رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 11 بهمن 1397 - 09:43
  • کد خبر : ۱۵۹۵۷
  • مشاهده :  211 بازدید
  • چاپ خبر : سیستم عجیب چرخشی مربیان در لیگ یک !
سرگیجه در فوتبال ایران !

سیستم عجیب چرخشی مربیان در لیگ یک !

سیستم تغییر سرمربیان در لیگ دسته اول آن قدر حیرت انگیز و عجیب است که به نظر می‌رسد در جهان فوتبال نظیرش را ندیده باشیم .

لیگ دسته اول در این فصل نسبت به فصل گذشته دچار افت کیفی محسوسی شده است ! شاید حذف ناخواسته ی نفت تهران و صبای قم از مسابقات لیگ یک و شانزده تیمی رقابت‌ها یکی از دلایل مهم این مساله تلقی شود اما مشکلات مالی باشگاه‌ها نیز یکی دیگر از مسایلی است که لیگ دسته اول با آن دست به گریبان شده است و نسبت به فصل گذشته شرایط باشگاه‌ها از نظر اقتصادی وخیم ترشده است ، در کنار تمامی این مسایل سیستم چرخشی عجیبی که بر تغییر سرمربیان در لیگ دسته اول حاکم شده ، باعث حیرت اکثر اهالی فوتبال ایران و حتی آسیا شده است !

فصل گذشته تغییر زیاد سرمربیان را در لیگ شاهد بودیم و حضور مربیانی مثل جواد نکونام ، دراگان اسکوچیچ ، محمد مایلی‌کهن و … اعتبار بیشتری به لیگ یک داده بود اما در این فصل اتفاقی عجیب را شاهد هستیم . تیم‌های سرمربیان‌شان را با یکدیگر عوض می‌کنند ! شاید بتوان تعبیر سیستم مربی گری چرخشی در لیگ دسته اول را برای این پدیده انتخاب کرد !

فراز کمالوند از اکسین البرز به آلومینیوم اراک می‌رود ، فرهاد کاظمی از تیم استقلال جنوب تهران (سرخ پوشان پاکدشت) به تیم بادران رفت . محمود فکری از تیم شاهین شهرداری بوشهر به تیم سرخ پوشان پاکدشت پیوست !

این همه تغییر در یک هفته از لیگ دسته اول حیرت انگیز است و بیشتر از هرچیز نشانگر بی‌نظمی فنی و تاکتیکی در تیم‌هاست . این که مشخص نیست باشگاه‌ها بر چه اساسی سرمربی‌های خود را در ابتدای فصل انتخاب کرده‌اند و به چه دلیل با نظر آن سرمربی بازیکنان خود را جذب کرده‌اند !؟ این هرج و مرج فنی در لیگ دسته اول فوتبال قابل تامل است !

به هر حال هفته ی بیست و یکم لیگ یک امروز (پنجشنبه) آغاز می‌شود و باید دید مربیان جدید در تیم‌های مثلاً جدید‌شان ! چه گونه کار خواهند کرد . 

 

"خبرگزاری فارس"

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه