رفتن به بالا
  • دوشنبه - 19 فروردین 1398 - 23:43
  • کد خبر : ۱۶۵۱۶
  • مشاهده :  103 بازدید
  • چاپ خبر : الهلال مغلوب آبی‌های ایران
هفته ی سوم لیگ قهرمانان آسیا ؛

الهلال مغلوب آبی‌های ایران

تیم فوتبال استقلال که به واسطه ی نتیجه ی دو دیدار اخیرش در لیگ برتر مورد انتقاد زیادی قرار گرفته و از سوی هوادارانش هم تحت فشار بود ، با پیروزی برابر الهلال به لیگ قهرمانان برگشت .

دومین دیدار گروه سوم مرحله ی مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه ی امروز دوشنبه در ورزشگاه حمد بن خلیفه شهر دوحه ی قطر بین تیم‌های استقلال ایران و الهلال عربستان آغاز شد که این دیدار با برتری ۲ بر یک شاگردان شفر به پایان رسید . علی کریمی (۵) و پژمان منتظری (۳۰) برای استقلال گل زدند . گومیس در دقیقه ی ۷۱ برای الهلال گلزنی کرد .

شاگردان شفر که با شکست برابر پرسپولیس در دربی تهران و تساوی برابر سایپا باعث ناراحتی و رنجش هواداران خود شده بودند و در آسیا هم یک امتیازی بودند ، از همان دقیقه ی اول با اندیشه ی جبران این اتفاقات به بازی پرداختند و خیلی زود توانستند به گل برتری دست پیدا کنند .

در دقیقه ی پنج این دیدار ارسال کرنر توسط پاتوسی موقعیت را برای علی کریمی فراهم کرد که با ضربه ی سر گل نخست آبی‌های ایران را وارد دروازه ی الهلال کند .

پس از این گل الهلال دقایقی بازی را در اختیار گرفت و استقلال ناچار به دفاع از میانه‌های زمین شد اما برخلاف جریان بازی استقلال یک بار دیگر روی ارسال پاتوسی و دخالت دانشگر ، توپ در آستانه ی دروازه به پژمان منتظری رسید تا او هم با ضربه ی سر دروازه ی خالی را باز کند و استقلال در دقیقه ی ۳۰ با دو گل از حریف مطرح خود پیش بیفتد .

استقلال در حالی در نیمه ی اول به این نتیجه ی درخشان دست پیدا کرد که پیش بینی می‌شد برابر الهلال شکست بخورد و روز سختی داشته باشد اما شاگردان شفر با روحیه و انگیزه ی بالا توانستند حریف قدرتمند خود را شکست دهند .

نیمه ی دوم طبق پیش بینی‌ها شروع شد و این الهلال بود که برای جبران دو گل خورده تلاش زیادی از خود نشان داد و هر چند در ضدحملات موقعیت‌هایی را به استقلال داد اما فشار زیادی را روی دروازه ی نماینده ی ایران وارد کرد که حاصل آن اشتباه مدافع استقلال و گل تیم سفیدپوش میدان بود .

در دقیقه ی ۷۱ این دیدار الهلال توپی را روی دروازه ی استقلال ارسال کرد که دفع ناقص میلاد زکی پور فرصت را برای گومیس فراهم کرد تا با ضربه‌یی زمینی دروازه ی حسینی را باز کند . از این دقیقه به بعد شرایط کاملاً متفاوت شد و استقلال تحت فشار بیشتری قرار گرفت .

با این حال استقلال مقاومت خوبی برابر حملات الهلال داشت و توانست از برتری اش استفاده کند و به سه امتیاز ارزشمند این بازی دست پیدا کند و با ۴ امتیاز به جدول و لیگ قهرمانان آسیا برگردد .

 

“خبرگزاری مهر”

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه