رفتن به بالا
  • سه شنبه - 8 مرداد 1398 - 21:17
  • کد خبر : ۱۷۰۸۹
  • مشاهده :  259 بازدید
  • چاپ خبر : لطیفی : به ملوان برنامه ی سه ساله داده‌ام / یک ماه پیش حضورم در این تیم قطعی شد

لطیفی : به ملوان برنامه ی سه ساله داده‌ام / یک ماه پیش حضورم در این تیم قطعی شد

سرمربی تیم ملوان انزلی گفت : به مدیران باشگاه برنامه ی سه ساله داده‌ام و فصل آینده به لیگ برتر صعود خواهیم کرد .

علی لطیفی در مورد حضورش در تیم ملوان انزلی گفت : برای اولین بار است که این را در رسانه‌یی اعلام می‌کنم . زیرا خبرگزاری فارس را امین ورزش می‌دانم و به همین دلیل صادقانه می‌گویم که یک ماه پیش کارم با مالک باشگاه ملوان برای حضور در این تیم به عنوان سرمربی تمام شده بود . من با مهندس میرابی یک ماه پیش توافق انجام داده بودم و قرار شد در صورتی که ایشان مالک باشگاه ملوان شدند ، من به عنوان سرمربی در خدمت ملوان باشم اما می‌دانید که بحث‌های مدیریتی در فوتبال ایران چه گونه است .

وی افزود : نماینده ی محترم مردم انزلی در مجلس جناب خسته‌بند و فرماندار محترم انزلی نیز در جریان امور بودند به هر حال صحبت‌ها انجام شد و آن ها به من گفتند گزینه ی اصلی سرمربی ملوان شما هستید . اولین مساله‌یی که من را برای حضور در ملوان و همکاری با این عزیزان ترغیب کرد ، بحث اخلاقی بود . این عزیزان به من لطف داشتند و بسیار به مسایل اخلاقی پایبند بودند . آن ها به من گفتند که استعلام‌های زیادی هم در مورد من گرفته‌اند و از افراد مختلف و جاهای مختلف استعلام گرفته‌اند که بیشتر آن ها فوتبالی بودند البته نمی‌دانم از چه کسانی در مورد من سوال کرده‌اند .

لطیفی با اشاره به کارنامه ی مربی گری خودش گفت : من هم در تیم‌های پایه سرمربی بوده‌ام هم در تیم‌های باشگاهی بزرگسال کار کرده‌ام . در همه ی تیم‌ها هدفم موفقیت و قهرمانی بوده است و این دوستان هم به من گفتند تو شخصیت قهرمانی داری . من یک برنامه ی سه ساله و کاملی به باشگاه ملوان دادم به مالکان و مدیران باشگاه گفتم که سال اول نباید توقع صعود به لیگ برتر را داشته باشند اما سال دوم ما صددرصد به لیگ برتر صعود خواهیم کرد و در سال سوم هم اگر قسمت بود و من سرمربی بودم جزو مدعیان خواهیم بود .

وی افزود : شخصیت ملوان به من اعتماد به نفس می‌دهد ، ملوان بزرگان زیادی را به فوتبال ایران معرفی کرده و طرفداران پرشوری دارد اما اگر بخواهم بگویم سال اول به لیگ برتر صعود می‌کنیم ، این مساله بیشتر شبیه خیال‌بافی است اما برای لیگ برتر می‌جنگیم و تلاش خواهیم کرد .

سرمربی تیم ملوان انزلی در مورد دستیارانش گفت : ظرف یکی دو روز آینده دستیارانم را معرفی خواهم کرد اما آن چه در ملوان باعث نگرانی است ، این است که اسکلت فصل گذشته ی ملوان به طور کامل از بین رفته است و اسکلت اصلی از هم پاشیده شده و مشکل دیگری هم که داریم این است که بازیکنان خوب را تیم‌های دیگر جذب کرده‌اند و ما در فاصله ی ۱۸ روز به آغاز لیگ هیچ کاری نکرده‌ایم و این کار ما را بسیار سخت‌تر می‌کند .

لطیفی تصریح کرد : با توجه به شرایطی که ملوان دارد ، می‌توانم از هفته ی پنجم یا ششم مسابقات به بعد تیم ملوان شرایط ایده‌آل خود را پیدا می‌کند .

وی در مورد این که کار در تیم‌هایی مثل ملوان برای مربیان غیربومی سخت است ، گفت : ملوان متعلق به من که امروز قرارداد بستم ، نیست و برای آن بزرگواری که ۵۰ سال برای این تیم هم زحمت کشیده نیست ، این ملوان متعلق به فرهنگ و مردم انزلی است و در سراسر ایران هم طرفدار دارد . ملوان بزرگان زیادی دارد که من از تک‌تک آن ها رخصت می‌خواهم تا کارم را در ملوان آغاز کنم . از محمد احمدزاده که فصل گذشته سرمربی ملوان بود ، رخصت می‌گیرم ، به مایلی‌کهن تلفن خواهم کرد ، از غفور جهانی و صالح‌نیا رخصت خواهم گرفت . ملوان متعلق به همه ی پیشکسوتان این باشگاه است . از نسل جدیدتر ملوان مثل مازیار زارع ، پژمان نوری و جلال رافخایی رخصت خواهم گرفت ، نمی‌توانم اسم تک‌تک پیشکسوتان ملوان را بگویم اما از همه ی آن ها می‌خواهم که به من کمک کنند . می‌دانید حتی اگر مورینو هم تنها باشد ، نمی‌تواند کاری کند . من هم اگر این عزیزان افتخار دهند با کمال میل از آن ها مشورت خواهم گرفت تا به این تیم ملوان کمک کنم .

 

 

 

"خبرگزاری فارس"

 

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


۲ دیدگاه برای “لطیفی : به ملوان برنامه ی سه ساله داده‌ام / یک ماه پیش حضورم در این تیم قطعی شد”

  • پژمان کشاورز says:

    من به عنوان یک فرد دارای یک حق ابرازنظر ، ملوان را از حیث معنوی متعلق به بهمن صالح نیا می دانم . زیرا هویت ملوان به عنوان یک آرمان ، عقیده و مکتب فوتبالی را او ساخت و بقیه فقط حاصل زحمات او را برداشت کردند . البته انتخاب سرمربی حق مالک باشگاه است و کسی حق ندارد او را بابت این امر سرزنش کند اما آقای لطیفی هیچ نتیجه ی درخور توجهی را تاکنون در فوتبال ایران اخذ نکرده و در هیچ تیمی نشانی از یک استعداد قابل توجه را بروز نداده است و با بضاعت کنونی ملوان هم بسیار بعید است بتواند نتیجه ی درخوری را بگیرد و ملوان بیشتر باید برای بقا مبارزه کند .

  • فوتبال امروز دنیا یک علم است ! کدام تیم بومی در دنیا موفق بوده ؟ – تعصب و پافشاری ما باید بر استخدام مربی حرفه یی ، بادانش و باتجربه باشد . من کاری به لطیفی ندارم ولی ملوان با مربی غیربومی حرفه یی ( اسکوچیچ ) خیلی بهتر از یک دوجین مربی بومی عاشق ملوان نتیجه گرفت و اگر امکان تمدید قرارداد با اسکوچیچ مقدور بود ، الان به این روز نمی افتاد ! ولی با این که از مربیان بومی در تیم استفاده شود کاملاً موافقم .

ارسال دیدگاه