ۸۳ می توانستند روی موقعیت های گادوین منشا و نورالهی به گل برسند که این فرصت ها از دست رفت .

در شرایطی که بازیکنان و هواداران پرسپولیس از گلزنی ناامید می شدند ، سیدجلال حسینی در دقیقه ی ۸۹ توانست گل دوم پرسپولیس را به ثمر برساند و نماینده ی ایران را در آستانه ی صعود به مرحله ی یک چهارم نهایی قرار دهند . گلزنی سیدجلال از این جهت اهمیت دارد که ضمن امضای سند صعود پرسپولیس ، پاسخ دندان شکنی به سرمربی الجزیره داد . سرمربی الجزیره روز گذشته درباره ی سیدجلال و تاثیر او در پرسپولیس گفته بود ، «مگر حسینی سوپرمن است ؟»

در نهایت تلاش بازیکنان الجزیره ثمری نداشت و پرسپولیس توانست با برتری دو بر یک در بازی برگشت به مرحله ی یک چهارم نهایی صعود کند . دیدار رفت دو تیم با نتیجه ی سه بر دو به سود الجزیره تمام شده بود .

"خبرگزاری مهر"

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه