رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 9 آبان 1397 - 21:32
  • کد خبر : ۱۵۱۸۳
  • مشاهده :  125 بازدید
  • چاپ خبر : آیین نامه می گوید ؛ صعود ۲ تیم ، سقوط ۳ تیم

آیین نامه می گوید ؛ صعود ۲ تیم ، سقوط ۳ تیم

بر اساس آیین نامه ی رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور در پایان فصل دو تیم بالای جدول راهی لیگ برتر می شوند و سه تیم انتهای جدول هم دسته دومی خواهند شد .

غلامرضا بهروان مشاور کمیته ی مسابقات دراین باره می گوید : « هیچ طرحی از سوی سازمان لیگ برتر مبنی بر تغییر در روند تیم های صعود کننده و سقوط کننده از رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور به هیات رییسه ی فدراسیون فوتبال ارایه نشده است . بنابراین آیین نامه ی قبلی به قوت خود باقی است . همانند فصول گذشته در فصل جاری دو تیم به لیگ برتر صعود می کنند و سه تیم هم راهی لیگ دو می شوند . »

پیش از این گفته شده بود ؛ از آن جایی که تیم نفت تهران از حضور در بازی ها انصراف داده و تیم سیاه جامگان هم با رای کمیته ی انضباطی از جدول بازی ها کنار گذاشته شده است ، تنها یک تیم به دسته دوم سقوط خواهد کرد .

پیش تر صحبت از صعود ۲٫۵ تیم به لیگ برتر بود و حتی سعید فتاحی در مراسم ابتدایی قرعه کشی بازی های دسته اول به این نکته اشاره کرد و در ادامه بحث بر سر این بود ، در پایان فصل سه تیم به دسته دوم سقوط کنند تا بازی های دسته اول در فصل آینده هم با حضور ۱۶ تیم برگزار شود اما اکنون مشخص شد همه ی این حرف ها در حد شوخی بوده و آیین نامه تغییری نکرده است . از همه مهم تر سازمان لیگ برتر برای تغییر وضعیت اصلاً طرحی به هیات رییسه ی فدراسیون فوتبال ارایه نداده است . جالب این که در ابتدای فصل مهدی تاج هم در کرمان وعده داده بود که تعداد تیم های صعود کننده از لیگ یک به لیگ برتر افزایش خواهد یافت .

 

"ورزش سه"

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه