رفتن به بالا
  • سه شنبه - 21 خرداد 1398 - 17:36
  • کد خبر : ۱۶۸۸۱
  • مشاهده :  89 بازدید
  • چاپ خبر : تساوی تیم ملی فوتبال ایران مقابل کُره

تساوی تیم ملی فوتبال ایران مقابل کُره

تیم ملی فوتبال ایران در دیدار تدارکاتی مقابل کره جنوبی به نتیجه ی تساوی رسید تا رکورد هشت سال نباختن به کره‌یی ها پابرجا بماند و سرمربی جدید هم راه کی‌روش را ادامه دهد .

تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی در یک بازی تدارکاتی امروز سه شنبه در سئول به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه ی تساوی یک – یک ‏‬ به پایان رسید .

در این بازی که از ساعت ۱۵:۳۰ به وقت تهران آغاز شد ، اوی جو هوانگ (۵۸) برای کره جنوبی و کیم یونگ وون (۶۲ – گل به خودی) برای ایران گلزنی کردند .

ترکیب هجومی ویلموتس
تیم ملی فوتبال ایران با ترکیبی هجومی این بازی را شروع کرد و در دقایقی از نیمه ی نخست تماشایی ظاهر شد . مارک ویلموتس تیم ایران را با ترکیب علیرضا بیرانوند ، احسان حاج صفی ، مرتضی پورعلی گنجی ، محمدحسین کنعانی زادگان ، میلاد محمدی ، امید ابراهیمی ، کریم انصاری فرد ، علیرضا جهانبخش ، مهدی ترابی ، رامین رضاییان و مهدی طارمی روانه ی زمین کرد .

۱۵ دقیقه پُراشتباه و اولین واکنش جدی بیرانوند
بازیکنان هر دو تیم در ۱۵ دقیقه ی ابتدایی این بازی پر اشتباه ظاهر شدند و مدام توپ را لو می‌دادند ولی کره جنوبی با حمایت هوادارانش بهتر عمل کرد . در دقیقه ی ۱۵ بازیکنان کره جنوبی با یک ضربه ی سر دروازه ی ایران را تهدید کردند که علیرضا بیرانوند این توپ را راهی کرنر کرد . دو دقیقه بعد احسان حاج صفی در محوطه ی جریمه ی کره جنوبی شوتی را به سمت دروازه ی حریف زد ولی راهی کرنر شد .

شوت زیبای ترابی وارد دروازه نشد
با گذشت زمان ، این تیم ایران بود که جریان بازی را در دست گرفت و هجومی تر ظاهر شد . در دقیقه ی ۲۰ ضربه ی فنی و زیبای ترابی با اختلاف کم از کنار دروازه ی کره به اوت رفت . کره جنوبی در دقیقه ی ۲۳ بازهم فرصت گلزنی داشت اما واکنش عالی بیرانوند مانع گل خوردن ایران شد . در دقایق ۲۵ و ۳۳ هم علیرضا جهانبخش دو شوت به سمت دروازه ی کره زد که دروازه بان حریف این ضربات را مهار کرد . علاوه بر این کارِ گروهی مهدی طارمی و کریم انصاریفرد در دقیقه ی ۳۷ ایران را در موقعیت خوبی برای گلزنی قرار داد اما شوت انصاریفرد توسط دروازه بان کره جنوبی مهار شد .

تیرک دروازه ناجی ایران شد
هرچند تیم ایران برتری محسوسی نسبت به کره جنوبی داشت ، اما در دقیقه ی ۴۴ با ضربه ی بازیکنان کره ، تیرک دروازه ی علیرضا بیرانوند به لرزه درآمد . در برگشت هم بازیکنان ایران این توپ را از مقابل دروازه دور کردند تا بازی با نتیجه ی تساوی بدون گل در نیمه ی اول تمام شود .

آغاز نیمه ی دوم با تعویض ایران
نیمه ی دوم در شرایطی آغاز شد که احمد نوراللهی به جای علیرضا جهانبخش وارد زمین شد . نوراللهی که عملکرد قابل قبولی در این بازی داشت حتی در دقیقه ی ۵۵ شوتی به سمت دروازه ی کره زد که توپ او به تیرک دروازه ی حریف برخورد کرد .

گل اول کره جنوبی با اشتباه مدافعان ایران
کره جنوبی برای پیروزی در این مسابقه و شکستن طلسم هشت ساله ی نبردن برابر ایران انگیزه ی زیادی داشت ، در نیمه ی دوم حملات زیادی روی دروازه ی کشورمان تدارک دید . این حملات در دقیقه ی ۵۸ و روی اشتباه مرتضی پورعلی گنجی و میلاد محمدی نتیجه داد و اوی جو هوانگ توانست با یک ضربه ی آرام توپ را وارد دروازه ی ایران کند .

جبران گل توسط مدافع کره جنوبی
در دقیقه ی ۶۲ تیم ایران صاحب یک ضربه ی کرنر شد . رامین رضاییان این ضربه را ارسال کرد که توپ بعد از تاثیر مرتضی پورعلی گنجی به کیم یونگ وون بازیکن کره خورد و وارد دروازه ی این تیم شد .

تعویض‌های ایران در این مسابقه
علاوه بر احمد نوراللهی که به جای علیرضا جهانبخش وارد زمین شد ، در نیمه ی دوم وحید امیری به جای مهدی ترابی ، سعید عزت اللهی به جای احسان حاجی صفی ، علی علیپور به جای کریم انصاریفرد و مسعود شجاعی به جای مهدی طارمی وارد زمین شدند اما این تعویض‌ها نتوانست باعث پیروزی ایران در این مسابقه شود .

رکورد کی روش پابرجا ماند
تیم ملی فوتبال ایران از زمان حضور کارلوس کی روش در هشت سال گذشته هیچ موقع مقابل کره جنوبی بازنده نبود . ایران در ۵ بازی گذشته صاحب ۴ برد و یک تساوی شده بود و کره یی ها تلاش زیادی برای پایان دادن به این طلسم داشتند . هرچند کی روش با تیم کلمبیا چند ماه پیش به کره جنوبی باخته بود ولی رکورد او در ایران مقابل کره پابرجا ماند .

 

 

"خبرگزاری مهر"

 

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه