رفتن به بالا
  • دوشنبه - 11 تیر 1397 - 07:11
  • کد خبر : ۱۳۹۶۳
  • مشاهده :  161 بازدید
  • چاپ خبر : اتفاق بی نظیر برای ایران در جام جهانی

اتفاق بی نظیر برای ایران در جام جهانی

برخلاف ۴ دوره ی قبلی حضور ایران در جام جهانی ، هیچ کدام از هم گروهی های ایران نتوانستند به جمع ۸ تیم برتر جام جهانی برسند .

غیرقابل باور است اما اسپانیا نیز همچون پرتغال از جام کنار رفت . دو تیمی که ایران و مراکش را حذف کرده بودند و دو شانس اصلی قهرمانی محسوب می شدند ، خیلی زود و در مقابل تیم های غیرمدعی شکست خوردند و حالا باید بار سفر بسته و به کشورشان برگردند .

این نخستین بار است که تمام هم گروهی های ایران ، در مرحله ی یک هشتم نهایی حذف می شوند ! در جام جهانی ۱۹۷۸ تیم ملی پرو در مرحله ی یک چهارم نهایی به برزیل باخت و حذف شد اما هلند تا فینال پیش رفت و در بازی نهایی مغلوب تیم میزبان یعنی آرژانتین شد .

۲۰ سال بعد ، یکی از هم گروهی های ایران یعنی یوگسلاوی در یک هشتم به هلند باخت و حذف شد اما آلمان به جمع ۸ تیم برتر رسید و به کرواسی باخت . خیلی از بازیکنان آن دوره ، همین حالا نیز معتقدند ایران می توانست آن دوره از مرحله ی گروهی صعود کند .

در ۲۰۰۶ پرتغال و مکزیک از گروه ایران صعود کردند . مکزیک در هشتم نهایی و در دقایق ابتدایی از آرژانتین پیش افتاد اما سپس ۳ گل خورد و حذف شد . ولی پرتغال شگفتی سازی کرد و با حذف بزرگانی چون انگلستان و هلند ، به نیمه نهایی رسید . آن ها در نیمه نهایی با پنالتی زیدان مغلوب فرانسه شدند .

۸ سال بعد نیز از گروه ایران ، آرژانتین توانست تا فینال پیش برود و آن جا مغلوب آلمان شد .

اما این بار هیچ کدام از هم گروهی های ایران نتوانستند در جمع ۸ تیم برتر یا مراحل بالاتر حضور داشته باشند . این اتفاق نادر در حالی رخ داد که پیش از جام ، گروه B را گروه مرگ جام جهانی می دانستند اما با شروع مسابقات و برکناری لوپتگی ، مشخص شد نه اسپانیا تیم همیشگی است و نه پرتغال .

سلسائوی اروپا شنبه شب مغلوب اروگوئه شد و اسپانیا نیز دیشب در اوج بهت و حیرت به روسیه باخت .

 

"ورزش سه"

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه