رفتن به بالا
  • جمعه - 4 خرداد 1397 - 09:46
  • کد خبر : ۱۳۵۷۲
  • مشاهده :  147 بازدید
  • چاپ خبر : کی‌روش : بعد از جام جهانی از ایران می‌روم

کی‌روش : بعد از جام جهانی از ایران می‌روم

کارلوس کی روش روز گذشته در مصاحبه یی با خبرگزاری رویترز اعلام کرد ، در پایان جام جهانی به حضور ۷ ساله ی خود در ایران پایان خواهد داد .

کارلوس کی‌روش که در اوریل ۲۰۱۱ به سمت سرمربی گری تیم ملی ایران برگزیده شده است ، پیشنهاد شش ماهه از فدراسیون ایران دریافت کرده تا تیم ملی ایران را در مسابقات جام ملت های آسیا هدایت کند اما این مربی ۶۵ ساله تصمیم گرفته بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ به همکاری خود پایان دهد ؛ جامی که در آن با اسپانیا ، پرتغال و مراکش در گروه دوم همگروه خواهد بود .

کی روش می‌گوید : تقریباً یک سال از صعود ما به جام جهانی گذشته و این حقیقت دارد که آن ها به من قراردادی شش ماهه برای هدایت ایران در جام ملت‌های آسیا پیشنهاد داده‌اند . اما این پیشنهاد در حد انتظارات من نبود .

پرونده ی مذاکرات دیگر بسته شده و برای من تمام شده است . پیش از این که به استانبول بیاییم ، قرار بود فدراسیون در مورد پیشنهادش تجدید نظر کند اما آن ها اطلاعی به من ندادند . بنابراین ، اکنون دیگر باید این مساله را فراموش کنیم و به پیش برویم .

کی روش که قصد داشت بعد از جام جهانی بازنشسته شود و زمان بیشتری با خانواده‌اش بگذراند ، حالا می‌خواهد اولین مربی‌یی شود که ۵ بار به جام جهانی صعود کرده است . کارلوس آلبرتو پریرا و بورا میلیتونوویچ مربیانی هستند که ۵ بار در جام جهانی شرکت داشتند البته تفاوت آن ها با کی روش این است که آن ها مربی تیم های میزبان جام جهانی نیز بودند . کی روش با آفریقا به جام جهانی کره و ژاپن صعود کرده و سپس پرتغال و در دو تورنمنت با ایران نیز در این رقابت حاضر بوده و اکنون آماده است با کشوری دیگر به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود کنند .

وی ادامه داد : این فکر در ذهن من رشد کرد و با صدای بلند مرا مورد خطاب خود قرار داد و من بیشتر درباره ی این فرصت یگانه تاریخی به فکر فرو رفتم . برای این که تبدیل به تنها مربی تاریخ شوم که با ۵ کشور به جام جهانی صعود کرده است . حالا علاقه و انگیزه ی من افزایش بیشتری پیدا کرده و این مهم ترین هدف و انتظار من از خودم خواهد بود .

سرمربی تیم ملی ایران در پایان می‌گوید : من دو پیشنهاد دارم ، یکی از آفریقا و دیگری از آسیا . با شانسی که این دو تیم برای صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ خواهند داشت و اگر این اتفاق نیفتد ، سپس بعد از جام جهانی به دو پیشنهادی که از انگلیس دارم ، فکر خواهم کرد .

 

 

"ورزش سه"

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه