رفتن به بالا
  • سه شنبه - 22 آبان 1397 - 19:18
  • کد خبر : ۱۵۳۰۸
  • مشاهده :  512 بازدید
  • چاپ خبر : در گیلان چه خبر است ؟

در گیلان چه خبر است ؟

ورزش گیلان که تیم‌هایش همیشه با بحران‌های اقتصادی مواجه‌اند و از بودجه‌های دولتی هم بهره نمی‌برند ، دست‌کم بودجه‌ برای زیرساخت‌ها هم ندارد .

درحالی که حدود یک سال از تخریب سکوهای اصلی استادیوم‌های عضدی رشت و تختی انزلی می‌گذرد اما هنوز هیچ گونه پیشرفت عمرانی در این سکوها دیده نمی‌شود .

همواره تیم‌های گیلانی از پشتوانه ی هواداری خوبی برخوردار بوده‌اند و سکوها به عنوان یکی از عوامل اصلی نتیجه گیری این تیم ها محسوب می‌شوند . موضوعی که در چند فصل اخیر تیم‌های گیلانی از استفاده ی همه جانبه ی این عامل موثر محروم هستند .

حال در رشت استادیوم سردار جنگل وجود دارد که به دلیل دور بودن از شهر و عدم وجود راه دسترسی مناسب با استقبال کم تری مواجه می‌شود که اگر این دیدارها در استادیوم مرکزی رشت -عضدی- برگزار می‌شد قطعاً بااستقبال بیشتری رو به رو بود .
فارغ از موضوع نتیجه گیری این تیم‌ها ، تعلل مسوولین ورزش گیلان از جمله مسعود رهنما در دوره ی گذشته و بخشی مدیرکل جدید ورزش و جوانان گیلان در پیگیری این موضوع قابل تامل است . لازم به ذکر است ، بخشی در دوره ی مدیریت مسعود رهنما اگرچه به عنوان معاون ورزشی ایشان فعالیت می‌کرد ، مسوولیت مستقیم بهسازی استادیوم‌های گیلان را نیز برعهده داشت .
ورزشگاه عضدی تا چندی پیش همچون انبار آهنی به نظر می رسید که سالیان سال بازی در آن برگزار نشده بود . به تازگی مسوولین به فکر جمع‌آوری بقایای سکو‌های قبلی افتاده‌اند . در انزلی نیز هیچ گونه پیشرفت فیزیکی در سکوهای رو به رو جایگاه رخ نداده است .

درهمین زمینه یکی از نمایندگان رشت در مجلس اعلام کرد : اداره ی کل ورزش و جوانان حتی درخواست کمک هم برای ما ارسال نکرده است .

متاسفانه کسی هم از سوی اداره ی کل ورزش و جوانان گیلان پاسخگوی سوالات ما در این خصوص نیست . همچنین باشگاه داماش اعلام کرده است که اداره ی کل ورزش و جوانان گیلان از انجام تنها درخواست باشگاه داماش که همان ترمیم چمن عضدی بوده ، امتناع ورزیده است .

با شرایط فوق به نظر می رسد ، تیم‌های گیلانی تا چند سال آینده از حمایت همه جانبه ی هواداران‌شان محروم خواهند بود .
بازسازی سریع ورزشگاه آزادی برای برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا نشان می‌دهد که فقط وقتی مسوولین حاضر به اجرای سریع و دقیق یک پروژه هستند که اصرار نهادهای خارجی وجود داشته باشد ، وگرنه سرنوشت همین است که برای ورزشگاه‌های خاطره‌انگیز گیلان رقم خورده است .

ورزش گیلان سال های سال با مشکلات بزرگ در اماکن ورزشی مواجه است و مدیران ورزش گیلان هرگز به زیرساخت‌ها توجه نکرده‌اند . حتی استادیوم سردارجنگل رشت که در دهه ی اخیر به بهره‌برداری رسیده ، همواره با مشکلات اساسی مواجه بوده و هرگز مورد نگهداری اصولی قرار نگرفته و بازسازی‌ و زیباسازی‌اش نیز فقط سرپوش موقت بر مشکلات اساسی‌اش بوده . ورزش گیلان که تیم‌هایش همیشه با بحران‌های اقتصادی مواجه‌اند و از بودجه‌های دولتی هم بهره نمی‌برند ، دست‌کم بودجه‌ برای زیرساخت‌ها هم ندارد .

"سینا معتدل - ایران ورزشی آنلاین"

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه