رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 22 اسفند 1397 - 17:03
  • کد خبر : ۱۶۳۱۶
  • مشاهده :  139 بازدید
  • چاپ خبر : جا به جایی ها در لیگ یک تمامی ندارد

جا به جایی ها در لیگ یک تمامی ندارد

در لیگ یک مربی باید آلکس فرگوسن باشد که به سرعت از پروسه ی تیم سازی عبور و به کمال و نتیجه گرایی برسد و حداکثر فرصتی که به یک مربی داده می شود ۴ تا ۵ هفته است . در غیر این صورت باید چمدان هایش را ببندد و تیم را ترک کند !

همین چند هفته پیش بود که محمود فکری به بهانه ی مشکلات مالی ! اردوی تیم شاهین شهرداری بوشهر را ترک کرد و مربی دیگر تیم مدعی یعنی سرخ پوشان پاکدشت شد . اما بعد از چند هفته به دلیل نتیجه گیری که باب میل مدیران باشگاه نبود از کار برکنار و جای خود را به مهدی پاشازاده داد . بی شک اگر محمود فکری مشکلات مالی شاهین شهرداری بوشهر را تحمل می کرد برای او بهتر بود ، چرا که هم اکنون دست کم در آستانه ی صعود به لیگ برتر قرار داشت . تیم شاهین شهرداری بوشهر هم اکنون به همراه عبدالله ویسی تیم دوم جدول به شمار می رود و حتی شانس قهرمانی هم دارد .

اما مهدی پاشازاده این فصل چند هفته یی با تیم بادران تهران بود که در میانه های راه از این تیم جدا شد و چند هفته یی به جای او فرشید استحقاری تیم را هدایت کرد که با جدایی فرشید استحقاری در آخرین تغییر و تحول فرهاد کاظمی مربی تیم شد و نتیجه ی این همه ی تغییر و تحول از دست دادن شانس صعود به لیگ برتر بود . مهدی پاشازاده اما دو هفته یی بود که مربی تیم شهرداری ماهشهر شده بود . یک باخت در برابر ملوان و یک برد خانگی حاصل تلاش دو هفته یی او در شهرداری ماهشهر بود . طبیعتاً پیشنهاد تیم سرخ پوشان پاکدشت که بنیه ی مالی قوی تری دارد و از شانس صعود بیشتری به لیگ برتر برخوردار است ، باعث جدایی مهدی پاشازاده از شهرداری ماهشهر شد و اگر پای پیشنهاد سرخ پوشان پاکدشت نبود به طور حتم مهدی پاشازاده از شهرداری ماهشهر جدا نمی شد .

این همه تغییر و تحول در لیگ یک ، این همه جا به جایی و ۳۵ مربی در ۱۶ تیم دسته اولی ! متاسفانه لیگ یک مدت هاست هویت خود را از دست داده . مربیان تند تند قربانی می شوند و متاسفانه عدم تعهد آن ها به باشگاه ها و عدم خویشتن داری شان در به وجود آمدن این وضعیت دخیل بوده است . مشخص نیست استراتژی مدیریت باشگاه های دسته اولی چیست ؟ صعود به لیگ برتر یا تعویض تند تند مربی . گویی از نگاه این مدیران فقط سرمربی در موفقیت تیم نقش دارد و دیگر عوامل هیچ اثرگذاری در موفقیت ندارند . به هر صورت حجم جا به جایی ها در دسته ی اول زشت و زننده است و هیچ دستاوردی برای باشگاه ها نداشته و همان طور که اشاره شد ، تنها نا به سامانی را برای تیم های دسته اول به ارمغان آورده است .

همه ی تغییرات در این فصل از بازی های دسته اول :

۱-گل گهر سیرجان : وینکو بگوویچ
۲-سرخ پوشان پاکدشت : فرهاد کاظمی – محمود فکری – مهدی پاشازاده
 ۳-گل ریحان البرز : فراز کمالوند – محمد نصرتی – مجتبی حسینی
۴-شاهین شهرداری بوشهر : محمود فکری – عبدالله ویسی
 ۵-آلومینیوم اراک : محمد ربیعی – فراز کمالوند
۶-مس کرمان : نادر دست نشان – فرزاد حسین خانی
 ۷-قشقایی شیراز : ابراهیم طالبی – مهدی فروردین
۸-بادران تهران : مهدی پاشازاده – فرشید استحقاری – فرهاد کاظمی
 ۹-فجر سپاسی : مجید صالح – اسماعیل زارع – داوود مهابادی
۱۰-شهرداری تبریز : حیدر جعفری
 ۱۱-نود ارومیه : وحید بیاتلو
۱۲-مس رفسنجان : علی سامره – میشو کریستوویچ
 ۱۳-ملوان : فرهاد پورغلامی – محمد احمد زاده – ( محمد احمدزاده به دلیل مشکلات مالی تمرینات این تیم را ترک کرده است . )
۱۴-خونه به خونه : اکبر محمدی – علی نظرمحمدی – اکبر میثاقیان
 ۱۵- شهرداری ماهشهر : داوود مهابادی – مجید نامجو مطلق – مهدی پاشازاده (مهدی پاشازاده از سمت خود استعفا داده و هنوز جانشین او معرفی نشده است . )
۱۶-کارون اروند خرمشهر : اکبر میثاقیان – هومن افاضلی

 

"ورزش سه"

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه