رفتن به بالا
  • شنبه - 29 اردیبهشت 1397 - 18:01
  • کد خبر : ۱۳۵۱۹
  • مشاهده :  514 بازدید
  • چاپ خبر : نفت تهران ؛ انحلال یا دولتی شدن ؟

نفت تهران ؛ انحلال یا دولتی شدن ؟

تیم نفت تهران به دلیل عدم مشخص شدن مالک قطعیتش در آستانه ی انحلال قرار گرفته است .

در انتهای لیگ هفدهم تیم نفت تهران با هدایت هومن افاضلی به لیگ دسته اول کشور سقوط کرد تا حضور هشت ساله‌اش در لیگ برتر فوتبال ایران پایان یابد .

یکی از دلایل سقوط نفت به دسته ی پایین‌تر را می‌توان مشکلات مالی و مالکیتی این تیم دانست که سه فصل پیاپی گریبان آن‌ها را گرفت و در نهایت منجر به نابودی این تیم شد . پس از سقوط این تیم تهرانی به دسته ی اول ، شرکت تهران کاررسا اعلام کرد ، اگر برخی موانع از سوی وزارت نفت حل شود ، مالکیت خود بر این تیم را کماکان ادامه می‌دهد و آن را احیا می‌کند . اما خبر می‌رسد که این شرکت روزهاست به دنبال برگزاری جلسه با مسوولان کمیته ی واگذاری تیم نفت است که با بی توجهی آن‌ها رو به رو می‌شوند و سرنوشت این باشگاه ریشه‌دار تهرانی مبهم‌تر از همیشه دنبال می‌شود .

گویا مسوولین تهران کاررسا به دنبال این هستند مالکیت باشگاه نفت را بدون پرداخت بدهی‌‌ها ، در لیگ یک بر عهده داشته باشند که با مخالفت مسوولین وزارتخانه رو به رو شده است . از طرفی دیگر مسوولین وزارت نفت هم در بین دو راهی تیمداری و یا واگذاری کامل مانده‌اند و به جمع بندی نهایی نرسیده‌اند . طبق قانون مجلس شورای اسلامی ارگان‌ها دولتی حق سرمایه‌گذاری در ورزش حرفه‌یی را ندارند و از آن جایی که لیگ دسته اول فوتبال ایران حرفه‌یی نشده است ، وزارت نفت این اجازه را دارد دوباره به فعالیت بپردازد .

"ورزش سه"

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه