رفتن به بالا
  • دوشنبه - 21 مرداد 1398 - 10:04
  • کد خبر : ۱۷۱۷۷
  • مشاهده :  89 بازدید
  • چاپ خبر : مدیرعامل سپیدرود : من رفتم ! به داد سپیدرود برسید !

مدیرعامل سپیدرود : من رفتم ! به داد سپیدرود برسید !

مدیرعامل باشگاه سپیدرود با اعلام استعفای خود از مدیریت این باشگاه از مسوولان استانی خواست به کمک تیم ریشه دار گیلان زمین بشتابند .

مسعود حیدری با بیان این که بیش از این نمی توانم زیر بار فشار مشکلات تاب بیاورم و تا امروز همکاری مناسبی از سوی مسوولان استان با سپیدرود نشده است ، گفت : مشکلاتی که سپیدرود در این سال ها با آن درگیر است و شرایط اسفناکی که منجر به سقوط شد ، آن را در شرایط بدی قرار داده است .

وی در ادامه افزود : سپیدرود به دلیل دست به دست شدن‌های پی در پی و تغییرات زودهنگام مالکیتی که در ۵ سال اخیر بیش از ۱۳، ۱۴ بار مالک و مدیر به خود دیده است ، امکان انجام هیچ برنامه ی بلند مدت در بخش ساختاری و اقتصادی که منجر به رسیدن درآمد پایدار شود را نداشته است .

مدیرعامل مستعفی سپیدرود ادامه داد : تغییرات پی در پی علاوه بر این که موجب آسیب دیدن جدی برند سپیدرود شده است ، سبب شده تا صاحبان صنایع و سرمایه تمایلی به سرمایه گذاری در یکی از مهم ترین برندهای ورزشی و اجتماعی کشور نداشته باشند و به همین دلیل سپیدرود که یکی از معدود تیم های خصوصی واقعی کشور است ، وقتی نتواند در بخش جذب اسپانسر موفق باشد ، بدون تردید محکوم به فرجام بد خواهد شد .

وی با بر شمردن مشکلات سپیدرود در ابتدای ورودش ، گفت : مشکلات پس از سقوط ، خالی شدن تیم از بازیکنان به دلیل عقد قراردادهای یک ساله و غیر حرفه یی حتی در سنین زیر ۲۳ سال ، بدهی های مالی و شکایات طلبکاران به کمیته ی انضباطی فدراسیون و از همه مهم تر اعتراضات پی در پی هواداران پرشمار سپیدرود که نگران سرنوشت و آینده ی این تیم برای حضور پرقدرت در فصل جدید فوتبال ایران بودند ، تنها نمونه هایی از خیل مصایب ابتدایی ورود ما به سپیدرود بود .

حیدری اقدامات صورت گرفته در دوره ی مدیریت کوتاه مدتش را این چنین بیان کرد : ورود همزمان ما با انتخاب آقای نظرمحمدی به عنوان سرمربی که از ابتدا گزینه ی اصلی ما برای این پست بود ، موجب شد تا با توجه به کارنامه ی مثبت پیشین ایشان در صعود به لیگ برتر این پیام به هواداران و تیم های رقیب داده شود که سپیدرود قرار است دوباره بزرگی از نو آغاز کند . همچنین تجهیز دو دفتر برای تسهیل امور باشگاه در دو قسمت شمال و جنوب شهر و تقسیم امور بین همکاران موجب شد تا بلافاصله با احیا و تشکیل ساختار اداری ، مالی ، حقوقی ، فرهنگی و رسانه یی ، پزشکی ، تیم های پایه و … انضباط اداری را به سپیدرود بازگردانیم .

وی افزود : سپیدرود خالی شده از بازیکن را با جذب بیش از ۳۰ بازیکن رده ی بزرگسال و زیر ۲۳ سال که در کارنامه ی بیشترشان سابقه ی صعود به لیگ برتر وجود دارد ، احیا کردیم تا استخوان بندی سپیدرود شکل بگیرد . در بعد لجستیکی با تجهیز وسایل تمرینات ، خرید البسه ی تمرین و مسابقه ، اعزام تمامی بازیکنان و کادرفنی به یک اردوی ۸ روزه باکیفیت و مطلوب در تهران شامل تمرینات صبح و عصر ، شرکت در تست پزشکی ایفمارک ، برگزاری مسابقات دوستانه ، اقامت و تغذیه در یک هتل با استانداردهای بالا توانستیم به صورت نسبی رضایت کادرفنی را جلب کنیم .

حیدری در ادامه گفت : در قسمت بدهی های سپیدرود که بزرگ ترین خطر بالقوه ی این باشگاه می‌باشد ، در وهله ی نخست با توافق دو بازیکن خارجی فصل پیش که خطر شکایت و عواقبی همچون کسر امتیاز و سقوط به لیگ پایین تر را داشت ، از بروز یک فاجعه جلوگیری کردیم و در حد توان مالی و اعتبار با طلبکاران فصل گذشته که چک کریمی را داشتند ، توافق و تسویه حساب صورت گرفت که می توانست این روند ادامه دار باشد .

با تشکیل بخش حقوقی بر خلاف سنوات گذشته علاوه بر حضور و دفاع حقوقی در دعواهایی که برعلیه باشگاه اقامه می شود ، برای نخستین بار پرونده های قدیمی و فعلی که قابلیت طرح دعوای حقوقی به سود باشگاه را دارند ، در دستور قرار گرفت و بسیاری از آن ها می تواند منجر به گرفتن رای مالی از فدراسیون به سود سپیدرود شود . در قسمت اقتصادی به زودی باشگاه مشتریان سپیدرود با قابلیت عرضه بسته های تشویقی اقتصادی و تجاری که البته سود دهی آن زمانبر اما پایدار خواهد بود ، فونداسیون استقلال مالی سپیدرود را بنا کردیم و همان طور که پیشتر گفته شد ، بارور شدن آن منوط به پایداری مدیریتی سپیدرود است .

در بخش فرهنگی و رسانه یی با احیای دوباره ی سایت رسمی باشگاه که در گذشته یکی از ۳ سایت پربازید کشور در بین باشگاه های ایران بود ، فضا را برای اطلاع رسانی در سطح حرفه یی ، بولد شدن سپیدرود و انتشار اخبار مرتبط با باشگاه در مهم ترین رسانه های رسمی کشور محیا کردیم .

وی با تاکید بر این که ما وارث مشکلات ۵ ساله ی اخیر هستیم و هنوز طلبکارانی از ۵ سال پیش با در دست داشتن چک یا قرارداد به ما مراجعه می کنند ، گفت : هم اکنون پنجره ی نقل و انتقالات به دلیل نزدیک به ۸۰۰ میلیون رایی که صادر شده ، بسته است و امکان ثبت قرارداد و حضور در لیگ دسته اول وجود نداشته که با رایزنی با طلبکاران و فدراسیون در حال حل شدن است .

در سال‌های گذشته هزینه لجستیک سپیدرود که در لیگ برتر و دسته اول بود توسط شهرداری تامین می شد و البته این مهم به داماش که در لیگ دسته دوم بود هم داده می شد اما تا امروز پرداخت این کمک از سوی شهرداری نامعلوم است .

پرداخت کمک یک میلیاردی دولت که متعلق به سال گذشته بوده تا امروز انجام نشده که شاید اگر در زمان خودش محقق می شد ، امروز سپیدرود همچنان در لیگ برتر حضور داشت و مساعدت و تصویب دوباره ی این کمک در سال جدید هم نامعلوم است .

در پایان به عرض می‌رساند ، هواداران یکی از قدیمی ترین تیم های کشور با بیش از ۵۱ سال قدمت از ما می پرسند که چه گونه است مردم اصفهان و تبریز و خوزستان و بوشهر و تهران به صورت صد در صد آشکار از کمک های چند ده میلیاردی دولت استفاده می‌کنند و ما در شهری که به شهر اولین‌ها زمانی مشهور بوده ، در کوچه پس کوچه های بی کسی جا مانده ایم !؟
هواداران سپیدرود غم سقوط را با ساخته شدن دوباره ی تیم مرحم کردند و توقع غیر عرفی ندارند و از ما می خواهند که صدای شان را به گوش مسوولین برسانیم که ما را هم به چشم فرزندان ایران نگاه کنند و از این همه تبعیض که می بینند خسته اند و دل شکسته .

 

“خبرگزاری فارس به نقل از سایت باشگاه سپیدرود”

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه