رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 24 آبان 1397 - 20:19
  • کد خبر : ۱۵۳۱۹
  • مشاهده :  136 بازدید
  • چاپ خبر : پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر ترینیداد

پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر ترینیداد

تیم ملی فوتبال ایران که آخرین دیدار خود قبل از حضور در جام ملت های آسیا را در تهران برگزار کرد ، درحالی برابر ترینیداد به برتری رسید که وزیر ورزش در ورزشگاه حضور داشت .

دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران برابر ترینیداد و توباگو از ساعت ۱۸ امروز پنجشنبه در ورزشگاه آزادی آغاز شد که این دیدار با برتری یک بر صفر ایران به پایان رسید . کریم انصاریفرد در دقیقه ی ۵۰ برای ایران گل زد .

سیدحسین حسینی ، روزبه چشمی ، محمد حسین کنعانی زادگان ، ووریا غفوری (۷۶ رامین رضاییان) ، احسان حاج صفی ، احمد نوراللهی ، مسعود شجاعی (۵۹ اشکان دژاگه) ، مهدی ترابی (۵۰ صادق محرمی) ، وحید امیری (۵۹ امید ابراهیمی) ، کاوه رضایی و کریم انصاری فرد (۷۶ علی قلی زاده)

نیمه ی اول این دیدار با چند حمله ی تیم مهمان آغاز شد که البته خطر جدی روی دروازه ی ایران ایجاد نکرد . بااین حال ملی پوشان کشورمان در دقایق بعدی موقعیت هایی را روی دروازه ی حریف ایجاد کردند اما نتوانستند از این موقعیت ها برای رسیدن به گل استفاده کنند .

در دقیقه ی ۳۰ این دیدار مدافع تیم حریف روی مهدی ترابی مرتکب خطای پنالتی شد که البته داور با نگاه ویژه آن را پنالتی گرفت . یک دقیقه بعد کریم انصاریفرد پشت توپ ایستاد و ضربه اش را زمینی به وسط دروازه زد که دروازه بان حریف برگشت داد و توپ برگشتی را انصاریفرد به بالای دروازه زد .

در اکثر دقایق نیمه ی اول بازیکنان دو تیم رو به خشونت آوردند و حتی یک بار درگیری شدیدی بین بازیکنان ایجاد شد . بهترین فرصت ترینیداد هم در دقیقه ی آخر نیمه ی اول رقم خورد که مهاجم حریف در آستانه ی باز کردن دروازه ی ایران توپ را به بالا زد .

نیمه ی دوم با شروعی متفاوت همراه بود . ملی پوشان ایران که در نیمه ی اول هم می توانستند دروازه ی حریف را باز کنند ، بالاخره در دقیقه ی ۵۰ توسط کریم انصاریفرد به گل برتری دست پیدا کردند . کریم که در نیمه ی اول یک پنالتی را خراب کرده بود ، توپ ارسالی غفوری را پشت محوطه ی جریمه مهار کرد و با حرکت در عرض شوت محکمی را به سمت دروازه زد که توپ به گل تبدیل شد .

در ادامه دو تیم نمایش پایاپایی داشتند و هر چند صاحب موقعیت هایی شدند اما نتوانستند دروازه ها را باز کنند . تیم ملی در دقایق آخر می توانست روی پاس خوب قلی زاده و ضربه ی رامین رضاییان به گل دوم برسد اما ضربه ی این بازیکن به تیر برخورد کرد و به بیرون رفت .

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان به همراه مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال این دیدار را از نزدیک تماشا کردند .

تیم ملی فوتبال ایران بعد از این دیدار راهی قطر خواهد شد تا روز ۲۹ آبان در دیداری تدارکاتی به مصاف تیم ملی ونزوئلا برود . ملی پوشان کشورمان اردوی بعدی خود را نزدیک به جام ملت های آسیا برگزار خواهند کرد و در آخرین دیدار تدارکاتی روز ۱۰ دیماه در قطر به مصاف تیم ملی این کشور خواهند رفت .

شاگردان کارلوس کی روش در جام ملت های آسیا با تیم های ویتنام ، یمن و عراق همگروه هستند . این رقابت ها از دیماه و به میزبانی امارات آغاز خواهد شد .

 

"خبرگزاری مهر"

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه