رفتن به بالا
  • دوشنبه - 21 خرداد 1397 - 19:03
  • کد خبر : ۱۳۷۱۳
  • مشاهده :  486 بازدید
  • چاپ خبر : امید چیز خطرناکیه !

امید چیز خطرناکیه !

حضور در این تورنمنت احتمال هر نوع شگفتی را به همراه دارد . آن هم در کنار تیم‌ کی‌روش که ماه‌ها در هیچ رقابتی گل نخورده . این ستاره های دوست داشتنی حتی بدبین‌ترین افراد را هم به نمایش خوب امیدوار می‌کنند .

از روزی که ایران در قرعه ی سخت گروه دوم مسابقات جام‌جهانی قرار گرفت ، هواداران فوتبال در ایران به دو گروه تقسیم شدند . دسته ی اول رویاباف‌هایی که خواب پیروزی در بازی با پرتغال و اسپانیا را می دیدند و دسته ی دوم ناامیدهایی که سه شکست برای ایران رزرو کردند . خوش‌بین‌هایی که با پشت گرمی به کی‌روش ، تن به ناامیدی ندادند و ناامیدهایی که ماه‌ها پیش از آغاز تورنمنت بازی را باخته بودند . هر دو نگاه به سرنوشت تیم ملی در جام‌جهانی مسموم ، خطرناک و سرآغاز یک فاجعه برای تیم ملی در روسیه است .

اگر از دسته ی اول هستید که با استناد به مهارت کی‌روش ، ایران را در آستانه ی شگفتی‌سازی در جام جهانهی و صعود از گروه می‌بینید ، باید کمی ترمز خوش‌بینی را بکشید . رنکنیگ فیفا استانداردترین مقیاس برای تخمین جایگاه فوتبال ایران در دنیاست و ایران جز چند ماهی که در سال ۲۰۰۶ با سرمربی گری برانکو بین بیست تیم برتر دنیا ایستاد ، هیچ وقت در تاریخ بین ۲۰ تیم برتر دنیا نبوده . پس تصور صعود ایران از گروه اسپانیا ، پرتغال و مراکش و توقع حضور بین ۱۶تیم برتر دنیا چیزی فراتر از توانایی فوتبال ایران است ؛ یک رویا ! رویایی که اگر تعبیر نشد از سوی هواداران افراطی به کابوس بدل می‌شود . وجه خطرناک این رویابافی روزی است که رویا تعبیر نشده و  همه چیز بر سر ستاره‌های تیم ملی و کادرفنی خراب شود . دوازده سال پیش یک بار این اتفاق در فوتبال ایران تجربه شده ؛ روزهایی که پیش از جام‌جهانی ۲۰۰۶ رییس سازمان ورزش پیش‌بینی کرده بود ایران با کسب هفت امتیاز از پرتغال ، مکزیک و آنگولا از گروهش صعود می کند . پس اصلاً عجیب نبود که حذف با یک امتیاز از تورنمنت آن قدر انتقادات را به سوی برانکو و تیمش داغ کند که سرمربی پس از بازی سوم در رختکن اخراج شد ، رییس فدراسیون با تماسی تلفنی از سوی دیوان برکنار شد و ستاره های تیم ملی هم به جای بازگشت به ایران به سفرهای توریستی رفتند تا با تماشاگران خشمگین در فرودگاه روبه‌رو نشوند .

اما اگر دسته ی دوم هستید که ایران از همین ابتدای جام با سه باخت تصور می کنید هم باید کمی از حجم منفی بافی شما کم شود . حضور در این تورنمنت احتمال هر نوع شگفتی را به همراه دارد . آن هم در کنار تیم‌ کی‌روش که ماه‌ها در هیچ رقابتی گل نخورده بود . این ستاره های دوست داشتنی حتی بدبین‌ترین افراد را هم به نمایش خوب امیدوار می‌کنند . اما این امیدواری اگر کنترل نشود ، شاید کارکرد عکسی پیدا کند . کارکردی که به یک فاجعه ختم شود .

 

"مهدی امیرپور - آی اسپورت"

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه