رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 27 اردیبهشت 1397 - 19:41
  • کد خبر : ۱۳۴۹۶
  • مشاهده :  549 بازدید
  • چاپ خبر : می‌خواهید سرباز شوید ، بفرمایید لیگ یک !

می‌خواهید سرباز شوید ، بفرمایید لیگ یک !

در صورتی که واگذاری باشگاه تراکتورسازی شکل عملی به خود بگیرد ، این تیم دیگر بازیکن سرباز جذب نمی کند .

باشگاه تراکتورسازی در دو سه سال گذشته با توجه به سقوط فجرسپاسی و ملوان به لیگ دسته اول تنها باشگاه نظامی حاضر در لیگ برتر بوده و به همین دلیل بازیکنان مطرحی که قصد گذراندن خدمت سربازی شان را داشتند ، بدون هیچ دغدغه یی راهی این تیم می شدند . از این رو آن ها به عنوان سرباز برای تراکتور بازی می کردند که این موضوع واکنش های منفی زیادی را در پی داشت .

حالا در پایان لیگ هفدهم اما ممکن است اتفاقی رخ بدهد که هیچ بازیکن سربازی نتواند در لیگ برتر به فوتبالش ادامه دهد . باشگاه تراکتورسازی این روزها در گیر و دار مزایده و واگذاری به بخش خصوصی قرار دارد . مالکان کنونی تراکتورسازی از شنبه ی گذشته تا دو روز دیگر درخواست متقاضیان خرید امتیاز باشگاه را جمع می کنند تا نظر نهایی درباره ی خصوصی سازی را اتخاذ کنند . از این رو گفته می شود ، در حال حاضر تراکتورسازی از هر زمان دیگری بیشتر به واگذاری نزدیک شده است .

مساله ی مهم درباره ی واگذاری تراکتورسازی اما به بحث سربازان برمی گردد . در صورتی که واگذاری تراکتور به بخش خصوصی شکل عملی به خود بگیرد ، از آن جایی که صد درصد سهام واگذار می شود ، این باشگاه دیگر نظامی محسوب نمی شود و طبیعتاً نمی تواند بازیکن سربازی به خدمت بگیرد .

البته این موضوع شامل سربازان کنونی تراکتورسازی مثل پهلوان ، مهدی پور ، شربتی ، اسماعیلی فر و … نخواهد شد و آن ها تا پایان سربازی شان در تبریز می مانند اما در صورت واگذاری به بخش خصوصی دیگر تراکتور بازیکنی تحت عنوان سرباز نمی تواند جذب کند .

بی تردید حذف تراکتور از جمع تیم های نظامی ضربه ی محکمی به ستاره های مشمول خدمت سربازی لیگ برتر می زند چراکه به غیر از تراکتورسازی هیچ تیم نظامی دیگری در لیگ برتر وجود ندارد . به عبارت بهتر اگر تراکتور زیرنظر سپاه باقی نماند و خصوصی شود ، از این پس سربازان برای این که خدمت خود را بگذرانند باید به لیگ دسته اول بروند و به عضویت فجرسپاسی و ملوان در بیایند که این مساله برای ستاره های مطرح لیگ برتر هرگز اتفاق خوبی نیست .

از این رو شاید این اتفاق مسوولان نیروهای مسلح و نظام وظیفه را هوشیار کند تا در قوانین بازیکنان سرباز تغییراتی به وجود بیاورند . طبیعتاً بازیکنی که چند سال در لیگ برتر بازی کرده و جزو بهترین نفرات تیم خود محسوب می شود ، اگر بخواهد برای گذراندن خدمت سربازی اش دو سال به لیگ یک بروند ، می تواند به قیمت نابودی فوتبالش تمام شود و این اتفاق به سود فوتبال نیست . شاید بتوان قوانینی که بارها درباره اش بحث شد را تغییر داد و راهکار جدیدی برای نفرات سرباز فوتبال پیدا کرد .

"ورزش سه"

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


یک دیدگاه برای “می‌خواهید سرباز شوید ، بفرمایید لیگ یک !”

  • دایه های دلسوز تر از مادر !!!! حالا که قراره حق رو به صاحبان اصلی اش بدن صدای منحوس و شوم تخطی از قانون تصویب شده از حلقوم رانت خواران و دلالان در اومده !!! عجب مصیبتی شده ،،، مگه قراره رونالدو یا مسی یا صلاح برن سربازی ،،، خیلی از بازیکن های سرباز از تیم ملوان یا فجر ستاره شدن ،،، به تیم های درجه یک و بالانشین و متمول رفتن ،،، مسلمان تو ذوب آهن نیمکت نشین بود ، فشنگچی هم همینطور ، عمران زاده ، حدادی فر و خیلی های دیگه . حالا تراکتور به ناحق و صرفاً با استفاده مطلق از نام سپاه حتی زمانی که ملوان و فجر تولیگ برتر بودن به ناحق و با دو خط نامه بهترین بازیکن ها (از نظر شما) رو خارج از قواعد و با پول نامتعارف بعضاً ده بیست برابر بیشتر از ملوان گرفتن ، استفاده کردن ، به صندوق افتخار شون اضافه کردن ، دمشون گرم ، (من معتقدم از بی انگیزه و منفعل بودن مدیران وقت ما برای حفظ صندلی ها شون بود) اما تا قانون پابرجاست باید به دو تیم ملوان و فجر هم سود و منفعتش برسه ، در ثانی مگه ملوان تیم کوچکیه ؟؟ جزو تیم های صاحب نام و پرطرفدار و صاحب سبک کشوره ، اولین تیم غیر مرکز استان !!!! سابقه d پنجاه ساله !!! اگر مدیریت متمرکزی باشه ، از پتانسیل شهر انزلی استفاده بشه ، میتونه مهد حضور هر بازیکنی بشه . وقتی ده بیست هزار نفر یه دفعه اسمش رو بیارن و تشویقش کنن ،،، حسینی دروازه بان ملوان که الان تو استقلاله اگر به ملوان نیومده بود الان عرصه وجود پیدا میکرد که بره جام جهانی (تو دو سال گذشته) ناگفته نمونه همین آقا با گل های مبتدیانه ما رو سقوط داد به دسته یک !!! خدا کنه مسوولین خفته بیدار بشن تا ده روز آینده باشگاه شکل و شمایل بگیره ، انگار همه چی مرده ، صدایی ، خبری از باشگاه به این بزرگی نیست . واقعاً باید تاسف خورد به این افراد که خودشون رو مدییییییییییر میدونن .

ارسال دیدگاه