رفتن به بالا
  • جمعه - 9 فروردین 1398 - 20:21
  • کد خبر : ۱۶۴۱۵
  • مشاهده :  127 بازدید
  • چاپ خبر : نگاهی اجمالی به بازی های هفته ی بیست و نهم لیگ یک

نگاهی اجمالی به بازی های هفته ی بیست و نهم لیگ یک

هفته ی بیست و نهم لیگ دسته اول فوتبال ایران با توقف دو تیم مدعی و بدون کم ترین تغییرات در صدر جدول اتمام رسید .

در رقابت های امروز دو تیم مدعی گل ریحان و آلومینیوم با توقف مقابل حریفان انتهای جدولی خود و با کسب یک امتیاز جای خود را در رتبه ی سوم و چهارم جدول محکم‌تر کردند اما آن ها حالا با بازی مساوی با شاهین بوشهر و دو امتیاز کم تر (۴۲) باید این توقف بی هنگام را در چهار بازی آینده به نحوی جبران کنند .

  حساس‌ترین مسابقه ی امروز بین دو تیم مس کرمان و سرخ پوشان پاکدشت برگزار شد و شاگردان پاشازاده در خانه موفق به حفظ گل زده مقابله کرمانی ها نشدند تا امتیازات این بازی به صورت مساوی تقسیم شود . سرخ پوشان البته یک بازی کم تر از دو تیم گل ریحان و آلومینیوم دارد و در صورت برد در بازی عقب افتاده ، می تواند از این دو حریف جلوتر بایستد .

در بازی حساس دیگر امروز تیم گل ریحان در خانه ی خونه به خونه به تساوی یک – یک رضایت داد . در شرایطی که این مسابقه با توجه به برتری شاگردان اکبر میثاقیان با گل مهرداد حیدری شرایط خاصی پیدا کرده بود اما مهدی نیایش پور مهاجم گلزن گل ریحان در نهایت بازی را مساوی کرد تا مجتبی حسینی با یک امتیاز از بابل به خانه بازگردد .

 در بازی بسیار حساس دیگر امروز شاگردان هومن افاضلی با وجود دوری از تمرینات در خانه آلومینیوم اراک را با نتیجه ی بدون گل متوقف کردند تا دو تیم آلومینیوم و گل ریحان در امتیاز ۴٢ رتبه های سوم و چهارم جدول را بین خود تقسیم کنند ، در حالی که شهرداری شاهین بوشهر بدون مسابقه با ۲۶ بازی و ۴۴ امتیاز در رتبه ی دوم قرار دارد . امروز تیم گل گهر سیرجان هم استراحت داشت و آن ها با ۲۵ بازی و ۴۵ امتیاز وضعیت بسیار خوبی در جدول دارند .

در بازی های دیگر امروز بادران دست به کار بزرگی زد و ملوان کم انگیزه را در انزلی با نتیجه ی دو یک شکست داد . گل های بادران توسط کریم اسلامی و سهیل رحمانی به ثمر رسید که سهیل بازیکن سابق ملوان است . تک گل ملوان را هم مغانلو به ثمر رساند .

در بازی‌های کم حساسیت دیگر امروز هم تیم قشقایی در خانه باگل های دقایق پایانی مهری و مصلی نژاد ارومیه را برد و این تیم را به خطر سقوط نزدیک کرد . بازی شهرداری ماهشهر و مس کرمان هم ۱-۱  مساوی شد و سپاسی هم با یک گل شهرداری تبریز را شکست داد .

نتایج هفته ی بیست و نهم :

* اروند خرمشهر صفر – آلومینیوم اراک صفر

* ملوان بندرانزلی ۱ – بادران تهران ۲
گل بادران : کریم اسلامی (۲۸) – سهیل رحمانی (۴۲)
گل ملوان : شهریار مغانلو (۴۰)
اخراج : مهیار زحمتکش (۶۸) از ملوان

* قشقایی شیراز ۲ – نود ارومیه ۰
گل : محمد مهری ۸۹ (پنالتی) و مصلی نژاد (۹۰+۲)

* شهرداری تبریز صفر – فجرسپاسی ۱
گل : مجتبی حقدوست (۴۳)

* سرخ پوشان پاکدشت ۱ – مس کرمان ۱
گل سرخ پوشان : رحمان عبادزاده (۳۰)
گل مس : میلاد باقری (۴۷)

* مس رفسنجان ۱ – شهرداری ماهشهر ۱
گل شهرداری ماهشهر : جهانگیر عسکری (۲۴)
گل مس رفسنجان : اکبر صغیری (۹۳)

* خونه به خونه ۱ – گل ریحان البرز ۱
گل خونه به خونه : مهرداد حیدری (۳۹)
گلِ گل ریحان : مهدی نیایش پور (۷۰)

 

"ورزش سه"

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


یک دیدگاه برای “نگاهی اجمالی به بازی های هفته ی بیست و نهم لیگ یک”

  • بخش خصوصی در ایران در یک کلام یعنی ” اندیشیدن صرف به منافع شخصی” از این منظر هیچ آبی برای ” ملوان ” گرم نخواهد شد . چنان چه در سال های گذشته محقق گردیده و به روشنی برای همگان آشکار گردیده است . این مقوله حتی در عرصه های دیگر نیز ازجمله اقتصاد ، فرهنگ و … نمود داشته و همواره این بخش مصلحت اندیش که جز منافع شخص خویش هیچ اندیشه ی دیگری را بر نمی تابد ، گام های ویران کننده یی را در این مقال برداشته است . البته استثناهایی هم نیز وجود است . بدیهی است که مدیریت این بخش به رسم افسارگسیختگی و آزادی عمل فراقانونی که هیچ فیلتری را برای بازدارندگی مقابل خویش نمی یابد ، دست به هر نوع اقدام سود جویی و منفعت اندیشانه می زند و آن را حق مسلم خویش می پندارد . در این شرایط که حتی اقتصاد دولتی نیز از مقابل این بخش کنار می رود و راه را برای عبور آن باز می گذارد ، تنها نتیجه یی که از آن چه در عرصه های گو ناگون می بینیم و می اندیشیم حاصل نخواهد شد . با نگاهی حتی اندک به عمل کرد بخش خصوصی در سال های سپری شده می توان میزان تخریب این بخش را در فر آوردهای گونا گون مشاهده کرد . در این روشنایی روز حال ما چرا بر ادامه ی این روند تخریب زا پا فشاری می کنیم ، شاید فقدان یک مدیریت صحیح دولتی که صد در صد منافع عموم جامعه را رصد می کند از دلایل اصلی باز دارندگی این بخش بند گسسته خصوصی می باشد . که هرگونه تصمیمی را بدون اندیشیدن به منافع عموم اجتماع و صرفا”به افکار شخصی خویش به مرحله ی عمل می رساند و قوه ی باز دارندگی مقابل خویش نمی یابد . در این اوضاع و احوال بر آشفته تنها دخالت دولت و نظارت بخش دولتی مخلص که تنها برای مصلحت مردم تشکل یافته و احقاق حقوق مردم را در سر لوحه ی امور اجرایی اش قرار دهد . شاید به عنوان یک راهکار عبور از این بحران تلقی شود . به این منظور من معتقدم باز گشت به بخش دولتی مبتنی بر اعاده ی حقوق مردم و قانون می تواند نوید بخش آینده یی روشن بر اقتصاد ، فرهنگ ، ورزش و … باشد . نیروی دریایی انزلی به عنوان یک بخش دولتی و مردمی که در سال های دیر با مدیریت اصلح ” ملوان ” این حماسه ی بی پایان را این گونه به عرصه نشاند ، پا پیش بگذارد و این شروع را راهبر باشد .

ارسال دیدگاه