رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 1 خرداد 1398 - 11:27
  • کد خبر : ۱۶۷۷۵
  • مشاهده :  76 بازدید
  • چاپ خبر : استارت لیگ یک از ۱۴ مرداد

استارت لیگ یک از ۱۴ مرداد

فصل جدید رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور از ۱۴ مرداد و با حضور ۱۸ تیم آغاز می شود .

تا ۱۰ روز پیش از شروع بازی ها تیم ها موظفند نام ۱۴ بازیکن خود را به سازمان لیگ ارایه کنند . در غیر این صورت از حضور آن ها در بازی ها جلوگیری به عمل می آید . این تصمیم به این خاطر اتخاذ شده تا دیگر انصراف بازی ها موجب برهم زدن نظم قرعه کشی و جدول بازی ها نشود . فصل گذشته و در حالی که قرعه کشی بازی ها انجام شده بود ، با شروع مسابقات تیم نفت تهران از حضور در بازی ها انصراف داد و در ادامه سیاه جامگان هم با رای کمیته ی انضباطی از جدول بازی ها کنار گذاشته شد ، به همین دلیل هر هفته دو تیم با قرعه ی استراحت رو به رو می شدند .

بر اساس اعلام فریبرز محمود زاده ، مسوول برگزاری بازی های لیگ یک از بین سه تیمی که از دسته دوم به دسته اول صعود کردند ، استادیوم تیم خوشه طلایی شرایط برگزاری بازی های لیگ یک را ندارد و اگر در مهلت تعیین شده نواقص استادیوم خود را برطرف نکند ، نمی تواند در شهر ساوه میزبان تیم های دسته اولی باشد . هم چنین استادیوم نیروی زمینی شرایط برگزاری بازی های لیگ یک را ندارد و می بایست استادیوم دیگری را به عنوان میزبان به فدراسیون فوتبال معرفی نماید .

گفتنی است ، بر اساس آیین نامه در فصل جدید سه تیم انتهای جدول دسته دومی می شوند و دو تیم بالای جدول هم جواز حضور در بازی های لیگ برتر را به دست خواهند آورد . اسامی ۱۸ تیم شرکت کننده در بازی های فصل آتی دسته اول از این قرار خواهد بود .

۱ – آلومینیوم اراک  
۲ – گل ریحان البرز  
۳ – مس کرمان  
۴ – بادران تهران  
۵ – سرخ پوشان پاکدشت  
۶ – قشقایی شیراز    
۷ – فجرسپاسی شیراز
۸ – مس رفسنجان  
۹ – ملوان بندرانزلی 
۱۰ – نود ارومیه  
۱۱ – خونه به خونه ی بابل 
۱۲ – شهرداری تبریز  
۱۳ – کارون اروند خرمشهر
۱۴ – خوشه طلایی ساوه
۱۵ – آرمان گهر سیرجان
۱۶ – نیروی زمینی تهران
۱۷ – سپیدرود رشت
۱۸ – استقلال خوزستان

 

 

 

“ورزش سه”

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه