رفتن به بالا
  • جمعه - 12 بهمن 1397 - 19:36
  • کد خبر : ۱۵۹۸۱
  • مشاهده :  99 بازدید
  • چاپ خبر : قطر قهرمان آسیا شد

قطر قهرمان آسیا شد

تیم ملی فوتبال قطر با شکست دادن ژاپن در دیدار نهایی هفدهمین دوره ی جام ملت های آسیا برای اولین بار قهرمان این مسابقات شد .

دیدار نهایی هفدهمین دوره ی جام ملت های آسیا از ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه به وقت تهران در کشور امارات بین دو تیم ژاپن و قطر برگزار شد که در پایان این بازی ، قطری ها با غلبه بر ژاپن برای اولین بار فاتح این جام شدند .

تیم فوتبال قطر در این بازی خیلی زود توسط ماشین گلزنی اش به گل رسید . المعز علی آقای گل این دوره از بازی ها در دقیقه ی ۱۲ با  ضربه یی زیبا و آکروباتیک دروازه ی ژاپن را باز کرد .

زننده ی دومین گل بازی عبدالعزیز حاتم بود . هافبک میانی قطری ها در دقیقه ی ۲۷ با ضربه یی زیبا که از پشت محوطه ی جریمه به ثمر رسید ، زننده ی دومین گل بازی بود تا نیمه ی نخست با  نتیجه ی ۲ بر صفر به سود قطر پایان برسد .

نیمه ی دوم با حملات همه جانبه ی ژاپن و دفاع مطلق قطر همراه بود . حملات ژاپن سرانجام در دقیقه ی ۶۹ نتیجه داد و تاکومی مینامینو دروازه ی قطر را باز کرد . این اولین و آخرین گلی بود که قطری ها در این تورنمنت خوردند .

در حالی که ژاپنی ها به حملات خود ادامه می دادند و قطری ها دفاع و ضدحمله را در دستور کار قرار داده بودند ، در دقیقه ی ۸۲ و از روی ارسال ضربه ی کرنر صاحب یک ضربه ی پنالتی شدند .

در این دقیقه روشن ایرماتوف با کمک VAR به سود قطر اعلام پنالتی کرد و این بار نوبت اکرم عفیف یکی دیگر از ستاره های قطر و بهترین پاسور این مسابقات رسید تا در دروازه ی ژاپن را برای سومین بار باز کرده و آب سردی را بر پیکر ژاپنی ها بریزد .

قطری ها در پایان نیز با همین نتیجه موفق شدند ژاپن را در فینال شکست داده تا برای اولین بار فاتح جام ملت های آسیا شوند . 

 

"علی خلف - خبرگزاری مهر"

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه