رفتن به بالا
  • یکشنبه - 23 تیر 1398 - 13:12
  • کد خبر : ۱۷۰۰۴
  • مشاهده :  176 بازدید
  • چاپ خبر : همه چیز در مورد لیگ یک ؛ ۴ تیم بدون مربی

همه چیز در مورد لیگ یک ؛ ۴ تیم بدون مربی

فصل جدید رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور از ۱۴ مرداد آغاز می شود .

این احتمال وجود دارد که زمان قرعه کشی بازی های دسته اول به خاطر تاخیری که در قرعه کشی بازی های لیگ برتر به وجود آمده ، دستخوش تغییر شود ! که این ناخواسته و بالاجبار است ، در حالی که در سال های اخیر همواره بازی های دسته اول با نظم خاصی برگزار شده و کم تر برنامه ی بازی ها تغییر کرده است . سازمان لیگ در نامه یی که برای باشگاه ها فرستاده است ، زمان آغاز بازی های این فصل دسته اول را ۱۴ مرداد اعلام کرده است .

تعداد تیم هایی که در این فصل از بازی ها حضور می یابند ؛ ۱۸ تیم خواهند بود . البته قرار بود بازی های فصل گذشته هم با حضور ۱۸ تیم برگزار شود که تیم نفت از حضور در بازی ها انصراف داد و تیم سیاه جامگان هم با رای کمیته ی انضباطی کنار گذاشته شد . به همین دلیل در پایان فصل تنها یک تیم سقوط کرد . اما این فصل قطعاً سه تیم انتهای جدول دسته دومی می شوند و سهمیه ی صعود هم همان دو تیم خواهد بود و هیات رییسه ی فدراسیون فوتبال برنامه یی برای تغییر وضعیت صعود ندارد و خبرهایی که در این زمینه به گوش می رسد ، گمانه زنی است . واقعیت این است در گذشته هیات رییسه ی سازمان لیگ طرحی را مصوب کرد که سهمیه ی صعود ۲٫۵ تیم شود اما هیات رییسه ی فدراسیون فوتبال آن را قبول نکرد .

۱۴ تیم از ۱۸ تیم شرکت کننده در فصل جدید بازی ها مربیان خود را انتخاب کرده اند اما به نظر می رسد چهار تیم هنوز بلاتکلیف هستند . تیم هایی که زمزمه ی فروش امتیاز آن ها نیز وجود دارد . تیم هایی چون خونه به خونه ، شهرداری تبریز و کارون اروند خرمشهر . اما ملوان قطعاً در فصل جدید بازی ها حاضر خواهد شد . خوشبختانه این بار سازمان لیگ قانونی وضع کرده که اتفاقات سال گذشته تکرار نمی شود و این طور نخواهد شد که به دلیل عدم حضور تیمی در بازی ها هر هفته یک تیم با قرعه استراحت رو به رو شود . تیم های دسته اولی موظف هستند ۱۰ روز پیش از شروع بازی ها ۱۴ بازیکن را برای سازمان لیگ لیست کنند و هر تیمی این کار را انجام ندهد از جدول بازی ها کنار گذاشته می شود . در فصل جدید بازی ها تنها شاهد حضور یک مربی خارجی روی نیمکت خواهیم بود . نیمکت مس رفسنجان . حضور بازیکنان خارجی در تیم های دسته اولی هم چنین ممنوع است .

۱-گل ریحان البرز : محمد نصرتی
۲-آلومینیوم اراک : محمود فکری
۳-مس کرمان : مجتبی حسینی
۴-سرخ پوشان پاکدشت : علی نیکبخت
۵-بادران تهران : فرهاد کاظمی
۶-قشقایی شیراز : غلامرضا عنایتی
۷-فجر سپاسی : داوود مهابادی
۸-مس رفسنجان : میشو کریستیچوویچ
۹-ملوان بندرانزلی : ؟
۱۰-خونه به خونه ی بابل : ؟
۱۱-نود ارومیه : وحید بیاتلو
۱۲-شهرداری تبریز : ؟
۱۳-کارون اروند خرمشهر : ؟
۱۴-استقلال خوزستان : مجید باقری نیا
۱۵ – سپیدرود رشت : علی نظرمحمدی
۱۶-خوشه طلایی : محسن عاشوری
۱۷-آرمان گهر سیرجان : قاسم شهبا
۱۸-نیروی زمینی : امیدرضا روانخواه

"ورزش سه "

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه