رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 26 دی 1397 - 14:49
  • کد خبر : ۱۵۸۳۲
  • مشاهده :  147 بازدید
  • چاپ خبر : فرهاد پورغلامی : بازی امروز چه بخواهیم چه نخواهیم برای هر دوتیم حساسیت هایی دارد

فرهاد پورغلامی : بازی امروز چه بخواهیم چه نخواهیم برای هر دوتیم حساسیت هایی دارد

بازی تیم ملی ایران برابر عراق از مرحله ی سوم دور گروهی جام ملت ها بازی صدرنشینی است اما برخی این مسابقه را فراتر از یک بازی بین دو تیم صعود کرده می دانند .

تیم ملی ایران در آخرین بازی اش در مرحله ی گروهی رقابت های جام ملت های آسیا امروز به مصاف تیم ملی عراق می رود . این بازی جنگ صدرنشینی گروه D هم هست ؛ هرچند تیم ایران با یک مساوی هم صدرنشین خواهد شد . فرهاد پورغلامی مربی سابق تیم ملی جوانان و ملوان انزلی درباره ی بازی امروز گفت : « من فکر می کنم بازی امروز چه بخواهیم ، چه نخواهیم ، برای هر دوتیم و هر دو کشور حساسیت هایی دارد و نمی توان از این مساله به راحتی عبور کرد . با این وجود من معتقدم تیم ملی شرایط خیلی خوبی دارد . »

او افزود : « تیم ملی تغییراتی را نسبت به جام جهانی در بازی اش به وجود آورده و در بخش تهاجمی خیلی بهتر شده ایم . الان سرعت بازی تیم ملی در یک سوم دفاعی حریف بسیار بهتر شده و اگر با سرعتی که مقابل یمن توپ را به گردش درآوردیم ، بازی کنیم ، می توانیم عراق را شکست دهیم . »

مربی و بازیکن سابق ملوان انزلی درباره ی عراق هم گفت : « نباید از عراق غافل شویم . آن ها در خط جلو بسیار تیم خطرناک و خلاقی هستند و در زمین بسیار گسترده بازی می کنند . پاس های کوتاه می دهند و به خوبی با تکنیکی که دارند توپ را بین خودشان می گردانند . عراق هافبک ها و مهاجمان خیلی خوبی دارد و شگردشان این گونه است که با پاس کوتاه حریف را به یک جناح می برند و سپس با پاس های سی ، چهل متری بازی را عوض می کنند . »

پورغلامی با اشاره به تیم ایران هم گفت : « یکی از مسایل خوبی که در بازی های تیم ملی ایران درجام ملت ها واقعاً چشمگیر و قابل تقدیر است ، روش بازپس گیری توپ است . تیم ملی در این روش بسیار عالی عمل کرد و با همین شیوه می تواند امروز عراق را هم تحت فشار بگذارد . »

او در ادامه نیز افزود : « من معتقدم ما باید برای برد به میدان برویم چرا که باخت همیشه بارمنفی با خودش می آورد . »

 

 

“ورزش سه”

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه