رفتن به بالا
  • سه شنبه - 15 خرداد 1397 - 19:38
  • کد خبر : ۱۳۶۶۹
  • مشاهده :  411 بازدید
  • چاپ خبر : سعید عزت اللهی ؛ سرعت غیرمجاز در مسیر پیشرفت و ترقی !
همراه با ملی پوشان ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ ؛

سعید عزت اللهی ؛ سرعت غیرمجاز در مسیر پیشرفت و ترقی !

جوان ترین بازیکن تیم ملی در بین نفرات اعزامی به جام جهانی روسیه ، هافبک جنگنده یی است که جای خالی او در اولین دیدار تیم ملی در این رقابت ها ، باعث نگرانی هواداران شده و کی روش به دنبال یافتن جانشین مناسبی برای او در بازی با مراکش است .

سعید عزت اللهی لژیونر فوتبال کشورمان در حالی که هنوز به ۲۲ سالگی نرسیده ، در آستانه ی سفر به روسیه قرار دارد و در انتظار بزرگ ترین تجربه ی دوران فوتبالش در بزرگ ترین و مهم ترین تورنمنت فوتبال جهان است . در ادامه مروری بر فعالیت های باشگاهی و ملی سعید عزت اللهی خواهیم داشت .

جوان ترین بازیکن تاریخ لیگ برتر

تنها چند هفته از تولد ۱۶ سالگی او می گذشت که نامش همه جا بر زبان ها افتاد ؛ در محافل فوتبالی صحبت از حضور بازیکنی بود که در دیدار برابر راه آهن اولین بازی در لیگ برتر را انجام داده و با ۱۶ سال و ۲۵ روز توانست جوان ترین بازیکن تاریخ لیگ برتر ایران لقب بگیرد . سعید عزت اللهی در تیم های پایه ی ملوان انزلی پرورش یافت و در پایان لیگ برتر دوازدهم ، به عنوان بهترین بازیکن جوان سال انتخاب شد . در فصل بعد ، سعید عزت اللهی با وجود ارایه ی بازی های خوب ، تنها در یک سوم بازی های ملوان انزلی به میدان رفت ؛ او که تصمیم به ادامه ی حضور در ملوان انزلی در پانزدهمین دوره ی رقابت های لیگ برتر را داشت ، پیشنهادی از سوی باشگاه اتلتیکومادرید اسپانیا جهت حضور در تیم های جوانان را دریافت کرد و به همین دلیل برای سفیدپوشان انزلی بازی نکرد . استعداد ناب این بازیکن جوان چشم ها را خیره کرد و مسوولان استعدادیابی باشگاه اتلتیکومادرید اسپانیا او را جذب کردند .

عزت اللهی پس از چند ماه برای حضور در تیم اصلی جوانان اتلتیکومادرید فراخوانده شد ؛ وی در آگوست ۲۰۱۴ اولین بازی خود را برای تیم جوانان باشگاه اسپانیایی انجام داد و یکی از بازیکنانی بود که در اغلب دیدارهای تیمش به میدان می رفت . او همراه با این تیم اسپانیایی به لیگ جوانان یوفا هم راه پیدا کرد و در مرحله ی یک چهارم نهایی این رقابت ها ، به طور کامل در دیدار برابر چلسی انگلیس حضور داشت . این هافبک ملی پوش تصمیم گرفت به تیمی برود که فرصت بیشتری برای حضور در میدان داشته باشد ، به همین خاطر به لیگ برتر روسیه و تیم روستوف پیوست تا در این تیم در کنار سردار آزمون بازی کند . فوریه ۲۰۱۷ ، عزت اللهی با جدایی از روستوف ، به طور قرضی راهی آنژی شد تا برای این تیم بازی کند ؛ او بار دیگر باشگاهش را تغییر داد و باز هم به صورت قرضی تا پایان همین فصل ، برای آمکار پرم به میدان رفت و قرار است پس از پایان جام جهانی ، درباره ی تیم آینده اش تصمیم گیری کند .

سرعت غیرمجاز در مسیر پیشرفت و ترقی

سعید عزت اللهی در تیم ملی زیر ۱۷ سال نام خود را مطرح کرد و در جام جهانی جوانان در سال ۲۰۱۳ بازی های بسیار درخشانی به نمایش گذاشت . درخشش سعید زیر نظر علی دوستی مهر در تیم ملی زیر ۲۰ سال هم ادامه یافت و در همین بازی های ملی تیم های پایه بود که باشگاه اسپانیایی او را زیر نظر گرفت و جذب کرد . این هافبک جوان به تیم ملی زیر ۲۳ سال جهت حضور در رقابت های قهرمانی آسیا دعوت شد ، اما از آن جایی که این بازی ها در تقویم رسمی فیفا قرار نگرفته ، باشگاه روستوف به سعید اجازه ی همراهی تیم ملی زیر ۲۳ سال را نداد .

دیدار دوستانه برابر ازبکستان در سال ۲۰۱۵ اولین بازی ملی سعید عزت اللهی بود ؛ وی سپس در دیدار برابر ترکمنستان در چارچوب بازی های مرحله ی اول مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ به میدان رفت و اولین بازی رسمی خود را هم انجام داد . در مرحله ی دوم انتخابی جام جهانی ، سعید عزت اللهی در ۹ بازی به طور متوالی در ترکیب تیم ایران به میدان رفت اما در دیدار با کره جنوبی مرتکب یک خطای غیرورزشی شد و داور او را با کارت قرمز جریمه کرد . فیفا هم به دلیل این حرکت غیرورزشی ، یک جلسه محرومیت دیگر برای او در نظر گرفت تا او در اولین بازی تیم ملی در جام جهانی روسیه ، غایب بزرگ تیم کارلوس کی روش باشد .

درخشش سعید عزت اللهی در جام جهانی روسیه ، بهترین فرصت برای پیوستن به یک باشگاه بزرگ و مطرح اروپایی خواهد بود .

"وبسایت رسمی برنامه ی نود"

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه