رفتن به بالا
  • یکشنبه - 6 آبان 1397 - 10:25
  • کد خبر : ۱۵۱۴۹
  • مشاهده :  98 بازدید
  • چاپ خبر : فقط یک تیم به دسته دو سقوط می‌کند

فقط یک تیم به دسته دو سقوط می‌کند

در پایان این فصل از رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور تنها یک تیم به دسته دوم سقوط خواهد کرد !

طبق آیین نامه سه تیم انتهای جدول ، دسته دومی می شوند و تیم های اول و دوم جدول هم به لیگ برتر صعود خواهند کرد اما از آن جایی که قبلاً نفت تهران از حضور در بازی های این فصل انصراف داد و تیم سیاه جامگان هم با رای کمیته ی انضباطی کنار گذشته شد ، در پایان فصل تنها یک تیم به دسته دوم سقوط خواهد کرد و این بدین معنی است که بازی های دسته اول در فصل آینده هم با حضور ۱۸ تیم برگزار می شود .

این در حالی است که پیش تر صحبت از این شده بود ، فصل جاری بهترین فرصت برای ۱۶ تیمی کردن دسته اول است و بنا شده بود در پایان فصل جاری با وجود ۱۶ تیمی شدن لیگ یک سه تیم به دسته پایین تر سقوط کنند ! حتی هیات رییسه ی فدراسیون فوتبال به همین بهانه ، طرح صعود ۲٫۵ تیم از دسته اول به لیگ برتر را تایید نکرد و برخی از اعضا می گفتند ، وقتی لیگ یک ۱۶ تیمی شده و لیگ برتر هم با حضور ۱۶ تیم برگزار می شود ، افزایش سهمیه ی صعود به لیگ برتر ضرورتی ندارد !

البته که بر اساس آیین نامه رفتار سازمان لیگ برتر مورد انتقاد نیست به این خاطر که طبق آیین نامه پیشین که به قوت خود باقی است ، در پایان فصل سه تیم انتهای جدول به دسته دوم سقوط می کنند و دو تیم بالای جدول هم راهی لیگ برتر می شوند .

 

"ورزش سه"

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه