رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 23 خرداد 1397 - 18:10
  • کد خبر : ۱۳۷۳۴
  • مشاهده :  86 بازدید
  • چاپ خبر : لوپتگی از تیم ملی اسپانیا اخراج شد

لوپتگی از تیم ملی اسپانیا اخراج شد

پس از قبول مربی گری رئال مادرید توسط لوپتگی که خشم رییس فدراسیون فوتبال اسپانیا را در پی داشت ، او از سمت خود برکنار شد .

لوپتگی روز گذشته به عنوان سرمربی رئال مادرید انتخاب شد و پس از جام جهانی ، هدایت سپیدپوشان را برعهده خواهد گرفت . با این حال ، تصمیم او برای این انتقال به شدت مورد انتقاد مسوولین فدراسیون اسپانیا قرار گرفته و صحبت‌های بسیاری علیه او در ۲۴ ساعت گذشته مطرح شده است . نشریات معتقدند که روبیالس ، رییس فدراسیون اسپانیا ، از این تصمیم به شدت عصبانی و ناراحت است و معتقد است که زمان بندی اعلام این موضوع ، تمرکز تیم ملی اسپانیا را به هم خواهد زد .

حال در فاصله ی دو روز مانده به اولین دیدار اسپانیا در جام جهانی ، کنفرانس خبری مشترکی توسط لوپتگی و روبیالس برگزار خواهد شد . البته این دو به خاطر اختلافات ، هم زمان در این کنفرانس حاضر نخواهند شد و باید دید که خبری که از این کنفرانس خبری بیرون خواهد آمد ، به توضیحاتی در مورد حضور لوپتگی در رئال محدود خواهد شد یا بمب جام جهانی ، پیش از شروع آن منفجر می‌شود و لوپتگی از هدایت اسپانیا کنار می‌رود .

با گزارش زنده این نشست همراه ما باشید :

این نشست قرار بود ساعت سیزده برگزار شود ولی یک ساعت به تاخیر افتاد . طبق ادعای منابع اسپانیایی ، هم اکنون جلسه ی مشترکی بین روبیالس ، لوپتگی، سرخیو راموس و فرناند هیه رو در حال برگزاری است و فعلاً احتمال این که لوپتگی از سمت خود برکنار شود بیشتر از احتمالات دیگر است .

شاید لوپتگی پیش از پذیرش هدایت رئال گمان نمی کرد که رییس فدراسیون خود را چنان خشمگین کند که حالا در مرز اخراج قرار داشته باشد .

رئالی ها قرار است ۲ میلیون یورو به فدراسیون فوتبال اسپانیا غرامت پرداخت کرده و قرارداد لوپتگی که تا ۲۰۲۰ اعتبار دارد را فسخ کنند . پیش از این ، فلورنتینو پرز برای جدا کردن مربیانی چون پیگرینی ( ۴ میلیون یورو) ، مورینیو (۱۶ میلیون یورو) و آنچلوتی (۴٫۵ میلیون یورو) مجموعاً ۲۴٫۵ میلیون یورو غرامت پرداخت کرده بود .

طبق ادعای لاسستا ، رییس فدراسیون فوتبال اسپانیا صبح امروز تصمیم قطعی خود برای اخراج لوپتگی را گرفته بود ولی اطرافیان او همچنان مصر هستند که لوپتگی بر سر کار خود بماند و پس از جام جهانی قراردادش را فسخ کند .

اسپانیا امروز عصر تمرین خواهد کرد و فردا برای بازی با پرتغال که قرار است جمعه برگزار شود ، راهی شهر سوچی خواهد شد . با یا بدون لوپتگی ؟

واکنش نشریه ی کاتالونیایی اسپورت به انتخاب لوپتگی به عنوان سرمربی رئال نیز در نوع خود جالب است : « موشک رئال به قلب لاروخا . »

محل برگزاری کنفرانس خبری لوپتگی و روبیالس ، هم اکنون

طبق ادعای رادیو مارکا ، ملی پوشان اسپانیا از روبیالس خواسته اند که از اخراج لوپتگی صرفنظر کند : « ما تیم ملی هستیم نه یک تیم باشگاهی و اینجا هستیم تا فاتح جام جهانی شویم . اخراج لوپتگی باعث تضعیف روحیه ی ما خواهد شد . اجازه بده روی بازی ها تمرکز کنیم . »

ساعت ۱۴٫۱۰ اما هنوز لوپتگی و روبیالس وارد محل نشست نشده اند . خبرها حاکی از آن است که با وساطت بازیکنان ، لوپتگی به کار خود در تیم ملی ادامه خواهد داد . مارکا نیز این خبر را تایید کرد .

۱۴:۲۳…. حاضران در سالن کنفرانس همچنان در انتظار ورود لوپتگی و روبیالس هستند .

طبق ادعای کاروسل دپورتیوو ، بازیکنان اسپانیا تهدید کرده اند که اگر لوپتگی اخراج شود ، واکنشی جدی نشان خواهند داد .

۱۴:۳۲: روبیالس وارد سالن کنفرانس شد و بلافاصله اعلام کرد که لوپتگی از سمت خود برکنار شده است .

روبیالس گفت : پس از بررسی آن چه که اتفاق افتاد ، بر این شدیم که لوپتگی را از سمت خود اخراج کنیم . در واقع موظف بودیم که واکنشی جدی نسبت به اتفاقات دیروز نشان دهیم .

 شرایط بسیار سخت و پیچیده است ولی اخراج ، بهترین راه حل بود . جانشین لوپتگی ؟ در کوتاه ترین زمان ممکن جانشین او را معرفی خواهیم کرد .

اسپانیا تیمی متعلق به همه ی ملت اسپانیاست و رفتار اخیر سرمربی تیم ملی مورد قبول هیچ کس نبود . شاید با اخراج لوپتگی الان به شدت تضعیف روحیه شده باشیم ولی در آینده ، این مساله ما را قدرتمندتر خواهد کرد .

پنج دقیقه قبل از رسمی شدن حضور لوپتگی در رئال از این خبر مطلع شدم . هرگز نباید در یک تیم ملی چنین اتفاقی رخ دهد . می دانم که تصمیم من انتقادات زیادی را موجب خواهد شد ولی شان تیم ملی بسیار بالاتر از این حرف هاست .

لوپتگی از نظر من یک مربی برجسته و قابل احترام است و به همین دلیل است که از اخراج او متاسف هستم ولی بهترین راه چاره ، همین بود .

رئال مادرید ؟ مطمئناً آن ها بهترین انتخاب را کرده اند ولی شک ندارم که اگر همه چیز دست خود لوپتگی بود ، چنین تصمیمی نمی گرفت . در این قضیه فدراسیون فوتبال اسپانیا تقریباً نادیده گرفته شد و این تاسف برانگیز است .

ارتباط بسیار خوبی با بازیکنان دارم و آن ها نیز تحت تاثیر قرار گرفته اند . با آن ها صحبت کرده ام و تضمین داده ام که همه ی شرایط برای حضور موفقیت آمیزشان در جام جهانی و صعود به مراحل بالاتر را فراهم خواهم کرد ولی نمی توانم الان در مورد جانشین لوپتگی توضیح بیشتری بدهم . الان باید به بازی با پرتغال فکر کنیم .

سرمربیگری لوپتگی در رئال اگر اعلام نمی شد او را اخراج نمی کردم ؟ بهتر است در مورد فرضیات حرف نزنیم ولی تاکید می کنم که فدراسیون نباید ۵ دقیقه قبل از اعلام رسمی رئال از این قضیه مطلع می شد . شان ما را پایین آوردند .

تصویر تیم ملی اسپانیا خراب شده است ؟ این وضعیت مسخره است ؟ اتفاقاً برعکس . هیچ کس نباید ارزش های فدراسیون فوتبال یک کشور را با رفتار این چنینی زیر سوال ببرد . ما مجبور به اخراج شدیم و این علاقه ی قلبی ما نبود .

همه ما ناراحتیم . بازیکنان بیشتر ، ولی باید از حالا به فکر بازی های مرحله ی گروهی باشیم و متحد برای کسب نتایج خوب . لوپتگی در حال خداحافظی با بازیکنان است و سپس همه باید باهم رو به جلو حرکت کنیم .

وقتی خبر را شنیدم درخواست کردم که علنی نشود ؛ ولی کار از کار گذشته بود . بعد شنیدم که در این مورد قبلاً با بازیکنان صحبت شده و فقط ما بی اطلاع بودیم . شاید مشکلی در اطلاع رسانی بوده ولی ما باید یک تصمیم جدی می گرفتیم . این ضربه ی سختی برای همه بود و می دانم که بازیکنان به دلیل ارتباط نزدیک شان با لوپتگی آزرده خاطر هستند .

از شما درخواست دارم که از ما حمایت کنید ، چرا که از تیم ملی اسپانیا صحبت می کنیم و همه نیاز داریم که باهم متحد باشیم . 

صحبت های رییس فدراسیون فوتبال اسپانیا به اتمام رسید و حالا همه منتظر حضور لوپتگی هستند .

همه در انتظار ورود لوپتگی به سالن کنفرانس هستند .

بر اساس اعلام فدراسیون فوتبال اسپانیا ، کنفرانس خبری لوپتگی رسماً کنسل شد و او پس از بازگشت به اسپانیا در یک نشست شرکت خواهد کرد .

 

"ورزش سه"

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه