رفتن به بالا
  • جمعه - 4 خرداد 1397 - 18:16
  • کد خبر : ۱۳۵۷۴
  • مشاهده :  735 بازدید
  • چاپ خبر : در ستایش سکوت سیدجلال

در ستایش سکوت سیدجلال

دلیل سکوت سیدجلال هر چه باشد باید او را ستایش کرد که تحت تاثیر فضای موجود قرار نگرفت و کی‌روش را به روانی بودن و خیانت کردن و… متهم نکرد .

از روز اعلام لیست ۲۴ نفره ی تیم ملی چند روزی می‌گذرد . در این مدت تقریباً تمام مردم ایران نظرات خود را درباره ی خط خوردن نام سیدجلال حسینی ، وریا غفوری ، سیدحسین حسینی و کاوه رضایی اعلام کرده‌اند ! وریا غفوری یکی دو مصاحبه ی کوتاه انجام داده و از شوکه بودن خود حرف زده و البته اعلام کرده که فعلاً قصد دارد استراحت کند و در کنار خانواده باشد . حسین حسینی هم مدعی شده که خط خوردنش از تیم ملی برایش قابل پیش‎بینی بود . از خود کاوه رضایی واکنشی دیده نشده ولی رسانه‌های بلژیک حسابی از خط خوردن او شگفت‌زده شده‌اند و از کی‌روش انتقاد کرده‌اند . اما سیدجلال حسینی هنوز واکنشی نشان نداده است . تنها واکنش او لایک کردن پست علی کریمی بود که در حمایت از خود حسینی منتشر کرده بود .

سکوت سیدجلال درباره ی خط خوردنش از تیم ملی معنادار به نظر می‌رسد . می‌توان از این سکوت تعبیرهای متفاوتی داشت . ممکن است او به نشانه ی اعتراض به خط خوردنش ، سکوت کرده باشد . احتمالاً او تصمیم گرفته با روشی کاملاً محترمانه اعتراضش را به کی‌روش نشان دهد . به هر حال در تمام این سال‌ها رابطه ی خوبی بین او و کی‌روش وجود داشت و سرمربی تیم ملی حتی بعد از خط زدن نام سیدجلال ، او را یکی از بهترین بازیکنان تاریخ تیم ملی معرفی کرده است و به همین دلایل احتمالاً حسینی تصمیم گرفته بدون از بین بردن حرمت‌ها ، به کی‌روش اعتراض کند که اگر این گونه باشد باید او را به خاطر این نجابت ، تحسین کرد .

اما احتمال دیگری هم وجود دارد . نام حسینی و ۳ بازیکن دیگر در فهرست استندبای قرار گرفته و ممکن است اتفاقاتی رخ دهد و این بازیکنان به تیم ملی برگردند . حتی عده‌یی معتقدند این فقط یک نمایش از سوی کارلوس کی‌روش است و او به زودی حسینی و غفوری را به تیم ملی بازخواهد گرداند . اما حتی اگر نمایشی در کار نباشد ، هنوز همه ی درها بسته نشده است و هر اتفاقی ممکن است در روزهای آینده رخ دهد . یک نمایش ضعیف یا خدای ناکرده مصدومیت یکی از مدافعان تیم ملی به معنای بازگشت سیدجلال به فهرست تیم ملی خواهد بود . احتمالاً به همین دلیل حسینی ترجیح داده سکوت کند و به بازگشت به تیم ملی امیدوار باشد .

دلیل سکوت سیدجلال هر چه باشد باید او را ستایش کرد که تحت تاثیر فضای موجود قرار نگرفت و کی‌روش را به روانی بودن و خیانت کردن و … متهم نکرد . شاید هر کس دیگری جای او بود ، با کم ترین استحقاق برای حضور در تیم ملی ، هوچیگری به راه می انداخت تا بلکه راهی برای حضور به تیم ملی به رویش باز شود اما سیدجلال عاقل‌تر و بالغ‌تر از این حرف‌ها بود . او برخلاف خیلی از همبازیانش ، هم‌دوره‌یی‌هایش و حتی بزرگ‌ترهایش ، ترجیح داد سکوت کند و جو را بیشتر از این متشنج نکند . به خاطر همین بزرگواری ، باید به حسینی احترام گذاشت و برایش امیدوار بود تا در روزهای آینده بهترین اتفاق‌ها برای او بیفتد .

"نادر نامدار - آی اسپورت"

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه