رفتن به بالا
  • سه شنبه - 24 اردیبهشت 1398 - 21:35
  • کد خبر : ۱۶۷۴۵
  • مشاهده :  117 بازدید
  • چاپ خبر : سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شد

سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شد

مارک ویلموتس بلژیکی به عنوان گزینه ی نهایی سرمربی گری تیم ملی ایران ، امشب یا فردا به تهران می آید .

به گزارش ورزش سه و به نقل از منابع آگاه ، این سرمربی ۵۰ ساله که در جام جهانی ۲۰۱۴ و یورو ۲۰۱۶ هدایت تیم ملی بلژیک را بر عهده داشته ، بعد از مذاکره ی فدراسیون فوتبال ایران با گزینه های مختلف ، در نهایت به عنوان فرد نهایی برای امضای قرارداد به تهران خواهد آمد .

پیش از ویلموتس ، مهم ترین گزینه ی فدراسیون فوتبال برای هدایت تیم ملی ژولین لوپتگی ، سرمربی سابق تیم ملی اسپانیا بوده که توافقات تا مرحله ی خوبی پیش رفته بود اما بروز یک مساله ی خانوادگی مانع از توافق بین ایران و این مربی اسپانیایی شده است . تاج در اسپانیا با لوپتگی جلساتی برگزار کرده و به توافقاتی رسیده بود اما در نهایت این مربی به دلیل بیماری پدرش ، فعلاً قادر به حضور در ایران نیست . بنابراین پس از لوپتگی ، گزینه ی اصلی مارک ویلموتس بلژیکی است که در تیم ملی فوتبال این کشور هدایت نسل طلایی شیاطین سرخ اروپا را بر عهده داشت .

نکته ی جالب درباره ی پروسه انتخاب سرمربی تیم ملی ، معرفی گزینه هایی مثل خوزه پکرمن ، مارچلو بیلسا و میرچا لوچسکیو بوده اما فدراسیون فوتبال به دنبال چهره ی جوان تری برای هدایت تیم ملی می گشته و یکی از شروط لازم برای حضور در تیم ملی ایران نیز برنامه ریزی و زیر نظر داشتن تیم های پایه عنوان شده که ظاهراً این نکات در مذاکرات با ویلموتس به وی اعلام شده و مورد قبول او قرار گرفته است . در نهایت ویلموتس امشب یا فردا به تهران خواهد آمد و در ۲ فیفادی بعدی که بازی های تیم ملی ایران مقابل کره جنوبی و سوریه خواهد بود ، روی نیمکت تیم ملی خواهد نشست . مردی با پیراهن سفید و افکاری که کیفیت آن ها به مرور برای طرفداران فوتبال در ایران مشخص خواهد شد .

شاخص ترین وجه کار ویلموتس در ایران جانشینی کارلوس کی روش است که به مدت ۸ سال هدایت تیم ملی ایران را بر عهده داشته است . این مربی بلژیکی به عنوان یک بازیکن پرافتخار و مشهور در فوتبال بلژیک بوده و در کارنامه ی خود حضور در تیم های ملی بلژیک ، ساحل عاج و شالکه ی آلمان را دارد .

قرارداد فدراسیون فوتبال ایران با ویلموتس هنوز نهایی نشده اما در صورت حضور این مربی در ایران ، این توافقنامه به امضای طرفین خواهد رسید ؛ توافقنامه یی که یک سمت آن مهدی تاج است و در سمت دیگر مردی که خود را روی یکی از پر تب و تاب ترین نیمکت های فوتبال جهان خواهد نشاند .

 

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه