رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 19 مهر 1397 - 20:30
  • کد خبر : ۱۴۹۷۳
  • مشاهده :  361 بازدید
  • چاپ خبر : ثبت رکورد عجیب در دسته اول

ثبت رکورد عجیب در دسته اول

در شروع هفته ی هفتم رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور موسوم به لیگ آزادگان ۱۷ گل در ۵ بازی از خط دروازه ها عبور کرد .

در ۵ بازی برگزار شده نود ارومیه ، حریف پرسپولیس در جام حذفی با یک گل از سد صدرنشین یعنی آلومینیوم اراک عبور کرد . خونه به خونه در جدالی سخت و نفس گیر تیم بادران را ۳-۲ از پیش رو برداشت . بازی مس رفسنجان – پرسپولیس پاکدشت ۶ گل داشت که سهم هر دو تیم ۳ گل بود . گل گهر به یک پیروزی بزرگ دست یافت و ملوان را در انزلی با نتیجه ی ۳-۱ شکست داد و در نهایت این که قشقایی در حضور پرشور تماشاگرانش یک بر صفر به مس کرمان باخت . 

این تعداد گل سبب شد تا دیروز معدل ۳٫۴ گل برای هر بازی به ثبت برسد که برای فوتبال به خصوص دسته اول کمی عجیب بود . طبیعتاً اگر بازی های دسته اول همیشه این چنین باشد ، استادیوم ها مملو از جمعیت خواهد شد . این در حالی است که در لیگ برتر تنها معدل گل زده ی یک تیم در هر بازی بیش از ۲ گل است که آن تیم سپاهان است و بقیه ی تیم ها معدل گل زده اشان در هر بازی کم تر از ۲ گل و حتی کم تر از یک گل است . 

در لیگ یک هم بیشتر شاهد بازی دفاع و ضدحمله از تیم ها هستیم که این سبک از بازی قطعاً برای تماشاگران خسته کننده است . هم اکنون در دسته اول تهاجمی ترین تیم ، تیم وینگو است . گل گهر که با ۱۳ امتیاز از ۶ بازی صدرنشین به شمار می رود تا به این جای کار ۱۴ گل زده است و معدل گل زده ی این تیم در هر بازی ۲٫۳۳ است . بعد از تیم گل گهر تیم فرهاد کاظمی با ۱۲ گل زده در ۶ بازی تهاجمی ترین تیم دسته اول به شمار می رود و به طور طبیعی معدل گل زده ی این تیم در هر بازی ۲ است . 

۳٫۴ گل در هر بازی دسته اول یک رکورد خوب و قابل ملاحظه و البته کمی هم عجیب است . ارایه چنین بازی های تهاجمی هم ضریب موفقیت تیم ها را بالاتر می برد و از همه مهم تر به خاطر جذابیت هایش تماشاگران بیشتری را به استادیوم می کشاند .

 

 

"ورزش سه"

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه