رفتن به بالا
  • سه شنبه - 14 خرداد 1398 - 10:42
  • کد خبر : ۱۶۸۵۲
  • مشاهده :  89 بازدید
  • چاپ خبر : محمودزاده : اگر نور ورزشگاه‌های تیم‌های لیگ یکی مناسب نباشد ، بازی‌ها به شهر یا استان دیگر منتقل می‌شود

محمودزاده : اگر نور ورزشگاه‌های تیم‌های لیگ یکی مناسب نباشد ، بازی‌ها به شهر یا استان دیگر منتقل می‌شود

فریبرز محمودزاده ، مسوول برگزاری مسابقات لیگ دسته اول فوتبال گفت که اگر نور ورزشگاه‌های تیم‌های لیگ دسته اول مناسب نباشد ، بازی‌ها به شهر یا استان دیگر منتقل می‌شود .

فریبرز محمودزاده درباره ی زمزمه‌هایی مبنی بر کناره‌گیری تیم فوتبال نیروی زمینی از مسابقات لیگ دسته اول فوتبال اظهار داشت : از زمان صعود تیم نیروی زمینی خبری از این تیم نداریم ، اما قطعاً این موضوع را پیگیری می‌کنیم . نیروی زمینی تا پیش از صعود به لیگ دسته اول مشکلی نداشت و خواستار حضور در لیگ یک بود . تا الان موردی مبنی بر کناره‌گیری این تیم یا سایر تیم‌ها به صورت کتبی یا شفاهی به سازمان لیگ اعلام نشده است .

وی در مورد اصلاحات لازم برای ورزشگاه شهید چمران ساوه برای میزبانی دیدارهای تیم فوتبال خوشه طلایی تصریح کرد : من دو بار از این ورزشگاه بازدید کردم و فکر می‌کنم ورزشگاه شهید چمران ،‌ شرایط برگزاری دیدارهای لیگ دسته اول را ندارد . ما ۱۲ ایراد به مدیران باشگاه گوشزد کردیم که ۶ مورد آن بسیار الزامی بود .

مسوول برگزاری مسابقات لیگ دسته اول با بیان این که شرایط لیگ دسته اول با لیگ دو متفاوت است ، خاطرنشان کرد : زمانی که برای مرتبه ی دوم به منظور بررسی ایرادهای ورزشگاه چمران به ساوه رفتم ، دیدم که همه ی مسوولان شهر از جمله فرماندار ، شهردار و سایر مقامات شهری برای برطرف کردن اشکالات ورزشگاه بسیج شده‌اند . در همان روز ، کارهای عمرانی را برای اصلاح ورزشگاه آغاز کردند و برای رفع مشکلات ورزشگاه ، قول مساعد دادند . ورزشگاه ساوه فعلاً شرایط برگزاری بازی‌های لیگ دسته اول را ندارد .

محمودزاده درباره ی شرایط سایر تیم‌های لیگ دسته اول گفت : امسال به محض پایان فصل و به دستور بهاروند ، حداقل هشت مکاتبه با استان‌های مختلف داشتیم . بسیاری از ورزشگاه‌های ما کاستی‌هایی دارند که در حال پیگیری آن هستیم .

وی درمورد فعالیت نقل و انتقالاتی باشگاه‌ها اظهار داشت : پنجره ی نقل و انتقالات باشگاه‌ها از ۱۶ خرداد باز می‌شود و باشگاه‌ها از این تاریخ می‌توانند قراردادهای بازیکنان خود را ثبت کنند . همه ی تیم‌های حاضر در لیگ برتر و لیگ دسته اول برای ثبت قرارداد بازیکنان ، باید پرونده‌های خود را در کمیته‌های تعیین وضعیت و انضباطی حل کنند . برخی باشگاه‌ها پرونده‌های زیادی در کمیته ی تعیین وضعیت دارند .

رییس کمیته ی نقل و انتقالات در مورد این که باشگاه‌های بزرگ همانند استقلال و پرسپولیس هر ساله با وجود طرح این موارد ، بازیکنان مورد نظر خود را جذب می‌کنند ، تصریح کرد : هر ساله برخی از باشگاه‌ها مجوزهای لازم را از کمیته‌های مربوطه اخذ کرده و با بازیکنان مدنظر خود قرارداد می‌بستند . وگرنه نمی‌توانند چنین کاری انجام دهند .

« با توجه به این که رقابت‌ها در اوج گرما آغاز می‌شود ، حتماً‌ مساله ی نور ورزشگاه‌ها باید حل شود . » ، محمودزاده ضمن بیان این جمله گفت : ما چاره‌یی نداریم جز این که مسابقات را از تاریخ ۱۴ مرداد آغاز کنیم . اگر می‌توانستیم ،‌ بازی‌ها را زودتر شروع می‌کردیم . چون در پایان فصل با ماه مبارک رمضان برمی‌خوریم . مکاتبه‌های لازم را انجام دادیم که اگر نور ورزشگاه‌ها مناسب نباشد ،‌ بازی‌ها به مرکز استان یا حتی شهرهای دیگر منتقل شود .

وی درباره ی تعداد سهمیه‌های صعود و سقوط تیم‌های دسته اولی خاطرنشان کرد : تا این لحظه مصوبه ی صعود به لیگ برتر ، دو تیم است و سه تیم هم به لیگ دسته دوم سقوط می‌کنند .

مسوول برگزاری مسابقات لیگ دسته اول با انتقاد از شرایط باشگاه‌های کشور گفت : ما باید به سمتی برویم که ساختار نظام باشگاهی کشور درست شود . ورزشگاه و ساختار باشگاه‌ها ، دو مشکل اصلی باشگاه‌های ایران هستند . برخی باشگاه‌ها پول هم دارند ، اما انضباط مالی ندارند .

 

 

"خبرگزاری تسنیم"

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه