رفتن به بالا
  • دوشنبه - 8 بهمن 1397 - 19:56
  • کد خبر : ۱۵۹۴۲
  • مشاهده :  221 بازدید
  • چاپ خبر : پایان رویای یک ملت با شکستی تلخ
ژاپن ۳ - ایران صفر ؛

پایان رویای یک ملت با شکستی تلخ

تیم ملی فوتبال ایران که تا مرحله ی نیمه نهایی هفدهمین دوره ی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا با اقتدار پیش رفته بود ، برابر ژاپن تن به شکستی سنگین داد تا همچنان در حسرت فینال و قهرمانی در آسیا باشد .

دیدار مرحله ی نیمه نهایی رقابت های فوتبال جام ملت های آسیا از ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه ی امروز دوشنبه به قضاوت کریستوفر جیمز بث از استرالیا در ورزشگاه هزاع بن زاید شهر العین آغاز شد که این دیدار با برتری ۳ بر صفر ژاپن به پایان رسید تا طلسم فینالیست شدن ایران ۴۷ ساله شود . 

کارلوس کی روش که هشت سال سرمربی تیم ملی ایران بود و در این دیدار به صدمین بازی اش با این ایران رسیده بود ، روی «صد» ماند و بعید است دیگر سرمربی تیم ملی ایران باشد .

تیم ملی ایران در این دیدار با ترکیب : علیرضا بیرانوند ، مرتضی پورعلی گنجی ، حسین کنعانی زادگان ، رامین رضاییان ، میلاد محمدی ، احسان حاج صفی ، امید ابراهیمی ، اشکان دژاگه (۷۱ سامان قدوس) ، علیرضا جهانبخش (۷۱ مهدی ترابی) ، وحید امیری (۶۸ کریم انصاریفرد) و سردار آزمون به میدان رفت .

دقیقه ی یک : ژاپنی ها بازی را سرعتی و هجومی آغاز کردند و در همین دقیقه دو توپ روی دروازه ی بیرانوند ارسال کردند اما نتوانستند خطر جدی را ایجاد کنند . بازیکنان  ایران در دقایق ابتدایی کمی عجول و سرآسیمه بودند .

دقیقه ی ۳ : سردار آزمون در موقعیت مناسب برای زدن ضربه ی آخر قرار گرفت اما برای رسیدن به توپ چند سانتیمتر کم آورد و دروازه بان ژاپن توپ را مهار کرد .

دقیقه ی ۱۰ : دو تیم که بازی سرعتی را در دستور کار داشتند ، حملاتی را روی دروازه ی یکدیگر پی ریزی کردند اما موقعیت خطرناکی روی دروازه ها ایجاد نشد . دوندگی بازیکنان ایران در میانه ی میدان اجازه ی بازی سازی به ژاپنی ها را نمی داد .

دقیقه ی ۱۲ : ایران توسط وحید امیری از جناح راست اوت بلندی را روی دروازه ی ژاپن ارسال کرد اما در برگشت تبدیل به ضدحمله برای حریف شد اما مدافعان ایران اجازه ندادند بازیکنان حریف وارد محوطه ی جریمه شوند . در یک رفت و برگشت ژاپن از عمق دفاع ایران حمله یی را پی ریزی کرد اما کنعانی زادگان با تکلی درست اجازه ی فرصت سازی به حریف نداد .

دقیقه ی ۱۷ : تعلل کنعانی زادگان در دفع توپ یک کرنر بادآورده برای ژاپن به همراه داشت که ارسال آن ها خطر جدی را روی دروازه ی ایران ایجاد کرد اما توپ راهی به دروازه پیدا نکرد .

دقیقه ی ۱۹ : جدی ترین خطر بازی را ژاپنی ها ایجاد کردند . در این دقیقه ورود بازیکنان حریف به داخل محوطه ی جریمه موقعیت خوبی را برای باز کردن دروازه ی بیرانوند فراهم کرد که ضربه ی آرام بازیکن حریف از کنار تیر عمودی دروازه راهی اوت شد .

دقیقه ی ۲۲ : یک و دو احسان حاجی صفی و سردار آزمون بهترین موقعیت ایران را فراهم کرد که ضربه ی سردار را دروازه بان ژاپن با پا به کرنر فرستاد . این بهترین موقعیت ایران تا این لحظه بود . ضربه ی کرنر هم ثمری برای ایران نداشت . 

دقیقه ی ۲۵ : وحید امیری به خاطر تکل خشن روی پای بازیکن حریف از داور استرالیایی کارت زرد دریافت کرد .

دقیقه ی ۳۰ : بازیکنان ایران برای چند دقیقه بازی را در اختیار گرفتند و حملاتی را روی دروازه ی ژاپن پی ریزی کردند و چند پرتاب بلند هم داشتند اما نتوانستند از این موقعیت ها استفاده کنند .

دقیقه ی ۴۰ : ژاپنی ها پس از چند دقیقه فرو رفتن در لاک دفاعی ، توانستند بازی را در اختیار بگیرند و با پاس های کوتاه سعی در نزدیک شدن به دروازه ی ایران را داشتند اما نتوانستند موقعیت خطرناکی را ایجاد کنند .

دقیقه ی ۴۴ : امید ابراهیمی به خاطر خطا روی بازیکن حریف در میانه ی میدان از داور کارت زرد گرفت .

دقیقه ی ۴۵ : تیم ایران به خاطر خطا روی جهانبخش از جناح راست محوطه ی جریمه ی تیم ژاپن صاحب یک ضربه ی ایستگاهی شد اما ضربه ی ارسالی از سوی دژاگه را مدافعان ژاپن برگرداندند تا نیمه ی اول با تساوی بدون گل به پایان برسد .

دقیقه ی ۴۶ : در شروع بازی ، ایران پشت محوطه ی جریمه ی حریف صاحب یک خطا شد . در این صحنه توپ به دست مدافع حریف برخورد کرد که داور به این ژاپنی کارت زرد نشان داد . این ضربه را اشکان دژاگه به صورت مستقیم زد که از کنار دروازه به بیرون رفت .

دقیقه ی ۵۵ : تیم ایران چند حمله را روی دروازه ی ژاپن پی ریزی کرد اما نتوانست موقعیت خطرناکی را ایجاد کند .

دقیقه ی ۵۶ : تعلل مدافعان ایران باعث شد یک توپ ارسالی روی دروازه را یویا اوساکا با ضربه ی سر به گل ژاپن تبدیل کرد . در این دقیقه توپی که در آستانه ی رفتن به بیرون از زمین بود توسط مدافعان ایران رها شد و بازیکن ژاپنی توپ را دنبال کرد و با ارسال این توپ دروازه ی ایران با خروج اشتباه بیرانوند باز شد . در این صحنه پنج مدافع ایران قصد صحبت با داور را داشتند و می خواستند او را متقاعد کنند به بازیکن متمارض ژاپن کارت زرد بدهد که یک بازیکن دیگر ژاپن کار را تمام کرد !

دقیقه ی ۵۸ : وحید امیری جای خود را به کریم انصاریفرد داد .

دقیقه ی ۶۱ : یک ضربه ی ایستگاهی برای ایران به دست آمد که این ضربه را جهانبخش به زیبایی زد که دروازه بان حریف توپ را به کرنر فرستاد .

دقیقه ی ۶۳ : یک اشتباه دیگر برای خط دفاعی ایران باعث شد توپ به دست مرتضی پورعلی گنجی برخورد کند . داور ابتدا ضربه ی پنالتی اعلام کرد و پس از بررسی ویدیویی رای خود را تایید کرد تا در دقیقه ی ۶۶ این ضربه ی پنالتی به گل دوم حریف تبدیل شود . یویا اوساکا این گل را به ثمر رساند .

دقیقه ی ۸۰ : بعد از اشتباهاتی که مدافعان ایران داشتند و دو گل به حریف هدیه کردند ، تلاش زیادی از سوی بازیکنان صورت گرفت که بتوانند گل های خورده را جبران کنند اما شاگردان کی روش برنامه ی خاصی برای نزدیک شدن به دروازه ی ژاپن نداشتند .

دقیقه ی ۹۰ : تلاش های بازیکنان  ایران برای رسیدن به گل ثمری نداشت و بازی حرفه یی ژاپن به ایرانی ها اجازه نداد دروازه را با خطر جدی مواجه کنند . 

دقیقه ی ۹۳ : درحالی که ایران برای رسیدن به گل تلاش می کرد ، این ژاپن بود که به سومین گل دست پیدا کرد تا رویای ملت ایران برای رسیدن به فینال به پایان برسد . در دقیقه ی پایانی این دیدار درگیری هم بین بازیکنان به وجود آمد که سردار آزمون از داور کارت زرد دریافت کرد .

 

"خبرگزاری مهر"

 

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه