رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 2 اسفند 1397 - 14:47
  • کد خبر : ۱۶۱۴۰
  • مشاهده :  204 بازدید
  • چاپ خبر : لیگ یک ؛ لیگ تو برو ، تو بیا !

لیگ یک ؛ لیگ تو برو ، تو بیا !

در تازه ترین اتفاق در تیم های دسته اولی فرزاد حسین خانی به کمک برادرش هدایت تیم مس کرمان را برعهده گرفته است و مهدی فروردین مربی تیم قشقایی شیراز هم بعد از شکست ۵-۰ در برابر مس کرمان در صفحات مجازی از سمت خود استعفا کرد .

هیچ بعید نیست در هفته های باقی مانده شاهد تغییر در کادرفنی همه ی تیم ها به جز گل گهر باشیم . به هر صورت گل گهر در صدر جدول قرار دارد و تیم وینکو در آستانه ی صعود به لیگ برتر است و اگر قرار باشد مربی تیم صدرنشین هم تغییر کند که باید فاتحه ی این فوتبال را خواند . همان طور که در جدول می بینید ، از بین ۱۶ تیم ۱۳ تیم دست به تغییر در کادرفنی خود زده اند و این تغییرات در خیلی از تیم ها بیش از یک بار بوده است . میانیگن حضور مربی در تیم دسته اولی تنها به چند هفته می رسد و بعید است هیچ لیگی در جهان فوتبال وجود داشته باشد که در آن و در طول یک فصل این همه تغییر در کادرفنی به وجود بیاید و این نشان می دهد که خیلی از تیم های دسته اولی فوتبال ایران ثبات مدیریت و تفکر ندارند و سیاست های آن ها مدام تغییر می کند .

سوال مهم اینجاست که بازیکن چه قدر ظرفیت دارد که در طول فصل با سه تا چهار تا مربی با طرز تفکرات مختلف کار کند و در اندیشه ی پیاده کردن برنامه های تاکتیکی آن ها باشد ؟ آیا این به خودی خود منجر به بازیکن سالاری نمی شود ؟ بازیکن با هر عملکردی موقعیتش به خطر نمی افتد و بعد از عدم نتیجه گیری این مربی است که قربانی می شود . از همه مهم تر این جا به جایی ها شان و کلاس بازی های دسته اول را زیر سوال برده است و بی شک در آینده مربیان اسمی و صاحب سبک در صورت بی کار شدن در لیگ برتر سمت تیم های دسته اولی نخواهند آمد ، به این دلیل که خوب متوجه شده اند با دو سه نتیجه ی بد همه ی اعتبار و آبروی فنی که به دست آورده اند به راحتی و در لیگ یک بر باد می رود . لیگ یک لیگ تو برو تو بیا شده است !

همه ی تغییرات در کادرفنی تیم های دسته اولی را اینجا ببینید :

۱-گل گهر سیرجان : وینکو بگوویچ
۲-سرخ پوشان پاکدشت : فرهاد کاظمی – محمود فکری
۳-گل ریحان البرز : فراز کمالوند – مجتبی حسینی
۴-شاهین شهرداری بوشهر : محمود فکری – عبدالله ویسی
۵-آلومینیوم اراک : محمد ربیعی – فراز کمالوند
۶-مس کرمان : نادر دست نشان – فرزاد حسین خانی
۷-قشقایی شیراز : ابراهیم طالبی – مهدی فروردین – ؟
۸-بادران تهران : مهدی پاشازاده – فرشید استحقاری – فرهاد کاظمی
۹-فجر سپاسی : مجید صالح – اسماعیل زارع – داوود مهابادی
۱۰-شهرداری تبریز : حیدر جعفری
۱۱-نود ارومیه : وحید بیاتلو
۱۲-مس رفسنجان : علی سامره – میشو کریستوویچ
۱۳-ملوان : فرهاد پورغلامی – محمد احمدزاده
۱۴-خونه به خونه : اکبر محمدی – علی نظرمحمدی – اکبر میثاقیان
۱۵- شهرداری ماهشهر : داوود مهابادی – مجید نامجو مطلق – مهدی پاشازاده
۱۶-کارون اروند خرمشهر : اکبر میثاقیان – هومن افاضلی

 

 

"ورزش سه"

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه