رفتن به بالا
 • سه شنبه - 15 مرداد 1398 - 19:39
 • کد خبر : ۱۷۱۲۰
 • مشاهده :  590 بازدید
 • چاپ خبر : لطیفی و چالشی سخت در ملوان

لطیفی و چالشی سخت در ملوان

علی لطیفی هدایت تیم فوتبال ملوان بندرانزلی را در فصل آینده ی رقابت‌های لیگ آزادگان بر عهده دارد ، اما هوادارن این باشگاه نسبت به انتخاب او اعتراض دارند .

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در فصل گذشته روز‌های سختی را پشت سر گذاشت و مشکلات مالی و مدیریتی این تیم باعث شد تا ملوان که روزگاری برای تیم‌های بزرگ فوتبال کشور یک حریف بسیار سرسخت محسوب می شد ، حتی نتواند در قامت یک مدعی برای صعود به لیگ برتر ظاهر شود و سقوط نکردن این تیم به دسته ی پایین‌تر با وجود مشکلات زیادی که داشت ، نتیجه ی قابل قبولی محسوب می‌شد .

پس از پایان مسابقات لیگ یک ، بازیکنان تاثیرگذار فصول گذشته ی ملوان راهی تیم‌های دیگر شدند و به دلیل روشن نبودن وضعیت مدیریتی و مالکیتی باشگاه ، تمرینات این تیم به موقع برگزار نشد . در همان روز‌ها زمزمه‌هایی مبنی بر بازگشت محمد رفیع نیا مالک سابق ملوان به این تیم شنیده می‌شد ، اما در نهایت محسن میرابی که پیشتر حامی مالی سیاه جامگان در لیگ برتر بود با خرید ۷۰ درصد سهام ملوان ، مالکیت باشگاه پرطرفدار گیلانی را عهده دار شد .

لطیفی و چالشی سخت در ملوان

پس از این اتفاق شهاب زندی با انتشار پستی در صفحه ی اینستاگرام خود ، اعلام کرد افرادی که به عنوان مالکان جدید ملوان انتخاب شدند کسانی هستند که سال گذشته حامی مالی باشگاه سیاه جامگان بودند و با عمل نکردن به تعهدات مالی شان باعث شدند این تیم منحل شود . زندی مالک جدید ملوان را به همکاری با شخصی که پیش‌تر نام او در لیست متخلفان فوتبال کشور بوده است ، متهم کرد و اظهار داشت : این افراد با دریافت پول از برخی بازیکنان آن‌ها را جذب می‌کنند و چند روزه مانده به موعد پرداخت مطالبات اسکوچیچ ، این باشگاه را رها می‌کنند . 

وی همچنین دلیل همکاری نکردن کادرفنی فصل گذشته ی ملوان با مالکان جدید این باشگاه را پاکدست بودن آن ها دانست و ازمدیران هیات فوتبال انزلی خواست در واگذاری این باشگاه با دقت و وسواس بیشتری عمل کنند .

محسن میرابی نیز در اولین اقدام خود پس از خرید سهام باشگاه ، علی لطیفی را به عنوان سرمربی جدید تیم انتخاب کرد . انتخاب لطیفی به سمت سرمربی گری ملوان با اعتراض هواداران و پیشکسوتان ملوان و رسانه‌های ورزشی انزلی همراه شد و در تازه‌ترین اظهار نظر بهمن صالح نیا که به عنوان پدر فوتبال گیلان شناخته می‌شود ، ضمن انتقاد از شیوه ی واگذاری باشگاه ملوان و انتخاب لطیفی به عنوان سرمربی جدید تیم ، مدعی شد در انزلی مربیان بومی با دانش تری وجود دارند که وابستگی عاطفی خاصی هم با این باشگاه دارند . وی همچنین سابقه ی مربی گری علی لطیفی را غیرقابل دفاع دانست .  

در چنین شرایطی هواداران ملوان هم با پیشکسوتان این باشگاه نظر مشترکی دارند و سرمربی غیربومی را گزینه‌یی نامناسب برای هدایت تیم شان می‌دانند . البته در این باره باید به هواداران ملوان حق داد ، زیرا این تیم با هدایت حمید استیلی به لیگ یک سقوط کرد و در ادامه هم شکایت اسکوچیچ به فیفا بابت پرداخت نشدن مطالباتش باعث شده تا دیگر هواداران ملوان حس خوبی نسبت به نشستن یک مربی غیربومی روی نیمکت تیم شان نداشته باشند .

لطیفی و چالشی سخت در ملوان

با چنبن اوصافی لطیفی فصل فصل سختی در تیم تضعیف شده ی ملوان خواهد داشت و از همان هفته ی اول باید طوری نتیجه بگیرد که جایی برای حرف و حدیث بیشتر باقی نماند .

 

 

“باشگاه خبرنگاران جوان”

 

 


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


۲ دیدگاه برای “لطیفی و چالشی سخت در ملوان”

 • نیروی دریایی انزلی انگار هیچ مسوولیتی را در ملوان نمی پذیرد و از وقایع روز پیداست برایش فرقی نمی کند که چه کسی و یا چه جریانی تیم را هدایت کند و به قولی می خواهد سری که درد نمی کند را دستمالش را برچیند . یادم می آید نیروی دریایی سابق برایش ملوان چه اهمیتی داشت تو گویی بال های گشوده ی نیروی دریایی بود اما اکنون ملوان را نمی خواهد و آن را مانند بچه سر راهی به هر کسی که از راه می رسد می سپارد . آدم یاد خانواده ی ” تناردیه ” در بینوایان می افتد . آقایان حال که این طور است و شما گوش شنوایی برای حل مسایل ملوان ندارید ، چرا یک فکر عاجل نمی کنید که یک بار برای همیشه از شر تیم نجات پیدا کنید ؟ چرا گوشه یی را می گیرید و سه گوشه ی دیگر را دست دیگران می سپارید تا ملوان را نابود کنید ؟ آخر این چه کاریست که شما کردید ؟ ملوان را تهران فرستادید که چه ؟ مگر ملوان تهران بود ؟ جواب مردم انزلی را چه می خواهید بدهید ؟ آیا واقعاً صدای اعتراض ها را نمی شنوید ؟ این شانه خالی کردن از زیر بار مسوولیت است ؟ این بی تفاوتی و پشت کردن به آرا و عقاید مردمی است که نان شب برای خوردن نداشتند و محرومیت های اجتماعی و انفرادی را تاب می آوردند تا ملوان بماند و فریاد “ملوان” را از ژزفای وجودشان بر می آوردند . من به عنوان یک ملوانی هرگز به ملوانی غیر از آن چه ملوان انزلی باشد فکر نخواهم کرد و عواقب این حرکت خطیر را به پای آن کسانی خواهم نوشت که موجبات این اندیشه ی نابخردانه را فراهم آوردند .

 • سروش ملت پرست says:

  متاسف تا کی از حال خراب ملوان ؟ گرچه داریم هممون باز تب و تاب ملوان
  قدیما یادمونه حاشیه یی نبود تو کار فحش و دزدی جا نداشت تو چشم ناب ملوان
  گل بارون زدمون بود ملوان نازنین انزلی و غازیان مست شراب ملوان
  یه نماد بود ملوان عینهو قانون یه شهر زندگی رو درس می داد کهنه کتاب ملوان
  ریشه ها رو پس زدیم اصالت ها بازیچه شد یادمون رفت نفس عشق جناب ملوان
  یه دفعه دزدای دریایی ! نه ، اونا اومدن پستی هاشو نو نوشتن به حساب ملوان
  چه بدن اونایی که خنده قو رو دزدیدن خودشون رو بیمه کردن تو عذاب ملوان
  قصه پر غصه قدیمی همگی خوب می دونیم قصرها بنا شده باز با نقاب ملوان
  تو کجایی ؟ تو سبب ساز افول ملوان تو توی دزد به ظاهر به رکاب ملوان
  ۲۵ سال تاتی با یه اسب چوبی واسه چی؟ وقتی ایران می گه از مکتب ناب ملوان
  این همه آزمون خطا بسته دیگه پیر شدیم خط بطلان می کشیم بر غم و خواب ملوان
  نه دعا و نه دغل فقط باید یکی بشیم واسه بیداری بی رنگ و لعاب ملوان
  انزلی وملوان دیده به عزم ما دارن دزدها غرقن ته چاه وه با طناب ملوان ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /

ارسال دیدگاه