رفتن به بالا
  • دوشنبه - 20 اسفند 1397 - 15:29
  • کد خبر : ۱۶۲۷۷
  • مشاهده :  119 بازدید
  • چاپ خبر : پورغلامی : ورود پول به فوتبال ملوان را نابود کرد

پورغلامی : ورود پول به فوتبال ملوان را نابود کرد

ملوان تیم ریشه دار و محبوب بندرانزلی این روزها شرایط سختی را از نظر مالی سپری می کند ، آن هم در سال های دور از لیگ برتر …

ملوان آن قدر شرایطش از نظر مالی نامساعد شده که محمد احمدزاده چند روز قبل مصاحبه یی انجام داد و از مالکین باشگاه خواست که یا او را اخراج کرده و یا اگر توانایی حل مشکلات مالی را ندارند از مالکیت انصراف بدهند . راه سوم او نیز حل مشکلات و مسایل مالی این تیم بود . این تیم در حال حاضر در رده ی دهم لیگ دسته اول قرار دارد و دست کم یک فصل دیگر باید برای حضور در لیگ برتر صبر کند .

فرهادپورغلامی مربی و بازیکن سابق ملوان انزلی درباره ی این تیم و در ابتدا گفت : « من قبل از این که بخواهم راجع به ملوان صحبت کنم می خواهم تولد آقای بهمن صالح نیا موسس باشگاه ملوان را تبریک بگویم . من از آقای صالح نیا ممنون هستم که من را به فوتبال معرفی و حمایتم کرد و همیشه قدردان زحمات او هستم . از طرف دیگر به عنوان یک هوادار ملون باید بگویم که آقای صالح نیا مردی است که افتخاراتش در ملوان دست نیافتنی است و زحماتی که برای این تیم کشیده ، غیرقابل جبران است . »

او سپس دررابطه با شرایط ملوان افزود : « می توانم بگویم از زمانی که پول وارد چرخه ی فوتبال شد ، ملوان ضربه خورد ، چرا که بازیکنان و استعدادهایی را که پرورش می دادیم ، نمی توانستیم حفظ شان کنیم و تیم های دیگر آن ها را می بردند . »

پورغلامی افزود : « بازیکنان و اعضای تیم ملوان سال ها است که با کمبود و مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنند . می توانم بگویم این موضوع در سال قبل حتی بدتر هم بود و تیم آب معدنی هم برای تمرین نداشت . مشکل بزرگ ملوان در تمام این سال ها مشکل مالی بوده است ، ضمن این که هرسال بدهی های بیشتری روی هم انباشته شده و این کار اداره ی ملوان را سخت تر کرده است ، به خصوص قراردادهایی که با مربیان و بازیکنان خارجی بسته شده است . » بازیکن سابق تیم ملوان در ادامه گفت : « از زمانی که نیروی دریایی چتر حمایتش را از سر ملوان برداشت ، دیسیپلینی که وجود داشت هم از بین رفت و باشگاه با مشکلات بیشتری رو به رو شد . امیدوارم با درایت فرمانده ی نیروی دریایی و همکاری منطقه ی آزاد ، ملوان را دوباره احیا کنیم . ما در این شهر استعدادهای زیادی داریم و می توانیم این استعدادها را پرورش بدهیم و دوباره ملوان را بسازیم ، هرچند این کار زمان بر است . »

مدافع میانی سابق ملوان که در ابتدای فصل هدایت انزلی چی ها را به عهده داشت ، درباره ی این تیم افزود : « من خودم زمانی که ملوان را تحویل گرفتم ، تیم پولی نداشت و خودم یک ریال از باشگاه نگرفتم . آن زمان هنوز مالک هم نیامده بود و هیچ پولی وجود نداشت . داستان ملوان برای مردم انزلی و همه ی ما فراتر از پول و مسایلی از این دست است و فقط عشق است . وقتی اسم ملوان می آید به این معنا است که باید تیمی بسازیم که هوادارانی که عاشقش هستند از آن لذت ببرند . در آن زمانی که من بودم و در ۵ هفته بازیکنان هیچ پولی نگرفتند . البته اعتقاد من این بود که بهتر است این موضوع را رسانه یی نکنیم ، چون اگر قرار باشد دو سه بازیکن سرباز هم به اینجا بیایند ، دیگر نخواهند آمد . با این وجود اگر مشکلات مالی ملوان بررسی نشود با توجه به این که تیم هزینه دارد ، ممکن است ضربات بیشتری متحمل این تیم قدیمی شود . »

او در انتها درباره ی تیم حال حاضر ملوان هم گفت : « صددرصد می توان به این تیم امیدوار بود . این تیمی که بستیم تیم بسیار خوبی است و الان هم کادرفنی جدید دارد زحمت می کشد و کار می کنند . فکر می کنم تیم قابلیت فنی بالایی دارد ؛ من خودم زمانی که بودم در هیات مدیره گفتم که این تیم در نیم فصل دوم به اوج می رسد و دیدیم که این گونه هم شد . بازهم می گویم همه باید کمک کنند تا مشکلات ملوان حل شود و تیم دوباره به روزهای خوبش برگردد . »

 

“ورزش سه”

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه