رفتن به بالا
  • یکشنبه - 18 فروردین 1398 - 19:42
  • کد خبر : ۱۶۵۰۴
  • مشاهده :  136 بازدید
  • چاپ خبر : نگاهی به ۴ هفته ی پایانی لیگ دسته اول ؛ ۱۲ تیم درگیر رویای صعود و کابوس سقوط

نگاهی به ۴ هفته ی پایانی لیگ دسته اول ؛ ۱۲ تیم درگیر رویای صعود و کابوس سقوط

لیگ دسته اول فوتبال در حالی به هفته‌های پایانی خود رسیده است که شش تیم در صدر و شش تیم در قعر جدول برای صعود به لیگ برتر و بقا در لیگ دسته اول تلاش می‌کنند .

مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور هفته ی سی‌‌ام خود را پشت سر گذاشت و حالا فقط چهار هفته به پایان این ماراتن ۳۴ هفته‌یی باقی مانده است ، رقابتی که مانند فصل‌های گذشته از حساسیت و جذابیت بسیار بالایی برخوردار بود و تیم‌های زیادی از روز اول خود را به عنوان مدعی صعود به لیگ برتر معرفی کردند ، اما حالا پس از گذشت ۳۰ هفته ،‌ تنها شش تیم بالای جدولی روی کاغذ شانس لیگ برتری شدن را دارند . در زیر نگاهی به وضعیت این روزهای لیگ می‌اندازیم :

تیم گل‌گهر سیرجان صدرنشین این روزهای لیگ یک با یک بازی کم تر نسبت به رقبا ، شانس اصلی قهرمانی در این فصل به شمار می‌رود ، تیمی که از روزهای اول هم خود را در قامت یک مدعی نشان داد . شاگردان بگوویچ در چهار هفته ی باقیمانده ، سه دیدار را در خارج از خانه برگزار خواهند کرد و فقط در هفته ی سی‌و‌سوم میزبان تیم قعر جدولی شهرداری ماهشهر خواهند بود . به‌هرحال با وجود قرعه ی سخت گل‌گهر در هفته‌های پایانی اما این تیم همچنان بخت اول صعود به لیگ برتر به حساب می‌آید .

علاوه بر گل‌گهر ، تیم‌های شاهین شهرداری بوشهر با ۴۷ ، آلومینیوم اراک با ۴۵ و سرخ پوشان پاکدشت با ۴۳ امتیاز دیگر تیم‌های مدعی لیگ دسته اول هستند که در روزهای پایانی تمام تلاش خود را برای کسب یکی از سهمیه‌های لیگ برتر انجام خواهند داد . ضمن این که علاوه بر این چهار تیم ،‌ گل ریحان و مس کرمان نیز هنوز روی کاغذ شانس دارند و روزنه‌های امید برای صعود این تیم‌ها نیز دیده می‌شود .

اما در قعر جدول بر خلاف فصل‌های گذشته تکلیف تیم‌ سقوط‌کننده به هفته‌های آخر کشیده شده است و شش تیم همچنان خطر سقوط به لیگ پایین‌تر را احساس می‌کنند . تیم‌های ملوان ، نود ارومیه ، کارون اروند خرمشهر ، خونه‌به‌خونه ، شهرداری تبریز و شهرداری ماهشهر شش تیمی هستند که با توجه به شرایط جدول همچنان در منطقه ی خطر قرار دارند و چهار هفته ی آینده برای آن ها حکم مرگ و زندگی را دارد . البته با توجه به کناره‌گیری دو تیم نفت تهران و مشکی‌پوشان مشهد ، در این فصل تنها یک تیم از لیگ دسته اول به لیگ پایین‌تر سقوط خواهد کرد .

 

“خبرگزاری تسنیم”

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه