رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 22 فروردین 1398 - 19:14
  • کد خبر : ۱۶۵۵۱
  • مشاهده :  106 بازدید
  • چاپ خبر : ملوان و فجر فوتبال پاک را معنی کردند

ملوان و فجر فوتبال پاک را معنی کردند

در هفته یی که گذشت شاهد رقابت های سالم و جوانمردانه یی در رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور بودیم .

با همه ی دغدغه هایی که در این باره وجود داشت و این دغدغه ها منجر به برگزاری جلسه یی در این زمینه با حضور کمیته ی اخلاق ، کمیته ی انضباطی و سازمان لیگ برتر شد و در ادامه کمیته ی اخلاق با فراخوان مدیران عامل تیم های دسته اولی به آن ها نکات لازم را گوشزد کرد ، این هفته شاهد بازی های پاکی در رقابت ها بودیم .

نمونه اش در انزلی ملوان در یک بازی سخت و نفس گیر و البته جنجالی و در حالی که نه داعیه ی صعود داشت و نه خطر سقوط به دسته ی پایین تر را حس می کرد ، آلومینیوم اراک را دو بر یک برد . آلومینیوم مدعی صعود به لیگ برتر بود و اگر این بازی را می برد ، شانسش برای صعود خیلی زیاد می شد . به صراحت می شود گفت ملوان در این بازی جان داد و برد شاید به این خاطر که ملوانی ها می خواستند خداحافظی پژمان نوری با پیراهن ملوان خاطره انگیز شود .

در تهران اما فجرسپاسی شرایط مشابه با ملوان داشت و در بازی با سرخ پوشان مدعی صعود به لیگ برتر بهترین بازی فصلش را به نمایش گذاشت و ۴-۲ پیروز شد . اعضای تیم فجر که از درگذشت علیرضا رضایی بازیکن اسبق این تیم متاثر بودند ، چنین فوتبالی را به نمایش گذاشتند که جای هیچ گونه حرف و حدیثی باقی نماند و فوتبال پاک به خوبی دراین بازی معنی شد . این حس و حال حتی در بازی مس رفسنجان – شاهین شهرداری بوشهر هم دیده شد . مس رفسنجان تیم یازدهم جدول است و شاهین شهرداری بوشهر تیم دوم جدول . شاهین بعد از این که دروازه ی مس را باز کرد با بازی خوب حریف مواجه شد به طوری که در ادامه مسی ها بازی را به تساوی کشاندند و این نتایج در نهایت موجب شد تا تیم گل ریحان با عبور از سد شهرداری ماهشهر دوباره در جمع مدعیان حاضر شوند .

با وجود همه ی حرف و حدیث  هایی که وجود داشت و باز هم در مورد آن صحبت خواهد شد ، خیلی از تیم ها به معنی واقعی نشان داده اند شرافت خود را در مستطیل سبز با هیچ چیز عوض نخواهند کرد . با وجود همه ی مشکلاتی که وجود دارد . نمونه اش در ملوان بازیکنان هنوز دستمزد های خود را نگرفته اند . و ای کاش فدراسیون فوتبال توانی که برای مبارزه با ناپاکی ها در فوتبال ایران می گذارد را صرف پرداخت مطالبات بازیکنان و کادرفنی از سوی باشگاه ها می کرد . آن وقت به خودی خود زد و بندها و تبانی به حداقل می رسید .

 

 

"ورزش سه"

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه