رفتن به بالا
  • سه شنبه - 5 تیر 1397 - 09:10
  • کد خبر : ۱۳۹۱۹
  • مشاهده :  161 بازدید
  • چاپ خبر : کی‌روش : چون رونالدو ابرستاره است ، نباید اخراج شود ؟!
آقای اینفانتیو ؛ این سیستم را تغییر بده

کی‌روش : چون رونالدو ابرستاره است ، نباید اخراج شود ؟!

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت : طبق قانون داوری ، زدن آرنج یعنی اخراج ، پس رونالدو در دیدار مقابل ایران به دلیل این حرکت باید اخراج می‌شد .

کارلوس کی‌روش پس از پایان بازی مقابل پرتغال گفت : بازیکنان بهترین تلاش خود را انجام دادند و نشان دادند که در این بازی آماده هستند ، ما مقابل پرتغال بهترین بازی خود را انجام دادیم .

* بازی با پرتغال همان بازی بود که در جام جهانی انتظارش را داشتیم

کی‌روش افزود : این همان بازی‌یی بود که در جام جهانی انتظار می‌رود ، بازی فشرده و سخت . همان طور که توقع می‌رفت یک جنگ و نبرد و دوئل بین بازیکنان بود . ما مقابل پرتغال خوب بازی کردیم آن هم مقابل تیمی که کاندیدای قهرمانی در جام جهانی است .

* مقابل اسپانیا هم شایسته باخت نبودیم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او پرسید امشب یک ایران متفاوت و بزرگ را شاهد بودند و چرا در دو بازی اول ایران این گونه نبود ؟ پاسخ داد : ما باید واقع‌بین باشیم و واقع‌بینانه بازی کنیم ؛ جلوی مراکش بردیم ، مقابل اسپانیا بازی خوبی انجام دادیم آن هم مقابل تیمی که کنترل کردنش سخت است و شایسته ی باخت هم نبودیم . اگر ما ۵ امتیاز می‌گرفتیم می‌توانستیم به مرحله ی بعد صعود کنیم .

* برای دقیقه به دقیقه ی بازی با پرتغال برنامه داشتیم

سرمربی تیم ملی در ابتدای نشست خبری خود تاکید کرد : ما برای دقیقه به دقیقه ی این بازی برنامه داشتیم و با افتخار جام جهانی را ترک کردیم . بعد از این بازی من هوادار تیم پرتغال هستم چون آن ها امروز پیروز شدند .

* رونالدو باید اخراج می‌شد

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که در مورد داوری پرسیده بود که منجر به واکنش او و پرت کردن کتش به سمت نیمکت شد ، گفت : دوست دارم از کلماتی که که استفاده می کنم همه آن را به درستی بیان کنند . من نباید با حرف‌هایم مشکلی ایجاد کنم . وقتی پنالتی می شود دمای بازی از ۴۶ به ۵۰ می رسد و من مجبورم کتم را دربیاورم ! دلیل رفتارهای تبعیض آمیز را نمی‌دانم ! در اینجا اجازه نمی دادند ما چیزی را ببینیم . ما مربی هستیم ، می خواهیم ببینیم چه شد . اما نشان نمی‌دهند . ما باید بازیکنان مان را هدایت کنیم . نمی خواهم چیزی علیه پرتغال بگویم . وقتی بازیکنی با آرنج (رونالدو) به صورت کسی می زند باید کارت قرمز بگیرد . باید رونالدو کارت قرمز می گرفت . من می خواهم درباره ی کاراکتر و شخصیت حرف بزنم . خیلی شکایت ها از داوری هست . تنها کشوری که از داوری شکایت نکرد ، ما بودیم .

* قانون نباید به خاطر رونالدو یا مسی تغییر کند

کی‌روش گفت : من دیگر نمی‌خواهم به این موضوعات بپردازم ، چون عادت کرده‌ام ، یک بار می‌گویند یک ملت علیه من است و یک بار می‌گویند من علیه یک ملت هستم ، این مسایل را در آفریقای جنوبی زیاد دیده‌ام . حرف من این است ، طبق قانون داوری و فیفا آرنج یعنی کارت قرمز ، قانون نمی‌گوید اگر مسی یا رونالدو ضربه‌یی بزنند باید قانون را تغییر بدهند . در اینجا ظاهراً می‌خواهند قانون را با ملایمت تغییر بدهند ، چون یک طرف بازی رونالدو است .

* قضاوت ها باید با شهامت باشند

وی تاکید کرد : روز گذشته در نشست خبری به موضوعی اشاره کردم ، می‌خواهم بدانم دخترم یک شبه حامله شده یا واقعاً حامله است ! این باید شفاف باشد ، حرکت رونالدو هم همین است ، آیا حرکت رونالدو کارت قرمز داشت یا نه ؟ این دیگر تصمیم داوری نیست ، کسی که این سوت را می‌زند باید شهامت و شجاعت داشته باشد . تصمیم داور باید برای همه شفاف و روشن باشد . همه ی مردم با من هم‌عقیده هستند که این سیستم یعنی VAR خوب کار نمی‌کند .

* اعتراض ما را جام جهانی بعدی جواب می‌دهند

کی‌روش در ادامه نشست خبری تاکید کرد : ما فقط یک سوال کردیم و گفتیم تکلیف را روشن کنید اما آن ها گفتند نامه بنویسید و جواب شما را درجام جهانی بعد می دهیم !
می دانید که ملت ایران چه قدر فداکاری کردند که به جام جهانی رسیدند ؟ همه اشتباه می کنند ولی سیستمی که میلیاردها برایش هزینه اش شده را به ما نشان نمی دهند . ما باید بدانیم در ویدیو چک چه گذشت ؟ حق ما است بدانیم . شاید قبلاً که سیستم ویدیو چک نبود ، می شد اشتباهات داوری را پذیرفت ،‌ اما حالا که در یک اتاق همه چیز به صورت ویدیویی چک می شود ، دیگر اشتباه در اعلام رای قابل قبول نیست و این حق مردم و هواداران است . این حرف ها را می‌زنم اما نباید برای من در پرتغال مشکلی ایجاد شود . واقعیت باید مورد احترام قرار بگیرد . دوست دارم رسانه‌های پرتغال منصف باشند و واقعیت را ببینند .

* هزاران دلار خرج VAR کردند ، اما به رونالدو به جای کارت قرمز ، زرد می‌دهند

سرمربی تیم ملی ایران در ادامه تاکید کرد : من الان حالم خوب نیست . وقتی حوادث را دنبال می کنم ، امیدوارم مطبوعات پرتغال منصفانه درباره ی این بازی حرف بزنند . درباره ی سیستم ویدیو چک باید بهتر عمل شود . هزاران دلار هزینه ی این سیستم شده اما خطای با آرنج رونالدو را کارت زرد می دهند با این حال به تیم ملی پرتغال تبریک می‌گویم .

* چون رونالدو ابرستاره هست نباید کارت قرمز بگیرد ؟

کی‌روش در ادامه تاکید کرد : می خواهیم این بحث مشخص شود که چون رونالدو ابرستاره است کارت قرمز نگرفت ؟ نمی شود کمی صادق بود ؟ باید همه چیز روشن باشد . اگر او با آرنج ضربه زده که حتماً باید اخراج شود . داوران چه توضیحی برای این کارت زرد دارند . لطفاً از داوران این موضوع را بپرسید . من برای رونالدو احترام قایلم اما باید بدانیم چه کسی دارد بازی را قضاوت می کند ! منِ مربی چرا نباید تصاویر ویدیو را ببینم ؟ وقتی می خواستند از تصاویر ویدیویی صحنه های مشکوک را ببینند ، برای پرتغال همان بازبینی اول پنالتی اول را تایید کردند ،‌ اما برای صحنه ی ایران ۶ بار تصویر را بازیبنی کردند . آقای اینفانتینو باید در این سیستمی که ایجاد کردی ، تغییرات ایجاد کنی !
سرمربی پرتغالی تیم ملی تصریح کرد : حرف برای گفتن زیاد دارم . ممنونم ازهمه ی بازیکنانم در تیم ملی ایران و از همه ی آن ها تشکر و قدردانی می‌کنم . من به این بازیکنان افتخار می‌کنم ، چون از ابتدا می‌گفتند ما در ته گروه قرار می‌گیریم . باید به حقیقت احترام گذاشت و باید ما بدانیم که این روزها در یک مسابقه ی فوتبال داور و تصمیم گیرنده چه کسی است . از رسانه های پرتغالی می خواهم منصفانه بازی را دوباره بازبینی کنند ، در محوطه ی ۱۸ قدم حداقل یک پنالتی دیگر به ضرر پرتغال گرفته نشد . من در مورد داوری صحبت نمی‌کنم ، بلکه در مورد یک سیستم صحبت می کنم .

* روی نقاط ضعف پرتغال کار کرده بودیم

وی در خصوص عملکرد تیمش گفت : مهم ترین بازی ما بازی با پرتغال بود ، ما توانستیم پرتغال را متوقف کنیم و کاربزرگی انجام دادیم . گلزن پرتغال کار بزرگی کرد که آن گونه به توپ ضربه زد . آن ها در این بازی کرنرهای زیادی زدند . ما در این بازی فقط می خواستیم توپ به رونالدو نرسد ، چون روی نقاط ضعف پرتغال کار کردیم و دیدید که چه قدر منسجم بازی کردیم و همان طور که برنامه ریزی کردیم ، پرتغال نیمه ی دوم از پا درآمد . در نیمه ی دوم پرتغال ناامید بود ، چون ما آن ها را تحریک کردیم تا اشتباه های بیشتری کنند . قدوس موقعیت خوبی داشت که ضربه‌اش از کنار دروازه به بیرون رفت .

* اعتراف می‌کنم ، ایرانی‌ها خیلی شجاع هستند

کی‌روش در ادامه ضمن تقدیر چندباره از بازیکنان ایران گفت : من احساس غرور می کنم ، ما بازی خوبی انجام دادیم . خیلی خوشحالم ، هم نسبت به خودمان و هم نسبت به بازیکنان . آن ها مطابق انتظارات عمل کردند . بازیکنان تیم من کرامت و صداقت را به مسابقات آوردند . ما هم بردیم و هم آموختیم . کسی فکر نمی کرد ما خوب مبارزه کنیم . اعتراف می کنم ایرانی ها خیلی شجاع هستند . یکی از کارهای روزمره ی من ارتقای روحیه ی مبارزه طلبی بازیکنان است و ۸ سال زحمت کشیدم تا روحیه ی جنگندگی را در ایران تقویت کنم .

* هنگام پخش سرود ملی ایران و پرتغال ، فهمیدم که ۲۰ سال برای این دو تلاش کرده‌ام

کی‌روش تاکید کرد : نتیجه به عملکرد برمی گردد ، امروز وقتی روی نیمکت بودم وقتی سرودهای ملی پخش می‌شد ، فهمیدم ۲۰ سال برای این دوتیم کار کردم . این لحظه ی باشکوهی برای من بود . حتی سانتوس هم به من تبریک گفت . بازیکنان پرتغال هم به من تبریک گفتند ، برزیلی‌ها و اسپانیایی‌هایی‌که با آن ها کارکرده بودم ، به من تبریک گفتند . برخی بازیکنان پرتغال از نوجوانی با من کار می کردند و این خیلی لذت بخش بود که آن ها را دیدم . آن ها هم به من تبریک گفتند .

* فدراسیون ایران مرا برای ۶ ماه می‌خواهد

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد شما با تیم ملی ایران برای ادامه ی همکاری به توافق رسیدید ، گفت : تایید می کنم که از ایران برای ادامه ی همکاری پیشنهاد دارم . آن ها برای ۶ ماه من را می خواهند . اما الان وقت مناسبی نیست درباره ی قراردادم حرف بزنم . می‌خواهم در اینجا از صمیم قلب از بازیکنانم تشکر کنم و بگویم کادرفنی خوبی داشتم . طرفداران ایران هم عالی بودند .

* هدف من پیشرفت فوتبال است

سرمربی تیم ملی در پایان نشست خبری گفت : امیداورم در جام جهانی بعد ارتقا پیدا کنیم . هدف همیشگی من پیشرفت است . ما در جام جهانی قبل هم بی دلیل مقابل آرژانتین حذف شدیم . اگر ویدئو چک بود آیا ازجام جهانی قبل کنار می رفتیم ؟ این موضوع ذهن من را درگیر کرده ، احساس افسردگی و ناامیدی می ‌کنم . بازیکنان و هواداران تیم ملی ایران مستلزم احترام بیشتری بودند اما بازیکنان مورد حمایت من هستند . به نظر من اگر شرایط این گونه پیش برود ، همه ی صحنه ها از این به بعد باید در ویدیو چک بررسی شود .

 

"خبرگزاری فارس"

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه