رفتن به بالا
  • جمعه - 24 خرداد 1398 - 17:53
  • کد خبر : ۱۶۸۹۶
  • مشاهده :  111 بازدید
  • چاپ خبر : دنیزلی سرمربی تراکتورسازی شد + عکس

دنیزلی سرمربی تراکتورسازی شد + عکس

سرمربی نامدار ترکیه‌یی و سابق پرسپولیس هدایت تراکتورسازی تبریز را بر عهده گرفت .

باشگاه تراکتورسازی پس از کش و قوس‌های فراوان و اسامی زیادی که برای سرمربی گری این تیم مطرح شده بود ، در نهایت انتخابی غیرمنتظره و البته شگفت‌انگیز داشت و یک سرمربی سرشناس ترکیه‌یی را برای هدایت تیمش انتخاب کرد .

در حالی که پس از پایان فصل اسامی زیادی همچون علی دایی ، برانکو ایوانکوویچ و … در بین گزینه‌های داخلی و حتی فیلیپه اسکولاری برزیلی برای حضور در تراکتورسازی مطرح شده بود ، اما در نهایت محمدرضا زنوزی بدون سر و صدا پیش رفت و مصطفی دنیزلی را به‌عنوان سرمربی جدید سرخ پوشان تبریزی انتخاب کرد .

دنیزلی سال گذشته هدایت کاسیم پاشا ترکیه را بر عهده داشت که پس از ۱۱ پیروزی ، ۵ تساوی و ۱۶ شکست ، در فاصله ی دو هفته به اتمام فصل سوپر لیگ ترکیه به پایان کارش با این تیم رسید و نتوانست تا پایان مسابقات روی نیمکت کاسیم پاشا بنشیند ، اما او امیدوار است در سن ۶۹ سالگی و در بازگشت به لیگ برتر ایران ، دوباره روزهای خوبی را تجربه کند .

او که نخستین بار در فصل ۸۴-۸۳ سرمربی گری در لیگ برتر ایران را با پاس تهران تجربه کرد و دو سال هدایت این تیم را بر عهده داشت ، در لیگ ششم به پرسپولیس رفت و خاطرات به یاد ماندنی‌یی را برای هواداران این تیم برجای گذاشت ؛ او در لیگ یازدهم نیز مجدداً به پرسپولیس بازگشت ، اما در تیرماه ۹۱ به دلیل مسایل خانوادگی ایران را ترک کرد .

طی سالیان اخیر بارها نام دنیزلی به‌عنوان گزینه‌های سرمربی گری تیم‌های مختلف در لیگ برتر ایران مطرح شده بود ، اما این اتفاق نیفتاد تا این که پس از ۷ سال دوباره این سرمربی نامدار ترکیه‌یی به ایران بازگشت و این بار نه برای پرسپولیس ، بلکه برای حضور روی نیمکت تراکتورسازی با این باشگاه قرارداد بست .

مصطفی دنیزلی در فصل ۸۶-۸۵ هجومی‌ترین تیم لیگ برتر را با پرسپولیس داشت و با سه امتیاز کم تر نسبت به سایپا در رده ی سوم ایستاد و نتوانست به قهرمانی برسد ، اما بازی‌های زیبایی که سرخ‌پوشان تهرانی با هدایت او داشتند ، همچنان در ذهن هواداران این تیم باقی مانده است و حالا تراکتوری‌ها امیدوار هستند آن روزها برای این تیم نیز تکرار شود .

بنابر اعلام صادقیان ، مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی مدت قرارداد مصطفی دنیزلی  یک ساله است و در صورت توافق طرفین قابل تمدید خواهد بود .

تراکتورسازی که فصل نقل و انتقالات را با جذب چهار بازیکن آغاز کرد و درصدد حفظ ستاره‌های خود است ، اکنون با انتخاب مصطفی دنیزلی به‌عنوان سرمربی ، نشان داده بیش از فصل گذشته به دنبال قهرمانی و رقابت با مدعیان است تا به ناکامی‌های سالیان اخیرش پایان دهد .

 

 

"ورزش سه"

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه